Structure / Кафедри університету / Державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура публічного управління / НОВИНИ / УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «НАЙКРАЩІ ПРАКТИКИ КЛАСТЕРІВ УКРАЇНИ ТА БЛИЖНЬОГО ЗАРУБІЖЖЯ» |
УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «НАЙКРАЩІ ПРАКТИКИ КЛАСТЕРІВ УКРАЇНИ ТА БЛИЖНЬОГО ЗАРУБІЖЖЯ»
Created 31.05.2023 04:54
30 травня 2023 року відбувся круглий стіл «Найкращі практики кластерів України та ближнього зарубіжжя», який проводився Агенцією розвитку Південного регіону за сприяння Миколаївської торгово-промислової палати.
Метою Заходу стало ознайомлення його учасників з ідеологією та обґрунтуванням, теорією та практикою кластеризації у бізнесі та публічному управлінні, підвищення якості ведення цієї діяльності відповідно до європейських стандартів тощо.
Кафедру державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету на цьому Заході представляв доктор наук з державного управління, професор, заслужений працівник освіти України Микола Дурман.
Відкрив зустріч і виступив її модератором В’ячеслав В'ячеслав Клочан, д.е.н., професор, голова ГО «Агенція розвитку Південного регіону». Він зазначив, що актуальність проведення круглого столу обумовлена декількома причинами, серед яких:
− низька обізнаність цією темою власників, керівників та спеціалістів з розвитку бізнесу, представників публічної влади та громадського сектору;
− підвищення інтересу до кластеризації та визначення стандартів ведення бізнесу на Півдні України;
− зацікавленість органів публічної влади в альтернативних методах відродження та розвитку бізнесу і територіальних громад.
Микола Дурман у своїй доповіді закцентував увагу на одній з кращих практик кластеризації в Україні, а саме створенню та функціонуванню агротуристичного кластеру на території Коблівської громади Миколаївської області, в процесі створення якого він брав безпосередню участь. Цей кластер об’єднав у собі територіальні громади та бізнеси з трьох областей України – Миколаївської, Полтавської та Чернівецької і мав на меті просування бізнес-ідей, розвиток туризму та сільського господарства. Крім того, професор М. Дурман окреслив можливі напрямки розвитку кластерних ініціатив, а саме:
− створення кластерів громадських організацій та агенцій розвитку з метою досягнення синергетичного ефекту у сфері проєктного менеджменту та фандрейзингу;
− створення кластерів територіальних громад як розширеного інструменту міжмуніципального співробітництва та регіонального/місцевого розвитку;
− підготовка менеджерів для роботи в кластерах на базі закладів вищої освіти та Центрів підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Реалізація заходів у цих напрямках дасть змогу підвищити якість людського капіталу в громадах, зменшить напруженість та кадровий голод в органах публічної влади та в бізнес-структурах, покращить комунікацію між громадськими об’єднаннями та владою, а результатом стане підвищення якості життя мешканців громад у повоєнний період.
Усі запитання, зауваження та пропозиції, що задавалися та висловлювалися впродовж круглого столу, буде опрацьовано експертним середовищем, і їх буде враховано при розробленні заходів повоєнного відновлення України.
💙💛 Працюємо на ПЕРЕМОГУ та відновлення України!
|
|
|