19 жовтня 2016 р.

Шановні колеги-члени профспілкової організації співробітників Херсонського національного технічного університету

Чотирнадцятого жовтня відзначається одне з найбільш шанованих свят в Україні - свято Покрови Пресвятої Богородиці, або, як зазвичай кажуть, "Покрови" чи "Святої Покрови".

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу Константинополь. Мешканці міста в гарячій молитві звернулись до Божої Матері з проханням про порятунок. Богородиця з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення і стали християнами.

Для козаків Покрова була найбільшим святом. Пресвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою. Цього дня відбувалися вибори нового отамана.

1942 року в цей день було офіційно утворено Українську Повстанську Армію,

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва.

З 2015 року в офіційному календарі з'явилося нове державне свято - День захисника України (День захисників Вітчизни). Назва цього популярного в народі свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа.

Як свято, цей День прийшов на зміну не менш популярного колись всенародного Дня Червоної Армії. З 5-го березня 2015-го року День захисника України став неробочим днем. За відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України №2187 в цілому проголосували 244 народних депутата Верховної Ради України.

ЧУДЕСА ХЕРСОНЩИНИ: історичні міста та містечка !

В Херсонській області є багато мальовничих місць. Берислав - розташоване на річці Дніпро на правому березі Каховського водосховища за 77 км від обласного центру. У місті збереглися залишки фортечних мурів XV-XVII ст., унікальна пам’ятка дерев’яного культового зодчества запорозьких козаків – Введенська церква. Також на самій території стояла церква Покрови Пресвятої Богоматері, були також різні майстерні, курені, шинки та постоялі двори. А неподалік від Берислава – залишки Кам’янської Січі, однієї з останніх в історії українського козацтва. На території сучасного Берислава в 3-4 ст. н.е. розташовувалась столиця Остготського королівства Данпарштадт, в кінці 14 ст. – резиденція хана Тохтамиша – Догангечіт, 15 ст. – переправа через Дніпро, литовська фортеця й державна «Вітовтова митниця».

Кизи-Кермен - у перекладі означає «Дівоча фортеця».

Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці 1726 р.

У наш час археологічні залишки Кам’янської Січі знаходяться на території села Республіканець Бериславського району. Заснували цю січ у 1709 році козаки на чолі з кошовим отаманом Костем Гордієнком після Полтавської битви.

Останній притулок 532 солдатів, моряків та козаків.

Винний льох.

Могила Кості Гордієнка.

У 1725 році Кам’янські козаки заснували нову січ – Олешківську. Через три роки по смерті Петра І, у 1728 році, козаки повертаються до Кам’янської Січі. Січ мала ремісниче передмістя. Тут козаки займалися гончарством, литтям кольорових металів тощо. Ця Січ стала однією з останніх в історії українського козацтва.

На Херсонщині є багато мальовничих місць куди профком може організувати поїздку для співробітників. Будемо сподіватись, що ви не залишитеся байдужими до пропозицій і приймете активну участь у поїздці.

Шановні колеги-члени профспілкової організації співробітників Херсонського національного технічного університету!

За рішенням профспілкового комітету та з урахуванням кошторису профспілкової організації ХНТУ повідомляємо Вам, що у листопаді 2016 року, планується робота «Поїздка вихідного дня» на Білогрудові острови. Вартість поїздки - 290 грн. з особи. Запрошуються всі (в тому числі і не члени профспілки) співробітники ХНТУ, членам профспілки та їх дітям шкільного віку надається здешевлення до 30% за рахунок профспілкової організації. «Поїздка вихідного дня» запланована на 1 декаду листопада місяця.

Бажаючих просимо надати заявки головам профбюро факультетів та структурних підрозділів в період з 24 жовтня до 26 жовтня.

З повагою профспілковий комітет ХНТУ