Головна

About University / Новини університету / Освітній тур до Польщі

Освітній тур до Польщі

Студент факультету інженерії та транспорту Доценко Антон (група 2АТ) став переможцем конкурсного відбору та пройшов стажування за Міжнародною грантовою програмою Study Tours to Poland (STP) з 15 по 25 жовтня 2018 року.

Study Tours to Poland - програма польсько-американського фонду свободи під керуванням Fundacja Liderzy Przemian у співпраці з BORUSSIA Olsztyn, що діє з 2004 року. Програма надає можливість студентам з Білорусі, Молдови, України та Росії познайомитися зі своїми польськими ровесниками, з представниками академічних кіл і громадських організацій, а також взяти участь в лекціях, семінарах і культурних заходах.

Для переможців конкурсного відбору стажування є повністю безкоштовним, включаючи транспортні витрати та відкриття візи до Польщі. Проте конкурсна боротьба була напруженою, оскільки двічі на рік із чотирьох країн відбирається група з 11-12 осіб. У фінал виходить кілька представників від кожної країни.

Учасники конкурсу повинні продемонструвати результати успішного навчання у ВНЗ, займатися науково-дослідницькою роботою та вести активну громадську діяльність. Крім того, конкурсанти повинні довести обізнаність в історії, літературі, мистецтві, архітектурі Республіки Польща.

Антон займається науково-дослідницькою роботою при кафедрі вищої математики і математичного моделювання ХНТУ (науковий керівник – д.т.н., професор Тулученко Г.Я.) та є учасником ініціативної групи "Інженери майбутнього", яка діє на факультеті інженерії та транспорту.

Пройшовши усі етапи конкурсу, Антон Доценко став одним із 5 українських студентів, хто з 15 по 25 жовтня 2018 року відвідав Польщу за програмою STP. Наступні світлини ілюструють насичену програму стажування.

Фото 1. Група учасників програми STP під час прогулянки пірсом (м. Сопот)

Сопот - місто і морський курорт на півночі Польщі, в Поморському воєводстві, на Балтійському узбережжі. У м. Сопот традиційно проходить Міжнародний пісенний фестиваль, який є одним з найбільших в Європі.

Фото 2. Проходження міського квесту з метою ознайомлення з історичним центром міста Торунь.

Старе Місто в Торуні (пол. Stare Miasto), або Старий Торунь - найстаріша частина польського міста Торунь.

Територія Старого Міста є об'єктом Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, в ньому збереглися яскраві зразки цегляної готики (церква Святої Марії, Торунська ратуша, замок Тевтонського ордена, Будинок Коперника, міщанські будинки).

У 1853 році в центрі Старого Міста був встановлений пам'ятник М. Копернику, який є уродженцем м. Торунь.

Свій початок місто бере з XIII століття, коли Тевтонський орден побудував тут фортецю для християнізації Пруссії.

Поселення навколо замку отримало назву "Торунь" і набуло права міста в 1233 році. У 1250-1260-і р.р. у цьому місті оселилися францисканці і домініканці. У XIV столітті місто приєдналося до Ганзейского Союзу, що вплинуло на розвиток міста.

Старе Місто відділене ровом і рікою, збереглися також і міські стіни з численними воротами. У центрі розташована площа Старий Ринок з ратушею.

Фото 3. Відвідання редакції Торунської газети (м. Торунь)

Фото 4. У будівлі Європейського центру солідарності (м. Гданськ).

Європейський центр солідарності (м. Гданськ) - це музейний комплекс, який присвячений історії легендарного польського профспілкового руху "Солідарність" та інших опозиційних рухів Східної Європи.

Європейський Центр Солідарності є установою культури, яка піклується не тільки про спадщину польської "Солідарності", але також про спадщину інших рухів, які після Другої світової війни боролися з комунізмом в Центральній і Східній Європі. Цей Центр був відкритий зовсім недавно - 30 листопада 2014 року. Його будівля, за задумом архітектора, нагадує споруджуваний корабель, що є символічним. Адже будівля знаходиться на території знаменитої Гданської судноверфі, в місці, де народилася "Солідарність". Саме тут в Гданську на судноверфі ім. Леніна, 14 серпня 1980 року під керівництвом польських незалежних профспілок розпочався страйк, який за кілька днів переріс у всенародне протистояння комуністичному режиму.

Фото 5. Міжнародний вечір. Зліва на право: Оксана Літвиненко (перекладач програми STP), Антон Доценко (ХНТУ м. Херсон), Діана Пінчук (ХНУ
ім. В.Н.Каразіна, м. Харків), Владислав Герасимів (ЧНУ ім. Ю.Федьковича,
м. Чернівці), Андрій Синейко (Молдавський державний університет,
м. Кишинів), Арнова Анастасія (НУ Острозька Академія, м.Острог), Ольга Пустовалова (Фінансовий університет при уряді РФ, м. Москва)

За програмою міжнародного вечора учасники візиту представляли свою країну: її історію, традиції, цікаві факти сучасності.

Фото 6. Зустріч в Університеті ім. Миколи Коперника в Торуні (майстер-клас "Дізнайся свій тип комунікації")

Фото 7. Зустріч з місцевим активістом туристичної гри "Geocaching" у м. Гужно.

Геокешінг - туристична гра із застосуванням супутникових навігаційних систем, яка полягає в знаходженні схованок, підготовлених іншими учасниками гри.

За правилами гри перша команда гравців організовує схованки, за допомогою GPS визначає їх географічні координати і повідомляє про них в Інтернеті. Друга команда гравців використовує ці координати і свої GPS-приймачі для пошуку схованок.

Найчастіше тайники розташовані в місцях, які представляють природний, історичний, культурний або географічний інтерес.

Точність, з якою прилад визначає позицію, становить від кількох метрів до кількох десятків метрів. Це дозволяє тільки "окреслити" невеликий район місцезнаходження закладки. Для більш точного пошуку контейнера треба користуватися підказками з опису схованки, застосовувати спостережливість, кмітливість і досвід.

Фото 8. Вручення сертифікатів учасникам Study Tours to Poland
(м. Торунь)

Фото 9. Сертифікат учасника Міжнародної грантової програми Study Tours to Poland