About University / Новини університету / СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 121 - ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЧЕННЯ БУДУЮТЬ СИЛЬНИЙ ФАХОВИЙ ФУНДАМЕНТ |
СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 121 - ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЧЕННЯ БУДУЮТЬ СИЛЬНИЙ ФАХОВИЙ ФУНДАМЕНТ
Created 22.01.2024 11:45
Сфера ІТ швидко змінюється, і нові технології з'являються досить часто. Потенційні роботодавці завжди оцінюють робітників, які мають різноманітні навички. Отримання додаткових професійних навичок може значно підвищити конкурентоспроможність студентів-програмистів на ринку праці. Студенти спеціальності 121- Інженерія програмного забезпечення, можуть тримати руку на пульсі останніх тенденцій у своїй галузі.
Додаткові навички можуть допомогти у зміцненні основних знань, які студенти отримали під час університетського курсу. Це може включати роботу з новими мовами програмування, фреймворками чи інструментами розробки, участь у олімпіадах з програмування та навчання на курсах за фахом. Засвоєння додаткових технологій та інструментів розширює коло можливостей для студентів. Чим більше різноманітних навичок вони мають, тим більше можливостей для вибору відкривається в їхній кар'єрі.
Так у 2023 році студенти спеціальності 121- Інженерія програмного забезпечення, які навчаються на кафедрі програмних засобів і технологій, взяли участь у Міжнародній україно-польській студентській командній олімпіади з програмування, яка відбулася 18 листопада 2023р. в онлайн режимі на платформі E-Olymp. Ініціатором проведення олімпіади була кафедра програмного забезпечення Вінницького національного технічного університету.
Метою олімпіади є вдосконалення роботи з обдарованою студентською молоддю, розширення міжнародних зв'язків, підвищення рівня підготовки фахівців з програмування. Важливо відзначити, що такі заходи стимулюють інтерес до наукових досліджень і розвиток інновацій в сфері інформаційних технологій, створюють унікальну можливість для студентів познайомитися з однодумцями з різних регіонів чи навчальних установ, обмінюватися досвідом та ідеями. На переконання організаторів, така співпраця є поштовхом до нових інноваційних проєктів та розвитку міжнародних зв’язків у галузі інформатики.
Безкомпромісна боротьба тривала до останньої хвилини проведення олімпіади. Анастасія Рогатовська, студентка групи 4ПР4, ОП «Програмування смарт-пристроїв та вбудованих систем», взяла участь у цей олімпіаді у складі команди «KNTU_Vegetables» від ХНТУ. Наша команда посіла 13 місце. У Міжнародній україно-польській олімпіаді з програмування взяли участь 30 команд з України та Польщі. Студенти вирішували 10 задач протягом 5 годин. При визначенні призових місць відповідна комп’ютерна програма враховувала кількість правильно вирішених задач, час розв’язування та штрафні бали за кожну ітерацію подання розв’язку задачі.
9 грудня 2023 наші студенти 3 курсу: Антощук Артем, Гальович Роман, Івкіна Єлизавета, Стремський Дмитро та Швидкий Олег, здобувачі ОП «Програмна інженерія», Стеценко Віталій та Юдіна Вікторія, здобувачі ОП «Програмування смарт-пристроїв та вбудованих систем», а також студенти 1 курсу за скороченим терміном навчання: Тимощук Владислав та Білий Володимир, здобувачі ОП «Програмна інженерія» взяли участь у міжнародній олімпіаді зі спортивного програмування The Proggy-Buggy Contest 2023 за запрошенням ІТ-компанії DataArt.
Також студенти 3 курсу спеціальності 121 - Інженерія програмного забезпечення після опанування курсу «Introduction to IoT» від Cisco Networking Academy, який може стати важливим кроком для тих, хто бажає розвиватися у сфері інформаційних технологій та взаємодії зі світом розумних пристроїв, та отримали сертифікати.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Студент 3 курсу Махмудов Турал, здобувач ОП «Програмна інженерія», самостійно опанував курси Cyber Security Training на TryHackMe, мета яких допомогти фахівцям у галузі кібербезпеки, як початківцям, так і вже практикуючим, та отримав сертифікати.
|
|
|
|
Наші студенти: Агеєнко Андрій, 2 курс, ОП «Програмна інженерія», Стремський Дмитро та Швидкий Олег, 3 курс, ОП «Програмна інженерія» провели дуже актуальні та цікаві інтерактивні заняття у «Студентському Джемі»
|
|
|
|
|
|
Здатність навчатися новому та розвиватися у своєму ремеслі є важливою частиною успішної кар'єри. Отримання додаткових навичок сприяє постійному самовдосконаленню.
Ринок ІТ-праці шукає фахівців, які можуть ефективно вирішувати реальні завдання та пристосовуватися до нових вимог. Додаткові навички допомагають студентам стати більш адаптивними та готовими до викликів.
Відновлення України після війни вимагатиме залучення та розвитку висококваліфікованих програмістів для підтримки та вдосконалення різноманітних галузей, таких як економіка, освіта, охорона здоров'я, громадянська інфраструктура та інше. Висококваліфіковані програмісти відіграють ключову роль у відновленні країни, забезпечуючи технологічний прогрес та покращення у різних сферах. Їхні навички та інноваційні підходи можуть сприяти стійкому економічному та соціальному розвитку України.
Кафедра програмних засобів і технологій визнає важливість розвитку додаткових професійних навичок для студентів спеціальності 121 - Інженерія програмного забезпечення. Такий підхід сприяє покращенню якості освіти та підготовці студентів до викликів у сучасній ІТ-індустрії.