Structure / Кафедри університету / Фінансів, обліку та оподаткування / Наукова робота студентів / - «Фінансовий простір» (спеціальність 072) / Засідання / ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА ТА СТРАХУВАННЯ» |
ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА ТА СТРАХУВАННЯ»
Created 21.02.2023 10:41
6 грудня 2022 року відбулося чергове засідання студентської наукової проблемної групи «Фінансовий простір» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», керівником якої є Лариса СІДЕЛЬНИКОВА - д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, обліку та оподаткування.
|
|
У ході засідання проблемної групи було обговорено тези доповіді студентки 2 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти Юлії ГУБІНОЇ на тему: «Податки на споживання в Україні: організація справляння та фіскальні ефекти».
|
У ході представлення дослідження Юлія зазначила, що саме податки на споживання, або непрямі податки, є важливим інструментом регулювання економічних процесів та складовою державної фінансової політики у сфері формування дохідної частини державного бюджету. Підвищення фіскальної ефективності податків на споживання зумовлене необхідністю збалансування внутрішнього попиту і пропозиції, зростання рівня конкурентоспроможності вітчизняної податкової системи, стимулювання пріоритетних видів економічної діяльності. Вагомим макроекономічним завданням в умовах воєнного стану є підвищення ефективності фіскальної політики щодо системи споживчого оподаткування і використання відповідних процедур державного регулювання обсягу виробництва товарів та послуг.
Також було представлено та обговорено тези доповіді студентки 2 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти Діани ОСТАПЕНКО на тему: «Оцінка ефективності податку на додану вартість».
|
В ході виступу доповідачка наголосила, що механізм оцінки фіскальної значимості і фіскальної ефективності ПДВ передбачає аналіз впливу податкового навантаження на національну економіку, визначення ефективності механізму адміністрування непрямих податків в цілому та податку на додану вартість зокрема, дослідження рівня мобілізації та рівномірності надходжень ПДВ до державного бюджету тощо. Аналіз фіскальної значимості податку показав, що ПДВ, хоч і забезпечує значну частку доходів державного бюджету, однак вона є меншою від потенційної. Оцінка фіскальної значимості ПДВ у валовому внутрішньому продукті України свідчить про те, що цей податок має суттєвий вплив на перерозподіл ВВП через бюджет держави. В той же час, наявна динаміка індикаторів фіскальної значимості ПДВ вказує на нестабільність податкового механізму.
Характерною ознакою заходу стала жвава дискусія навколо питання змін в податковому законодавстві під час воєнного стану.
Проведене засідання стало платформою для обміну думками та дозволило згенерувати наукову дискусію щодо пошуку оптимальних рішень стосовно актуальних проблем розвитку фінансової науки для забезпечення науково-освітньої діяльності.