Головна

About University / Новини університету / НАВЧАТИ І НАВЧАТИСЯ – СПІВПРАЦЯ КАФЕДРИ АРМ З КНВЗ «ХЕРСОНСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ»

НАВЧАТИ І НАВЧАТИСЯ – СПІВПРАЦЯ КАФЕДРИ АРМ З КНВЗ «ХЕРСОНСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ»

Найціннішим капіталом суспільства є знання, які потрібно не тільки отримувати, зберігати та передавати, а й ще і примножувати. Вирішальна роль в цьому у нашому регіоні належить Комунальному навчальному вищому закладу «Академія неперервної освіти» (http://academy.ks.ua).

Для педагогів Херсонщини співробітники Академії щорічно організовують понад 100 семінарів, що проводяться як на базі Академії, так і у інших навчальних закладах. Прикладом цього стала зустріч 16-20 вересня у приміщенні Коворкінгу ХНТУ групи слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів фізики та математики області у кількості 18 осіб з професорсько-викладацьким колективом кафедри Автоматизації, робототехніки і мехатроніки ХНТУ.

Зустріч було організовано за ініціативи Завідувача Навчально-методичної лабораторії математики, фізики і астрономії КНВЗ «Херсонська академія неперервної освіти», к. пед. н. Шолохової Наталії Сергіївни. Загалом під час навчально-методичного семінару (саме такий формат запланованого заходу визначили організатори і учасники) педагогічні працівники області розглядали теми та питання, що стосуються оновлення змісту середньої освіти, узгодження цього змісту як із вподобаннями молоді, загальними потребами суспільства так і гармонічного взаємозв’язку із діяльністю університеті в технічного спрямування, для ефективного продовження навчання випускників шкіл, зокрема у ХНТУ. Офіційно було заплановано дві лекції від В.О. завідувача кафедри АРМ, д.т.н., доц. Дмитрієва Дмитра Олексійовича і доцентки кафедри АРМ, к.т.н. Сарафаннікової Наталії Вікторівни як Гаранта освітньо-професійної програми спеціальності 151-Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології підготовки молодших бакалаврів. Теми лекцій: 1.«Кінематико-маніпуляційні властивості і енерго-силові параметри промислових роботів паралельної структури». 2«Застосування автоматизованих середовищ математичного моделювання для моніторингу і керування електричними мережами міст і регіонів» і зміст демонструвати елементи конкретного застосування фізичних і математичних явищ та законів у прикладних галузях промисловості та особливості професійних освітніх компонент у підготовці сучасного фахівця, що потребує ринок праці України та Європейських держав.

Незважаючи на заплановані нібито суто технічні лекції зустріч поступово трансформувалась у обговорення актуальних психолого-педагогічних проблем як середньої, так і вищої освіти, що сприяло, як відзначили усі присутні на заході, розширенню і оновленню їх професійних знань. Можна сказати, що відбувся семінар, на якому проходило активне спілкування з розробниками навчальних програм, освітніх технологій навчання і виховання.

За активної участі провідних викладачів кафедри АРМ к.т.н. доц. Поліводи О.В., к.т.н. доц. Лебеденко Ю.О., к.т.н., Єдиновича М.Б., старшого викладача Сімінченко І.П. завідувача навчальними лабораторіями Осадчука В.С. та аспірантів кафедри Чурсова С.О. і Клюєвої О.О. вчителів області ознайомили з навчальними та лабораторними приміщеннями кафедри, матеріально-техні чним забезпеченням, комп’ютерними засобами навчання і програмним забезпеченням, а головне вчителі на власні очі побачили реальний освітній процес за розкладом проведення занять та поспілкувались зі студентами.

Співробітники кафедри АРМ сподіваються, що зустріч була корисною для слухачів КНВЗ «Академія неперервної освіти», чекають нових зустрічей та висловлюють подяку ініціаторам, організаторам і учасникам за небайдужість до якості Української освіти!