Головна

About University / Новини університету / На кафедрі програмних засобів і технологій ХНТУ здійснюється підготовка професійних програмістів

На кафедрі програмних засобів і технологій ХНТУ здійснюється підготовка професійних програмістів

На кафедрі програмних засобів і технологій ХНТУ здійснюється підготовка професійних програмістів за спеціальністю 121 «Інженерія програмного забезпечення», які безпосередньо створюють програми - програмують.

Випускники спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» працюють на посадах, які на сьогодні є найбільш високооплачуваними:1. Прикладний програміст. Такі фахівці займаються розробкою конкретних програм, необхідних для роботи організації.2. Веб-програміст (розробник веб-сайтів). Такі фахівці мають справу з мережею Internet. Вони пишуть веб-інтерфейси до баз даних, створюють динамічні веб-сторінки і т.п.3. Тестувальник програмного забезпечення. Такі фахівці виконують тестування додатків, налагоджують код, покращують юзабіліті (зручність користування) програм.4. Розробник баз даних. Такі фахівці спеціалізуються на створенні, оптимізації та обслуговуванні баз даних - структур, які призначені для зберігання, зміни та обробки інформації, переважно великих обсягів.5. Адміністратор бази даних. Такі фахівці відповідають за проектування, реалізацію, ефективне використання та супровід бази даних, включаючи управління обліковими записами користувачів БД і захист від несанкціонованого доступу. Не менш важливою функцією адміністратора БД є підтримка цілісності бази даних.6. Адміністратор системи (Системний адміністратор). Такі фахівці підтримують правильну роботу комп'ютерної техніки і програмного забезпечення, а також відповідають за інформаційну безпеку організації.
У межах спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» здійснюється підготовка за такими освітньо-професійними програмами (системами освітніх компонентів в межах спеціальності, що визначають перелік навчальних дисциплін і логічну послідовність їх вивчення):1. «Програмна інженерія».2. «Програмне забезпечення систем».3. «Програмування смарт-пристроїв та вбудованих систем».
Відрізняються освітньо-професійні програми спеціалізацією.
Освітньо-професійна програма «Програмна інженерія» націлена на підготовку розробників програмного забезпечення (прикладних програмістів, веб-програмістів, розробників баз даних). В межах освітньої програми забезпечується підготовка фахівців з кваліфікацію Front-End Developer, Java Developer, Python Developer, C# Developer, Computer Games Developer та інші.
Освітньо-професійна програма «Програмне забезпечення систем» націлена на підготовку інженера з програмного забезпечення (інженера-програміста). Ці фахівці відповідають напрямку DevOps engineer і займаються автоматизацією життєвого циклу програмних додатків (включаючи проектування, розробку, тестування, розгортання, підтримку і моніторинг).
Освітньо-професійна програма «Програмування смарт-пристроїв та вбудованих систем» має акцент на надсучасних технологіях розробки і програмування широкого кола «розумних» пристроїв – починаючи від домашніх смарт-девайсів і до великих промислових систем. Такі фахівці працюють з сучасними мікроконтролерами, інтелектуальними технологіями, технологіями віртуальної та доповненої реальності тощо.
Підготовку таких фахівців в Україні ще тільки розпочинають, і наш університет тут в перших рядах.
Отже, всі три освітні програми готують програмістів, але кожна окремо – за своєю специфічною сферою використання.