Головна

About University / Новини університету / ЗАВЕРШЕННЯ РОБОТИ МЕТОДИЧНОГО СЕМІНАРУ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ У 2023-2024 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

ЗАВЕРШЕННЯ РОБОТИ МЕТОДИЧНОГО СЕМІНАРУ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ У 2023-2024 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

10 червня 2024 р. з доповіддю на тему: «Завдання і роль фінансово-економічної освіти в розвитку економіки України» на заключному засіданні методичного семінару виступила к.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів обліку та оподаткування Оксана ПОСАДНЄВА

Методичні семінари проводяться кафедрою фінансів, обліку та оподаткування на регулярній основі з періодичністю 1 раз на місяць. Вони дають змогу обговорити важливі питання організації навчально-виховного процесу, виявити різні підходи до вирішення наявних поточних проблем у викладанні дисциплін, ознайомитися з передовими методиками викладання, а також обмінятися досвідом та інформацією.

Основним завданням методичних семінарів є розвиток та вдосконалення компетенцій учасників шляхом набуття нових знань та методів, що сприяють оптимізації взаємодії науково-педагогічного персоналу у впровадженні освітніх технологій.

Доповіддю Оксани ПОСАДНЄВОЇ на тему: «Завдання і роль фінансово-економічної освіти в розвитку економіки України» було завершено роботу методичного семінару кафедри у поточному навчальному році.

Тема семінару є дуже актуальною, оскільки фінансово-економічна освіта сприяє розвитку критичного мислення громадян на основі глибокого розуміння економічних процесів. У свою чергу, це дає можливість аналізувати факти та явища економічного життя, фактори і способи вирішення економічних та фінансових завдань і приймати виважені рішення.

Завдання фінансово-економічної освіти полягає в трансформації необхідних знань у фінансово-економічне мислення, яке далі перетворюється в економічну поведінку та дисципліну як окремої людини, так і суспільства загалом.

Конкурентоспроможність випускників спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» значною мірою визначається якістю засвоєних знань, рівнем економічної культури, а також здатністю мислити та діяти в рамках категорій ринкової економіки. Тому вивчення морально-етичних імперативів економічної, фінансової та фіскальної поведінки населення є дуже важливим для комплексного усвідомлювання отриманих у процесі навчання знань.

Викладачі кафедри фінансів, обліку та оподаткування Херсонського національного технічного університету постійно працюють над підвищенням ефективності навчального процесу, впровадженням нових освітніх технологій під час викладання обов’язкових та вибіркових компонент для здобувачів вищої освіти спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».