Головна

About University / Новини університету / НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ ХНТУ В «АКАДЕМІЇ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА» ВІД МІЖНАРОДНОГО РЕСПУБЛІКАНСЬКОГО ІНСТИТУТУ IRI ТА ЗА ПІДТРИМКИ АГЕНТСТВА США З МІЖНАРОДНОГО РОЗВИТКУ USAID

НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ ХНТУ В «АКАДЕМІЇ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА» ВІД МІЖНАРОДНОГО РЕСПУБЛІКАНСЬКОГО ІНСТИТУТУ IRI ТА ЗА ПІДТРИМКИ АГЕНТСТВА США З МІЖНАРОДНОГО РОЗВИТКУ USAID

У заході, що пройшов 12-14 квітня 2024 р. у м. Одеса, взяли активну участь студенти спеціальностей 125 «Кібербезпека та захист інформації» та 123 «Комп’ютерна інженерія» кафедри комп’ютерних систем та мереж факультету інформаційних технологій та дизайну ХНТУ.

Тематика Академії Політичного Лідерства охоплює актуальні питання повоєнного відновлення територій, формування лідерських якостей молоді та ефективних проєктних команд, роботи з медіа-ресурсами, розробки проєктів повоєнного відновлення територій, медіа-супроводу та просування проєктів, оволодіння навичками публічного виступу.

У навчанні в Академії Політичного Лідерства може брати участь молодь, активісти громадських організацій, політичних партій та лідери віком від 18 до 35 років. Найбільш мотивовані учасники навчання надалі рекомендуються до участі в програмах стажування в Україні та за кордоном. Важливим бонусом для учасників навчання є те, що всі витрати, пов’язані з навчанням, проживанням, харчуванням та проїздом на всіх етапах програми сплачуються Міжнародним республіканським інститутом. Також забезпечується безпека учасників.

До заходу, на засадах проходження конкурсного відбору, долучилися студенти кафедри комп’ютерних систем та мереж ХНТУ Ілля Сербін (група 4КСМ), Олег Котов (група 2КІБ) та Іван Мартинюк (група 2КІБ). Активну участь у формуванні кафедральної команди взяв аспірант Іванчук О. В.

Тренінги «Академії Політичного Лідерства» проходили протягом трьох днів, із 10:00 до 18:30. Головним завданням студентів було створити проєкт повоєнного відновлення Херсонщини.

У перший день, фахівці «Академії Політичного Лідерства» розповідали слухачам про теорію створення проекту, а саме: ситуацію моменту; плани повоєнного відновлення; основні завдання; мету успішного проєкту; кроки проєктної роботи. Також проводився тренінг «Основні принципи роботи медіаресурсів, про які варто знати громадським і політичним активістам». Наприкінці дня, слухачів розділили на команди та видали їм домашнє завдання з формування та представлення ідеї майбутнього проекту.

На другий день, команди презентували свої ідеї. Команда, до якої долучилися студенти квфедри, обрала ідею створення медіа-ресурсу «Незвідана Херсонщина. Люди». Метою цього проєкту було надати уявлення про наявні ресурси та потенціал Херсонщини: інвесторам та донорам – для розуміння можливого потенціалу розвитку в рекреаційеій сфері, популяризації та розвитку туризму; жителям Херсонщини – для створення мотиву щодо подальшого повернення. Після представлення ідей проєктів і відгуків, тренінги продовжилися. Мова велася про соціологічні дослідження, способи планування свєї медіа-активності, аналіз власної медіа-спроможності, драфт проєктної роботи, інструменти та техніки просування проєктів у соціальних мережах. Домашнім завданням було сформувати та представити концепцію майбутнього проєкту.

На третій день тренінгів, команди доопрацювали проєкти та підготували публічні презентації проєктів Надвечір кожна команда представила свій проєкт, підвела підсумки й отримала схвалення від організаторів заходу. Представники Міжнародного республіканського інституту IRI схвалили ідеї слухачів і відзначили, що вони мають усі шанси на успіх.

У підсумку навчання, його учасники отримали нові корисні знання та вміння, багато цікавих вражень та емоцій.