Головна

About University / Новини університету / Відеоконференція партнерів проєкту «Підтримка визнання кваліфікацій для українських університетів» (QuaRSU), 8 травня 2020 року

Відеоконференція партнерів проєкту «Підтримка визнання кваліфікацій для українських університетів» (QuaRSU), 8 травня 2020 року

Продовження дії обмежувальних заходів на території України, викликаних коронавірусом COVID-19, внесло корективи до стандартів роботи над проєктом.

8 травня 2020 року на базі платформи Zoom відбулася відео конференція українських партнерів проекту «Підтримка визнання кваліфікацій для українських університетів» (QuaRSU) за участі координатора проєкту професора Ягеллонського університету у м. Кракові (Польща) Марека Франковича.

У порядку денному були розглянуті питання:

  1. Current stage of the QUARSU project: general overview / Сучасний етап проекту QUARSU: загальний огляд.
  2. State registration of the QUARSU project: documents to be signed and collected, current issues / Державна реєстрація проєкту QUARSU: документи, які підписуються та збираються, поточні випуски.
  3. Work Package 1: current stage, short- and long-term planning / Робочий пакет 1: поточний етап, коротко- та довгострокове планування.
  4. On-line training for Ukrainian academic staff: topics, possible terms, technical provision / Онлайн-навчання для українських викладачів: теми, можливі терміни, технічне забезпечення.
  5. Miscellaneous / Різне

Національний координатор проєкту Вадим Захарченко (м. Одеса) зробив загальний огляд поточного етапу проекту, уточнив коротко- та довгострокові цілі. Координатор підкреслив, що згідно першого етапу робочого плану проєкту, який включає аналіз чинних норм та практик визнання кваліфікації в європейських країнах, аналіз досвіду та потреб у підтримці визнання в Україні та визначення блоку питань, з яких українські університети потребують підтримки, будуть проводитися тренінги для українських партнерів. Європейськими партнерами запропонована тематика теоретичних тренінгів: опис результатів навчання, механізм підтвердження кваліфікації, професійні стандарти, від професійної кваліфікації до ринкової кваліфікації, основи визнання кваліфікації. Передбачається також проведення демо-тренінгів на тему: як європейські університети визнають зарубіжну академічну кваліфікацію, як європейські університети визнають практичний досвід роботи, розвиток соціальних компетентностей.

Партнери одноголосно дійшли висновку, що через вимушену перерву в мобільності, організація й проведення тренінгів для українських партнерів європейськими партнерами проєкту повинна бути переведена в онлайн режим. Таке рішення було підтримано як партнерами з ЄС, так і українськими учасниками проєкту. У ході зустрічі вирішено уточнити загальну тематику тренінгів і узгодити її з європейськими партнерами та визначити цільову аудиторію тренінгів.

Савіна Г.Г., керівник проєктної групи ХНТУ, запропонувала засвідчувати участь у тренінгах як підвищення кваліфікації викладачів із отриманням відповідних сертифікатів.