Головна

About University / Новини університету / ЗАВЕРШЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ - УСПІШНИЙ ЗАХИСТ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ МАГІСТРІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 121 «ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ»

ЗАВЕРШЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ - УСПІШНИЙ ЗАХИСТ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ МАГІСТРІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 121 «ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ»

З 14 грудня по 19 грудня 2022 року на он-лайн засіданнях екзаменаційної комісії на кафедрі програмних засобів і технологій Херсонського національного технічного університету відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів рівня вищої освіти «магістр» спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» освітньо-професійної програми «Програмне забезпечення систем».

Під головуванням Senior Developer ІТ-компанії DataArt, Дмитра Кабакова, працювала комісія з атестації здобувачів у складі:

- Володимира Шерстюка, професора, д.т.н.

- Марини Жарікової, професора, д.т.н.

- Олени Ляшенко, доцента, к.т.н.

- Дмитра Чорного, асистента, секретаря комісії.

Захист кваліфікаційних робіт є завершальним кроком в навчанні здобувачів вищої освіти освітнього рівня «магістр». Цей важливий результат усієї навчально-наукової роботи, особистої дослідницької діяльності, вагомий здобуток наукового пошуку, що тривав весь період навчання за освітнім ступенем «магістр», проходив під дбайливим та конструктивним керівництвом висококваліфікованих керівників кафедри програмних засобів і технологій. Наукові дослідження магістрантів були представлені на наукових конференціях кафедри, ХНТУ та інших українських університетах та у міжнародних публікаціях.

На захист було допущено 23 роботи. Комісією було відзначено, що тематика магістерських робіт відповідає вимогам сьогодення. Особливо були відзначені дослідження магістрів «Система ідентифікації вторгнень в комп’ютерних мережах на базі нейромереж глибокого навчання», «Дослідження можливостей блокчейн-технологій в сфері кібербезпеки», «Дослідження методів побудови мобільного програмного додатку для моніторингу безпеки життєдіяльності» та «Дослідження методів автоматизованого машинного навчання на прикладі задачі прогнозування відтоку клієнтів». Захист засвідчив високий рівень теоретичної і практичної підготовки студентів, їх вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, обґрунтувати результати і висновки проведеного експерименту. Магістранти дали вичерпні відповіді на запитання членів кваліфікаційної комісії, відповіді були точними, показали обґрунтованість прийнятих рішень та достовірність отриманих даних, що сприяло об'єктивності оцінювання результатів наукової роботи магістрантів, здобуття компетентностей та програмних результатів навчання.

В умовах воєнного часу магістри під організаційно-методичним керівництвом науково-педагогічних працівників вправно поєднували створення інноваційних проектів та проведення експериментальних досліджень, адже магістерська робота – це самостійна індивідуальна кваліфікаційна робота з елементами дослідництва та інновацій, де одним з головних завдань є створення унікального ІТ-проекту або проведення дослідження з використання ІТ-інструментарію.

Комісія оцінила результати навчально-наукової роботи магістрантів на високому рівні та прийняла рішення щодо присвоєння всім здобувачам вищої освіти кваліфікацію «магістр з інженерії програмного забезпечення».

Колектив кафедри програмних засобів і технологій вітає магістрів із успішним захистом - щасливої реалізації у професійній сфері, нехай ваші знання і праця сприяють розвитку та процвітанню нашої країни!

Бажаємо якнайшвидшої омріяної ПЕРЕМОГИ нашої Україні, миру та спокою нашому Херсону та висловлюємо вдячність воїнам ЗСУ за можливість здійснювати освітній процес!