About University / Новини університету / 26 червня – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиків |
26 червня – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиків
Created 26.06.2020 12:24
У 1987 році Генеральна асамблея ООН постановила щорічно відзначати 26 червня Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом. Викладачі Херсонського національного техічного університету провели для студентів інформаційну годину з нагоди цього дня.
Наркоманія стала суттєвим негативним фактором демографічної ситуації, ударом по генофонду країни, адже кожної доби від наркоманії помирають 20 осіб.
Сьогодні, 26 червня, Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконним обігом.
Наркоманія – це залежність людини від постійного прийому певних психотропних наркотичних речовин як рослинного походження, так і синтетичних.
Особливо проблема наркоманії в Україні стосується молоді. Як свідчить статистика, в країні йде невпинний процес поширення наркоманії серед неповнолітніх. Наркоманія в Україні збільшується на 8% за рік – тенденція, одна з найвищих у світі. 70% наркоманів – молодь до 25 років. Якщо врахувати «поправочний» коефіцієнт Всесвітньої організації охорони здоров’я, то прихована кількість споживачів наркотиків в 10-15 разів більша від зареєстрованої. За даними Міністерства охорони здоров’я України, кожен п’ятий підліток у віці 14 років вже спробував наркотики. Переважна кількість наркозалежних – це молоді люди у віці до 24 років, які, по суті, є генофондом нації.
Сьогодні досить легко дістати наркотики на дискотеці, у барі, на вулиці у торговців наркотиками, наркотичні речовини продають через мобільні додатки та інтернет сайти. І найстрашніше, що у зоні ризику - школярі, які активно користуються смартфонами.
З кожним днем збільшується частка неповнолітніх і підлітків, які споживають наркотики, збільшується і число жінок, звиклих до цієї страшної залежності. Суспільство дуже стурбоване проблемою наркоманії. Якщо 3-4 роки тому середній вік юних наркоманів становив 16-17 років, то на сьогодні цей показник знизився до 13-14 років. За статистичними показниками за останні десять-дванадцять років збільшилося в сім разів число жінок, які вживають наркотичні та психотропні препарати.
Підлітку може завдати шкоди будь-який наркотик. Усі речовини, офіційно занесені в список наркотичних препаратів, заборонених до вживання без рекомендацій лікаря, шкодять здоров’ю і викликають фізичне звикання. У підлітків – найшвидше. Підліткова наркоманія – найнебезпечніша.
Шановні батьки, будьте уважними!
Основні симптоми вживання наркотиків підлітками:
- блідість шкіри або її нездорове почервоніння;
- розширення або звуження зіниць;
- почервонілі очі і каламутний погляд;
- уповільнена мова і порушення координації рухів;
- порушення сну (занадто тривалий або безсоння).
Лікувати наркозалежність дуже важко. Нелегко проводити й її профілактику. Варто завжди пам'ятати, що ніхто з померлих наркозалежних людей не збирався продовжувати прийом наркотиків. Всі хотіли лише спробувати, задовольнити свою цікавість. Але у них кінець, як правило, трагічний: загублена людська доля, та й власне життя!
Увага, молодь!! Лише факт одноразового прийому наркотику або вдихання летких токсичних речовин може стати причиною вашої загибелі. Навіть одноразовий прийом наркотиків формує дуже тяжке захворювання і збільшує ризик зараження невиліковною хворобою – СНІДом.
Хвилини дурману не варті вашого життя!