Структура / Кафедри університету / Економіки, підприємництва та економічної безпеки / ВСТУПНИКУ / ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ (PhD) |
ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ (PhD)
Спеціальність 051 «ЕКОНОМІКА»
Молодший бакалавр / Бакалавр / Магістр / ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ
ЛІЦЕНЗІЯ НА ПРАВО ЗДІЙСНЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Економіка – це предмет, який ніколи не виходить із моди в університетах будь-якої країни світу. Британські й американські експерти стверджують, що серед студентів саме економіка рік у рік залишається самим популярним напрямком із числа суспільних наук.
Економічна освіта - одна із найбільш гнучких і універсальних. Вона може підійти студентам як гуманітарного, так і технічного складу. Усе залежить від того, який напрямок економіки ви оберете для себе - від роботи з людьми до аудиту.
Вивчення економіки підійде студентам, які цікавляться суспільством і розподілом активів у суспільстві, економічним розвитком і його впливом на життя окремих людей, компаній і цілих країн.
PhD (лат. Philosophiæ Doctor) — це освітній і водночас перший науковий ступінь, що здобувається на третьому рівні вищої освіти на основі ступеня магістра.
Відмінність програм PhD в тому, що вони фокусуються на оригінальних дослідженнях і аналітиці. Ви навчитеся працювати з науковою літературою й взаємодіяти з академічним співтовариством.
Навіщо потрібна аспірантура?
Люди, що вступають на програми PhD, обирають їх з кількох причин:
- бажання внести свій внесок: багато аспірантів дійсно «горять наукою» і прагнуть її розбудовувати;
- академічна кар'єра: якщо людина прагне отримати звання професора, то без PhD ніяк;
- кар'єрні перспективи за фахом: аспірантура потрібна не тільки тим, хто планує розвиватися в науці, знання, отримані під час навчання, стануть плюсом для будь-якої професії;
- висока зарплата: це справедливо не скрізь, але є спеціальності й посади, де кваліфікація PhD дає шанси на підвищений оклад;
- чистий ентузіазм: і таке буває – існують люди, яким подобається вчитися й постійно одержувати нові знання.
До вступу на програму PhD (аспірантура) у галузі економіки запрошуються особи, що мають ступінь магістра в галузі економіки або суміжних галузях, що прагнуть до професійної діяльності в наступних сферах:
- наукова діяльність і науково-дослідна/аналітична діяльність;
- консультування;
- вище керівництво фінансових і бізнес компаній;
- уряд і урядові заклади й відомства;
- неурядові організації, міжурядові організації й агентства з розвитку.
Зарахування на програму ведеться на конкурсній основі.
Переваги навчання в аспірантурі:
Глибоке розуміння предмета . Навіть якщо наука цікавить вас в останню чергу, знання, отримані в аспірантурі, допоможуть вашій майбутній кар'єрі. Гарний фахівець повинен бачити свою справу не тільки очами практика, але й теоретика. Цього зараз не вистачає багатьом дисциплінам. Наприклад, економічним наукам.
Кар'єрні перспективи . Не тільки в сфері викладання й досліджень, але й в інших областях. Є також сфери, де наявність PhD необхідно для заняття високої посади, наприклад, державне керування.
Потенційно висока зарплата . Власники ступеня PhD мають зарплату більшу, ніж бакалаври й магістри. Ступінь PhD гарантує працевлаштування не тільки на внутрішньому ринку, але й на ринку праці в західних країнах або США, де попит на таких кандидатів стабільно високий.
Аспірантура в ХНТУ – це чотирирічна програма, що складається з одного року курсової роботи, за якою ідуть три роки досліджень.
Освітньо-наукова програма «Економіка» призначена для тих, хто прагне стати успішними вченими в університетах і дослідницьких інститутах, і тих, хто прагне продовжити кар'єру професійного економіста, що працює в центральних банках, банківській галузі, державних установах або в області економічного й фінансового консультування.
У наших аспірантів є можливість підбирати своїх керівників з висококласних викладачів кафедри Економіки, підприємництва й економічної безпеки, а також викладачів факультету міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу.
