МІЖНАРОДНИЙ ОНЛАЙН-ФОРУМ «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ВІЙНИ»

24.05.2022 року завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, д.держ.упр., професор Іван Лопушинський, професор кафедри д.держ.упр., професор Микола Дурман та доцент кафедри к.держ.упр., доцент Олена Дурман взяли участь у міжнародному онлайн-форумі «Забезпечення якості вищої освіти в умовах війни», що проводився Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні в межах проєкту «Сприяння підходам, заснованим на верховенстві права та правах людини, в системі вищої освіти» та у співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Міністерством освіти і науки України.

Модератором заходу виступила Наталія Стукало, заступник голови НАЗЯВО, яка звернулася до присутніх з вітальним словом, побажала всім миру та здоров’я.

Відкрив пленарне засідання голова Національного агентства Андрій Бутенко, який розповів про роботу НАЗЯВО у воєнний час, а також про нові виклики, що визначають основні напрямки цієї роботи.

Серед доповідачів були президент ENQA (Європейської асоціації забезпечення якості вищої освіти) Дуглас Блексток, очільник Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, представники низки міжнародних мереж забезпечення якості вищої освіти, які зосередилися на міжнародних аспектах взаємодії у сфері забезпечення якості вищої освіти з врахуванням воєнних загроз.

Ректори восьми університетів Маріуполя, Дніпра, Харкова, Івано-Франківська, Києва, Львова розповіли про власний досвід забезпечення якості вищої освіти під час повномастшатбного вторгнення рф.

Особливу зацікавленість викликала доповідь Володимира Мірненка, директора Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України, в якій він зробив аналіз якості підготовки військових фахівців та закцентував увагу на потребі дотримання критеріїв якості вищої освіти з урахуванням того бойового досвіду, що його отримують українські військові тактичного, оперативного та стратегічного рівня під час відбиття російської агресії.

Наприкінці форуму було презентовано проєкт Національного плану дій зовнішнього забезпечення якості вищої освіти України на період 2022-2023 рр. Структура цього Плану передбачає дві категорії заходів – пріоритетні та перспективні. Пріоритетні – це ті, що потрібно роботи вже зараз, а перспективні – це ті, що будуть реалізовуватися після досягнення результатів пріоритетних заходів.

У заключному слові голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко подякував усім присутнім за активну участь у заході та у проведенні інтерактивних опитувань, а також зазначив, що всі пропозиції та зауваження до Національного плану дій зовнішнього забезпечення якості вищої освіти України на період 2022-2023 рр. можна надсилати на адресу НАЗЯВО.