About University / Новини університету / УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ У БІЗНЕС-ЗАХОДАХ |
УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ У БІЗНЕС-ЗАХОДАХ
Created 26.03.2024 14:32
Декан факультету міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу, доцент кафедри ФОтаО Олена ВОЛКОВА та завідувач кафедри фінансів, обліку та оподаткування Лариса СІДЕЛЬНИКОВА вчергове взяли участь у щомісячному заході-презентації за результатами опитування вітчизняних підприємств.
Так, 13 березня 2024 року відбувся щомісячний онлайн-захід «Основні економічні тенденції та очікування з точки зору бізнесу (лютий 2024)».
Під час заходу співробітники ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) представили результати 22го Щомісячного опитування керівників підприємств «Український бізнес під час війни», проведеного у лютому 2024 року.
За результатами опитування 542 вітчизняних промислових підприємств з 21 регіону України, однією з ключових перешкод для розвитку бізнесу в новітніх безпекових умовах визнано дефіцит працівників.
Водночас, позитивним показником є зменшення відсотку підприємств, які мають намір скоротити чисельність працівників, - з 11,5% у січні до 5,2% у лютому.
Разом з тим, у вітчизняного бізнесу залишаються проблеми з підбором персоналу, причому третина опитаних підприємств відчуває складнощі саме з пошуком кваліфікованих працівників.
В цілому, брак робочої сили залишається однією з основних перешкод для ведення бізнесу у воєнний час, причому протягом місяця цей показник збільшився у значенні з 41% опитаних підприємств у січні до 46% у лютому і піднявся за вагомістю з 3-го на 2-ге місце.
Понад 80% опитаних впродовж лютого респондентів у Львівській, Житомирській, Вінницькій, Одеській та Київській областях вважають, що ключовою перешкодою ведення бізнесу є небезпечні умови. На звільненій частині Херсонської області зазначене опитування не проводилося.
Отже, вітчизняні підприємства відчувають гострий брак робочої сили, особливо щодо кваліфікованих працівників. Зазначене дає надію щодо успішного працевлаштування випускників Херсонського національного технічного університету - поки в інших регіонах України, але з перспективою повернення вже досвідченими фахівцями для відбудови рідної Херсонщини!