У перший рік програми основна увага приділяється створенню основи для успішних досліджень. У другому семестрі аспіранти обирають три додаткові курси по профільних предметах, які повинні бути тісно пов'язані з їхніми дослідницькими інтересами. Це той період, коли аспірант набирає теоретичні знання й розбирається в темі. На другому, третьому й четвертому курсах аспіранти розробляють свої дослідницькі проекти й пишуть дисертацію під керівництвом наукового керівника.
Навчання в аспірантурі закінчується захистом дисертації. Вимоги до неї приблизно однакові у всіх країнах:
- дисертація пишеться на підставі оригінального, самостійно проведеного дослідження, її тема звичайно узгоджується перед вступом або на першому році навчання з науковим керівником;
- випускна робота повинна бути актуальною й затребуваною, досить часто на основі дисертації пишуть книги й наукові статті;
- обсяг роботи - 100-300 сторінок, при цьому не менш третини буде становити синтез, тобто не переказ джерел, а думки автора по досліджуваному питанню.
Після закінчення аспірантури випускники можуть працювати на посадах:
- консультант: ви можете стати консультантом або радником, наприклад у бізнесі й політиці. Ці два «практичні» світи вкрай потребують погляду економіста-теоретика;
- аналітик: уміння працювати з великим обсягом даних, систематизувати їх, критично оцінювати ситуацію, моделювати сценарії подій — усі ці навички є в людини, що закінчила аспірантуру за фахом 051 Економіка. І вони стануть в нагоді в роботі аналітика. Це може бути штатна посада в компанії або робота в think tank (науково-дослідні (аналітичні) організації, які, як правило, зосереджують свої зусилля в області гуманітарних наук – політики, економіки, соціології й права);
- підприємець: створити свій бізнес – теж ідея. У тій же сфері, у якій ви отримували освіту, або зовсім в іншій області. Бізнес не має меж і кордонів;
- державний службовець: можна використовувати отримані в аспірантурі знання заради блага людей і працювати в уряді;
- журналіст (робота в наукових виданнях): теж відмінний варіант для тих, хто більше не займається повноцінними дослідженнями, але зберіг бажання писати про економіку й просвіщати інших людей.
Основні напрямки наукових досліджень викладачів кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки:
- Організаційно-економічні механізми й інформаційно-аналітичні технології підвищення ефективності функціонування економічних систем різного ієрархічного рівня;
- Модельно-аналітичний інструментарій модернізації й інноваційно орієнтованого розвитку регіональної економіки;
- Проблеми збалансованого соціально-економічного розвитку економічних систем;
- Проблеми й механізми забезпечення економічної безпеки суб'єктів господарювання (держава, регіон, підприємство).
- Забезпечення сталого соціально-економічного розвитку суб'єктів господарювання (держава, регіон, підприємство).
Основою будь-якої якісної програми аспірантури є дослідницький потенціал кафедри , основа якого:
- 15 статей, опублікованих у наукових журналах, що індексуються у базах даних WoS і Scopus;
- близько 300 опублікованих статей у фахових журналах, Міністерства освіти і науки України;
- більш 80 статей, опублікованих аспірантами – здобувачами ступеню PhD;
- дослідницький проект, фінансований МОН України;
- 3 дослідницьких проекти, що розробляються викладачами кафедри Економіки, підприємництва й економічної безпеки ХНТУ;
- усі викладачі кафедри займаються фундаментальними й прикладними дослідженнями;
- близько 100 конференцій, у яких взяли участь викладачі кафедри;
- видано 10 підручників.
Дуже важливий сегмент наукової діяльності кафедри присвячений видавничій справі. Наші викладачі постійно редагують праці економічного спрямування у «Віснику ХНТУ», журналі, який безупинно видається з 1997 року як наукове видання університету. Журнал включений до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б»: за економічними науками, спец. – 051; 071; 072; 073; 075; 076; 242 (Наказ МОН України від 17.03.2020 № 409). Журнал включений до наукометричних баз, електронних бібліотек та репозитаріїв: Google Scholar, Crossref, National Library of Ukraine (Vernadsky).
