Головна

About University / Новини університету / НАВЧАЛЬНІ ЗАНЯТТЯ ТА ЕКСКУРСІЇ СТУДЕНТІВ НА ВИРОБНИЦТВІ: ДИСТАНЦІЙНИЙ ФОРМАТ

НАВЧАЛЬНІ ЗАНЯТТЯ ТА ЕКСКУРСІЇ СТУДЕНТІВ НА ВИРОБНИЦТВІ: ДИСТАНЦІЙНИЙ ФОРМАТ

Коли лунають вибухи і сигнали повітряної тривоги не дуже хочеться змінювати корисні власні звички, особливо коли це стосується навчального процесу на кафедрі автоматизації, робототехніки і мехатроніки. Такою доброю звичкою є традиція проводити практичні заняття на виробництві, що має вже власну історію і супроводжується приємним очікуванням студентами відвідування працюючих підприємств.

Не змінюючи традицій і у воєнний час, 09 вересня було заплановано і на високому рівні проведено завідувачем навчальними лабораторіями, а наразі за сумісництвом старшим викладачем Осадчуком Василем Сергійовичем (перше фото зліва на право) заняття з дисципліни «Обладнання та оснащення ремонтних майстерень» для студентів четвертого курсу спеціальності 133-Галузеве машинобудування на одному з ремонтних комунальних транспортних підприємств на підконтрольній території. При цьому викладач особисто знаходився на місці підприємства і організував трансляцію у реальному часі. З міркувань безпеки і за рекомендаціями керівництва підприємства, яке люб’язно надало дозвіл дистанційного відвідування, ми не можемо зазначити його назву. Однак від цього заняття-екскурсія не стало менш корисним і цікавим. До цього заходу поза планом та навчальним розкладом приєдналися і студенти іншої спеціальності 131- Прикладна механіка, яким не можна було відказати в такому позитивному бажанні поповнити власний професійний світогляд.

На жаль це відвідування відбулося дистанційно але у реальному житті і в робочу зміну з працюючим обладнанням та людьми. Єдиним спрощенням такого формату виявилося відсутність проведення інструктажу з техніки безпеки і викладачам менше переживань за здоров’я студентів на підприємстві. Не дивлячись на дистанційну форму, ми мали змогу разом із викладачем з камерою на місці подій затриматись на будь-якій дільниці майстерень, повернутися за потребою до попередніх локацій, задати питання як «викладачу-екскурсоводу» так і безпосередньо професіоналам працівникам.

Студентам було показано деталі в ремонті, найбільш часті поломки і причини виходу з ладу машинобудівних виробів, ремонтне і верстатне обладнання, інструментальне оснащення, вимірювальні пристрої, організацію виробництва і багато іншого. Всі професійні питання і аспекти було розкрито в повному обсязі не рахуючи отриманих гарних позитивних емоцій. Тому будемо підтримувати цей «стандарт» навчальних занять і надалі.

Деякі але не всі моменти плідного навчання:

Як завідувач кафедри Автоматизації, робототехніки і мехатроніки та автор цього тексту висловлюю від імені і за дорученням студентів велику подяку як старшому викладачу Осадчуку В.С. за його ініціативу та професійність, так і керівництву підприємства, хоч і без «реклами» про них, але вони зрозуміють, тому, що поставили умову, що наші студенти прийдуть до них працювати на керівні посади.

Історія попередніх екскурсій:

http://kntu.net.ua/index.php/ukr/content/view/full/74452

http://kntu.net.ua/index.php/ukr/Pro-universitet2/Novini-universitetu/VIYIZNE-ZANYATTYA-STUDENTIIV-KAFEDRI-AVTOMATIZACIIYI.ROBOTOTEHNIIKI-II-MEHATRONIIKI

http://kntu.net.ua/index.php/ukr/Pro-universitet2/Novini-universitetu/VIROBNICHA-EKSKURSIIYA-STUDENTIIV-II-ASPIIRANTIIV-KAFEDRI-AVTOMATIZACIIYI-ROBOTOTEHNIIKI-II-MEHATRONIIKI