Головна

Structure / Кафедри університету / Хімічних технологій, експертизи та безпеки харчової продукції / Новини кафедри / Практика – невід’ємна частина освітньої програми підготовки бакалавра

Практика – невід’ємна частина освітньої програми підготовки бакалавра

Практика є нормативною складовою освітньої програми підготовки фахівців. Метою практичної підготовки є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації праці в галузі їх майбутньої професійної діяльності, формування на базі одержаних знань професійних умінь і досвіду прийняття самостійних рішень під час роботи в реальних умовах, виховання потреби систематично оновлювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.

У відповідності до навчального плану та Положення про організацію і проведення практики в ХНТУ, згідно наказів про проходження практики 128-с, 129-с від 27.01.2022 р. студенти спеціальності 181 Харчові технології освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» груп 4БХП і 2БХП(с) пройшли виробничу (переддипломну) практику у період з 07.02.2022 по 06.03.2022 р.

Переддипломна практика є завершальним етапом практичної підготовки студентів, які навчаються за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти. Під час проходження практики студенти закріпили та поглибили знання з освітніх компонент «Технологічна експертиза виробництва харчової продукції» та «НАССР і системи управління безпечністю харчової продукції». За результатами практики здобувачами були складені звіти, у яких висвітлюються основні зібрані матеріали з практики.

Всі здобувачі вищої освіти подали до захисту обґрунтовані звіти і продемонстрували при захисті достатній рівень знань.У зв’язку з військовим станом в Україні з 24.02.2022 року захист звітів з практики студентами відбувся он-лайн комісії, до складу якої входили завідувач кафедри ХТЕБХП д.т.н., професор Сарібєкова Діана Георгіївна, доцент кафедри к.т.н. Куник Олександра Миколаївна і старший викладач кафедри Юрова Тетяна Анатоліївна.

Були досягнуті наступні програмні результати:

– Виявляти творчу ініціативу та підвищувати свій професійний рівень шляхом продовження освіти та самоосвіти.

– Проводити пошук та обробку науково-технічної інформації з різних джерел та застосовувати її для вирішення конкретних технічних і технологічних завдань.

– Дотримуватися правил техніки безпеки та проводити технічні та організаційні заходи щодо організації безпечних умов праці під час виробничої діяльності.

– Мати базові навички проведення теоретичних та/або експериментальних наукових досліджень, що виконуються індивідуально та/або у складі наукової групи.

– Вміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу з метою донесення ідей, проблем, рішень і власного досвіду у сфері харчових технологій.

Виробнича практика є важливою ланкою практичної підготовки майбутніх фахівців. Метою даної практики є поглиблення теоретичних знань за обраною освітньою програмою, набуття практичних навичок для подальшої професійної діяльності та застосування їх при виконуванні конкретних завдань на підприємствах – базах практики.

У відповідності до навчального плану спеціальності 181 Харчові технології освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» та наказів про проходження практики 130-с, 131-с від 27.01.2022 р. студенти груп 3БХП і 1БХП(с) пройшли виробничу практику згідно договорів або наданих листів-замовлень на наступних підприємствах:

– ПрАТ «Чумак» м. Каховка Херсонська обл.,

– Херсонська регіональна державна лабораторія ім. проф. Л.С. Ценковського с. Інженерне Херсонська обл.,

– ТДВ «Олешківський маслозавод» м. Олешки Херсонська обл.,

– фермерське господарство «Кремінь» с. Суворе Миколаївська обл.,

– ТОВ «Сучасні пивні технології» м. Херсон,

– ТОВ «Гамма-В» с. Шабо Одеська обл.,

– ТОВ «Авіс-Фарма» м. Миколаїв,

– філія «Хортиця» ТОВ СП «Нібулон» с. Біленьке Запорізька обл.,

– ФОП Письменна Л.О. ресторан «Pirveli» м. Кам’янське Дніпропетровська обл. та інші.

Студенти спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія освітньо-професійної програми «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів» груп 3Хк і 1Хк(с) у відповідності до наказів 132-с, 133-с від 27.01.2022 р. пройшли виробничу практику на наступних підприємствах – базах практики:

– ПП «Інтер Склад» м. Херсон (Компания ZOLLEX GROUP);

– ТОВ «Миколаївський коньячний завод» м. Миколаїв;

– фермерське господарство «Качине болото» с. Східне Херсонська обл.;

– TPV «Displays Polska» м. Гожув-Велкопольський Польща;

– ТОВ «Екозерно» м. Херсон та інші.

По завершенні практики студенти третього курсу та першого курсу за скороченим терміном навчання оформили письмові звіти про виконання програми і індивідуальних завдань та захистили їх он-лайн комісії, до складу якої входили завідувач кафедри ХТЕБХП д.т.н., професор Сарібєкова Діана Георгіївна, доцент кафедри к.т.н. Салєба Людмила Володимирівна, доцент кафедри к.т.н. Куник Олександра Миколаївна і старший викладач кафедри Юрова Тетяна Анатоліївна.

Всі здобувачі вищої освіти подали до захисту обґрунтовані звіти і продемонстрували при захисті високий рівень знань.

Були досягнуті наступні програмні результати:

– Виявляти творчу ініціативу та підвищувати свій професійний рівень шляхом продовження освіти та самоосвіти.

– Проводити пошук та обробку науково-технічної інформації з різних джерел та застосовувати її для вирішення конкретних технічних і технологічних завдань.

– Дотримуватися правил техніки безпеки та проводити технічні та організаційні заходи щодо організації безпечних умов праці під час виробничої діяльності.

– Здійснювати ділові комунікації у професійній сфері українською мовою.

– Обговорювати результати професійної діяльності з фахівцями та нефахівцями, аргументувати власну позицію.