Головна

About University / Новини університету / Чи конкурентоспроможні на світовому рівні?

Чи конкурентоспроможні на світовому рівні?

Сучасні умови існування виробничих підприємств в Україні висувають нові вимоги щодо запровадження нових технологій у виробництво. Для того, щоб нині бути конкурентоспроможним, треба не тільки розробити технічні проекти, а й практично втілити їх у життя, тобто подати проект майже «під ключ». Саме перспективній розробці – системі математичного моделювання «Віброслой» - було присвячено науковий семінар, що відбувся 28 травня 2015 року на кафедрі основ конструювання Херсонського національного технічного університету. Він був присвячений перспективній розробці – системі математичного моделювання «Віброслой».

Дана програма – зареєстрована власна розробка Русанова Сергія Аркадійовича, кандидата технічних наук, доцента ХНТУ. Вона здатна виконувати всебічний опис поведінки сипких і гранульованих матеріалів під дією вібрації з урахуванням теплообміну.

Про подолання розриву між наукою і реальним виробництвом зазначив заступник завідувача кафедри з наукової роботи доктор технічних наук Дмитрієв Дмитро Олексійович. Він наголосив, що нині не повинно бути «науки заради науки», адже головне – впровадження технічних розробок у виробництво. І такі розробки в ХНТУ є.

Підтвердженням цього стала доповідь доцента С. А. Русанова, в якій увагу було звернено на застосуванні вібраційних процесів у техніці, особливостях вібраційної обробки сипких середовищ, математичних моделях, що характеризують поведінку, створенні новітніх автоматизованих систем для моделювання гідродинаміки віброкиплячих шарів, практичному застосуванні технічних інноваційних розробок, використанні сучасних CFD систем для моделювання процесу віброкипіння. Дані розробки були розпочаті на кафедрі обладнання хімічних виробництв та підприємств будівельних матеріалів під керівництвом д.т.н. Луняки К.В., а нині над ними працюють на кафедрі основ конструювання.

Даний семінар працював над критичними питаннями: яким чином довести інтелектуальний труд до комерційного результату так , щоб розробки стали корисні суспільству в конкретних промислових продуктах; в чому недоліки або недопрацювання науковців, депресивний настрій представників бізнесу; недовіра підприємств до вітчизняної науки?

В обговоренні цих проблем взяли активну участь перший проректор ХНТУ, професор Розов Юрій Георгійович, декан факультету машинобудування, доцент Сєліверстов Ігор Анатолійович, завідувач аспірантури Куліш Ірина Миколаївна, викладачі з інших кафедр і студенти факультету машинобудування.

Семінар змушує замислитись над імовірними помилками, визначити шляхи розвитку, успішно їх реалізувати, а представлені розробки є конкурентоспроможним підґрунтям для подальшого динамічного розвитку виробництва не тільки в Україні, але й на світовому ринку.