Наші аспіранти, протягом освоєння програми, орієнтовані на дослідження, активну участь у всеукраїнських і міжнародних конференціях, семінарах, публікації статей у вітчизняних і престижних міжнародних журналах, здобуття компетенції найвищого рівня, які пов'язані зі створенням і оцінкою нових концепцій, методів, принципів і теорій в області наукових досліджень, що розширюють границі відомого знання. Вони також розбудовують соціальні навички, незалежність і відповідальність у своїй роботі. Вони включаються в наукові проекти під керівництвом наших викладачів, а також одержують навички проведення якісних конференцій, семінарів і публікації статей.
По закінченню програми вони працюють у престижних національних установах і компаніях у якості експертів, топ-менеджерів або консультантів, а також викладачів і наукових співробітників.
ДЛЯ ВСТУПУ НА СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 051 «ЕКОНОМІКА» третього освітньо-наукового РІВНЯ до Херсонського національного технічного університету (бюджет або контракт), абітурієнт надає документи, наведені в "Правилах прийому до аспірантури ХНТУ в 2024 році".
Аспіранти, що зараховані на спеціальність 051 «Економіка» третього освітньо-наукового рівня (Doctor of Philosophy) навчаються за програмою «Економіка».
Детальну інформацію можна отримати на сторінці «Аспірантура і докторантура ХНТУ»
Провідні викладачі освітньо-професійної програми:
|
Наталія Вікторівна Шандова – доктор економічних наук, професор кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки Автор наукових публікацій, зокрема у міжнародних виданнях, навчально-методичних робіт Автор навчальних посібників:
Міжнародне стажування:
|
|
Любов Володимирівна Боровік – доктор економічних наук, професор кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки Автор наукових публікацій, зокрема у міжнародних виданнях, навчально-методичних робіт Автор навчальних посібників:
Міжнародне стажування:
|
|
Наталія Миколаївна Олійник – кандидат технічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки, Учасник тренінгу The International Scientific Internship «Methodology and Innovative Business Tools of Foresight Management» (Tbilisi, Georgia). Training program for the scientific and pedagogical staff, which took place at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. Certificate of Completion № 1009, 24-30 October, 2017 Автор наукових публікацій, зокрема у міжнародних виданнях Автор навчально-методичного посібника: Бізнес-планування : Навчально-методичний посібник / С.М. Макаренко, Н.М. Олійник. – Херсон: ТОВ «ВКФ «СТАР» ЛТД», 2017. – 224 с |
|
Алла Василівна Тарасюк - кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва й економічної безпеки Автор наукових, навчально-методичних робіт Автор навчального посібника: Потенціал і розвиток підприємства: навчальний посібник / Шарко М.В., Мєшкова-Кравченко Н.В., Тарасюк А.В. – Херсон: ФОП Вишемирський В.С., 2018 – 218 с. Рекомендовано Вченою радою ХНТУ (протокол №8 від 27.04.2017р.). |
Ми зберегли всі кращі традиції підготовки магістрів з економіки, але вписали їх у сучасні умови, доповнили новим інструментарієм. Подивіться наш фотоальбом на сайті кафедри. На цих фото можете знайти своїх знайомих, дізнаєтеся про своїх викладачів.
Освітні програми спеціальності 051 «Економіка» створені в процесі співробітництва з роботодавцями , зокрема, з міською, обласною радою м. Херсона, провідними підприємствами міста і області, ураховує сучасний стан економіки і її головні тренди.
Правила прийому до ХНТУ у 2024 році
Контактна інформація |
Херсонський національний технічний університет,
кафедра Економіки, підприємництва та економічної безпеки.
Телефон для довідок: (095) 545-53-56 Олійник Наталія Миколаївна
kafekon@kntu.net.ua |
|
|
Вибачте, поки що ми працюємо дистанційно, і можемо відповісти на усі Ваші запитання тільки по телефону, або у месенджері Facebook.