About University / Новини університету / Cемінар-тренінг «Майстерня бізнес-менеджерів» |
![](/var/ezwebin_site/storage/images/pro-universitet2/novini-universitetu/ceminar-trening-majsternya-biznes-menedzheriv/377998-1-ukr-UA/Ceminar-trening-Majsternya-biznes-menedzheriv_medium.jpg)
Cемінар-тренінг «Майстерня бізнес-менеджерів»
Created 03.12.2019 13:37
28 листопада 2019 року в рамках роботи наукового гуртка майбутніх економістів-міжнародників, відповідно до плану роботи проблемної групи, кафедрою зовнішньоекономічної діяльності Херсонського національного технічного університету спільно з Херсонським міським центром зайнятості було організовано і проведено семінар-тренінг «Майстерня бізнес-менеджерів», який передбачав отримання теоретичних знань і практичних навичок обґрунтування, складання та презентації бізнес-плану, для учнів шкіл міста Херсона та студентів.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/1652/378005-1-ukr-UA/1_ultralarge.jpg)
Студентами спеціальності Менеджмент ЗЕД були представлені бізнес-плани, які вони розробили під керівництвом провідного вченого, доктора економічних наук, професора Наумової Лариси Миколаївни на теми:
1. «Організація типографії «Page»: експорт україномовних газет до українських діаспор» Чабанов Дмитро 4 Мзд;
2 « Вирощування печериць з використанням енергозберігаючих технологій» Смирнова Аліса 6 Мзд;
3«Вирощування рослин за допомогою гідропоніки» Таран Ілля 4 Мзд;
4 «Організація брокерської компанії для митного очищення вантажу “CarGO”»Воліченко Анастасія 4 Мзд.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/2488/378009-1-ukr-UA/2_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/3405/378013-1-ukr-UA/3_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/4334/378017-1-ukr-UA/4_ultralarge.jpg)
Бізнес плани були оцінені групою експертів, до складу якої ввійшли представники центру зайнятості: директор Світлана Ширяєва, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Тетяна Зубкова, начальник відділу активної підтримки безробітних Світлана Нагаєва та завідувач кафедри зовнішньоекономічною діяльністю проф. Фомішина В.М., доц. Якимчук Т.В., доц. Морозова О.Г., ст викладач Федорова Н.Є.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/5260/378021-1-ukr-UA/5_ultralarge.jpg)
Кожна ідея була детально обговорена учасниками тренінгу. Особливо ставився акцент на якісній підготовці саме фінансового плану, адже в ньому визначається потреба в інвестиціях, передбачаються джерела фінансування, розраховується строк, за який проєкт окупиться.
Після презентації присутні, а саме: школярі та студенти, обрали бізнес-плани, які найбільш сподобались, та запропонували логотипи майбутньої організації та презентативні назви фірм, що у майбутньому можуть сприяти підвищенню іміджу фірми. Обговорення відбувалось жваво та зацікавлено. Усім присутнім школярам та студентам надали сертифікат учасника бізнес-тренінгу.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/6221/378025-1-ukr-UA/6_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/7200/378029-1-ukr-UA/7_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/8159/378033-1-ukr-UA/8_ultralarge.jpg)
Проведений захід – це безпечна платформа, де підліток, майбутній абітурієнт, може дізнатися про значення та основні вимоги, нюанси складання бізнес-планів, їх презентації. Гості надали інформацію щодо грантових програм, спрямованих на підтримку підприємців - початківців для вирішення фінансових питань.