Головна

About University / Новини університету / Європейський день мов

Європейський день мов

26 вересня відзначають Європейський день мов як спосіб підтримки мовного різноманіття та розвитку викладання мов у світі. У рамках святкування цього дня планується ознайомлення студентів Херсонського національного технічного університету з міжнародними освітніми, стипендіальними програмами, конкурсами індивідуальних проєктів, можливостями стажування за кордоном з метою отримання безцінного досвіду.

Свято було запроваджено у 2001 році Радою Європи. Цього дня в 45 країнах континенту відбуваються заходи, спрямовані на вивчення нерідних мов, передусім малих, рідкісних мов, мов нацменшин та мов, якими розмовляють мігранти.

Мета проведення Європейського дня мов полягає в приверненні уваги до мовного й культурного різноманіття Європи, яке треба не лише підтримувати, але й усіляко поглиблювати, розширюючи діапазон мов, якими люди спілкуються протягом життя, розвивати мовні навички, зміцнюючи тим самим взаєморозуміння між народами.

В європейських інститутах офіційно рівноправно використовуються наступні мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійський, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, фінська, французька, чеська , шведська, естонська.

Херсонський національний технічний університет співпрацює з провідними університетами Австрії, Німеччини, Франції, Польщі, Чехії, Болгарії, Швеції, США, Білорусі, Іспанії, Казахстану, Міжнародним університетом ВІЗІОН (Македонія), Асоціацією CPCU федерації FEFU (федерація обмінів Франція – Україна), Асоціацією підприємців Берліна (Німеччина) Полоцьким державним університетом (Білорусь), Університетом Суспільних Наук (м. Лодзь, Польща), освітнім закладом «Гродненський державний університет ім. Янкі Купали», Цзянсунським педагогічним університетом (м. Сучжоу, КНР).

Одним із пріоритетних напрямів міжнародного співробітництва є участь викладачів, науковців та студентів у міжнародних проектах та програмах, які фінансує Європейська Комісія, Канадська агенція міжнародного розвитку; Німецька служба академічних обмінів, асоціація CPCU федерації FEFU (федерація обмінів Франція – Україна), Агенція міжнародного розвитку США та інші фонди програми.

Велика увага також надається участі співробітників ХНТУ в міжнародних конкурсах індивідуальних проєктів. Наші провідні науковці регулярно отримують гранти програм DAAD, НАТО, Study Tours to Poland (STP), Smart City тощо.

Існують різноманітні стипендіальні програми для студентів: Програма стипендій ім. Едмунда С. Маскі (MUSKIE) – надає можливості навчання в університетах США для отримання ступеня магістра; Програма обміну Fulbright Graduate Student Program – за умовами конкурсу випускники українських вищих навчальних закладів можуть одержати стипендію для навчання на магістерському рівні від одного до двох років або стажування в американському університеті протягом одного року. У конкурсі можуть брати участь аспіранти, молоді фахівці, студенти 4-5 курсів; Програми та стипендії DAAD – Німецька служба академічних обмінів
DAAD. American Councils for International Education: ACTR/ACCELS – освітні програми в США ACTR/ACCELS.

Освітні та наукові програми Євросоюзу:

http://www.erasmusplus.org.ua- "Erasmus +" – освітня програма ЄС, спрямована на активізацію міжнародного співробітництва та підвищення мобільності серед студентів, викладачів, науковців європейських університетів та вищих навчальних закладів третіх країнах на всіх континентах;

http://h2020.link - "Горизонт 2020" є рамковою програмою ЄС з досліджень та інновацій. Мета програми – розвиток економіки, побудованої на зв’язку між науковими дослідженнями та інноваціями, а також "перенесення наукових ідей з лабораторій до ринку". Серед пріоритетних дослідницьких напрямків – підвищення конкурентоспроможності вироб-ництва, розвиток ІКТ, нано- та біо- технологій, нового матеріалознавства, космічної галузі, а також пошук відповідей на найбільш гострі соціальні виклики в сфері охорони здоров’я, демографії, екології, сільського господарства та енергетики. Більшість конкурсів вимагають подання командної проектної пропозиції.

Студенти та викладачі підвищують свій професійний досвід і набувають знань, проходячи стажування у провідних світових закладах. Багато років ХНТУ співпрацює з федерацією FEFU (федерація обмінів Франція – Україна), з міжнародною компанією «Шрайнер груп» та асоціацією підприємств Берліна щодо стажування студентів на провідних підприємствах Німеччини та Франції. Програма обміну для студентів (UGRAD) надає можливість студентам першого, другого та третього курсів навчатися протягом одного академічного року в університетах або дворічних чи чотирирічних коледжах США.

В університеті проводиться активна робота щодо отримання студентами подвійних дипломів і проведення навчального процесу в провідних світових закладах Фінляндії, Греції, КНР, Великобританії.

За детальною інформацією стосовно програм звертайтеся у відділ міжнародних зв’язків.