Головна

About University / Новини університету / ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА У ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ. ВИМУШЕНИЙ НАСЛІДОК АБО ПЕРСПЕКТИВНА АЛЬТЕРНАТИВА

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА У ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ. ВИМУШЕНИЙ НАСЛІДОК АБО ПЕРСПЕКТИВНА АЛЬТЕРНАТИВА

На початку осіннього семестру як завжди відбувається переддипломна науково-виробнича практика студентів шостого курсу магістерського рівня, що є найвідповідальнішим із етапів формування майбутнього фахівця, окреслення змісту кваліфікаційної випускної роботи (дипломного проєкту) і потенційною можливістю працевлаштування випускників ще під час навчання та повноцінною освітньою компонентною будь-якої освітньо-професійної програми підготовки здобувачів.

Традиційно згідно Положення «Про організацію виробничої практики ХНТУ» (http://kntu.net.ua/index.php/ukr/content/view/full/37335) на кафедрі Автоматизації робототехніки і мехатроніки будь-які види практики відбувались на підприємствах представників Рад роботодавців спеціальностей які знаходились у Херсонському регіоні. Серед найзначущих були (http://kntu.net.ua/index.php/ukr/Struktura/Kafedri-universitetu/Avtomatizaciyi-robototehniki-i-mehatroniki/Stejkholderi): для спеціальності 151 – автоматизація і комп’ютерно-інтегровані технології МКП Херсонтеплоенерго, ПрАТ Херсонобленерго, Група кампаній «Теплотехніка», ПП «ЮГСВІТЛО», низка підприємств харчової промисловості у Каховському районі кампанія Каргіл, торгова марка «Чумак», чотири заводи виробництва соняшникової олії «Добра олія» (http://kntu.net.ua/index.php/ukr/Pro-universitet2/Novini-universitetu/Lekciya-vid-Kuz-menko-A.O.-direktora-Kahovs-kogo-zavodu-rafinaciyi-ta-dezodoraciyi-TOV-VVVV-scho-vhodit-do-grupi-virobnichih-kompanij-KAISSA), заводи виготовлення томат пасти «Агрофьюжн», «Сандора»; для спеціальності 131 – прикладна механіка і 133 – галузеве машинобудування ТОВ «Ремпобуттехніка», ТОВ «Ремонт і сервіс», Суднобудівна кампанія «МаринаГруп», Фірмово-промисловий комплекс «Корабел» (дати посилання), відомі на весь світ Каховскі заводи КЗЕСО, завод крупних електричних машин (ЗКЕМ), ПрАТ Бериславський машинобудівний завод. Зрозуміло навіть з назв цих підприємств, що повномасштабне вторгнення унеможливило нормальну роботу баз практики в даний час і підприємства не працюють. Навіть у лютому під час несподіваної агресії декілька студентів ХНТУ другого курсу молодщий бакалавр знаходились на виробничій практиці в м. Каховка за Договором на заводі дезодорації і рафінації соняшникової олії ТОВ «ВВВВ» групи кампаній "KAISSA" і потрапили у захоплену територію, однак благополучно змогли повернутися додому, успішно отримали кваліфікацію молодшого бакалавра і на сьогодні вступили до ХНТУ на наступний рівень навчання.

Всі студенти випускних курсів кафедри Автоматизації, робототехніки і мехатроніки наразі знаходяться в різних місцях і згідно Наказу ХНТУ проходять переддипломну практику дистанційно у виробничому підрозділі Науково-дослідного сектору ХНТУ, а саме в атестованій Лабораторії механічних випробувань та якості технологічного обладнання ХНТУ (http://kntu.net.ua/index.php/ukr/Struktura/Kafedri-universitetu/MVTO). Дана лабораторія уповноважена на виконання випробувань у державній метрологічній системі технічних об’єктів і аналізу якості машинобудівної продукції, що використовується у багатьох галузях промисловості України. Для студентів створено відповідний віртуальний курс в системі дистанційного навчання Moodle, щотижня відбувались онлайн зустрічі де розглядались теми потрібні для опрацювання, відповідають календарному плану проходження практики, викладено щоденники практики із робочими записами під час проходження, звіти студентів і їх оцінки, сформульовано тему випускної магістерської роботи.

Однак не все підкоряється шаблонам і вимогам і навіть практична підготовка із відповідною мотивацією студентів і їх творча ініціатива додають науково-виробничій практиці нових яскравих забарвлень. Розвиватись можна будь де і в будь-яких умовах. Так робить студент шостого курсу з прикладної механіки Микола Назаренко, який має досить суттєву виробничу історію. Ще з третього курсу, отримавши направлення на ФПК «Корабел» він залишився офіційно працювати налагоджувальником деревообробних верстатів і обладнання з ЧПК на підприємстві стейкхолдера та майже три роки відповідально поєднував роботу по спеціальності із успішним навчанням і планував працювати далі вже на посаді інженера технолога. Війна застала його у лютому на підприємстві, яке зупинилось. Зараз Микола знаходиться у штаті Флоріда США. Однак маючи схильність до техніки, розвивається самостійно, відвідуючи підприємства, виставки і сучасні експозиції досягнень людства про що і поділився власними враженнями під час онлайн зустрічей з одногрупниками та викладачами. Найцікавішим було Космічний центр імені Джона Фіцджеральда Кенеді для запуска космічних апаратів та керування польотами НАСА (https://www.nasa.gov/centers/kennedy/home/index.html).

На фото студент групи 6Тм Микола Назаренко в Космічному центрі НАСА імені Джона Кенеді

Звісно дану інформацію ми не включили у щоденник практики, не відобразили у звіті або робочих записах але вона є не менш цінною для професійного розвитку наших студентів і обов’язково знадобляться у майбутній професійній діяльності. Такі альтернативні та ініціативні форми розширення технічного світогляду всебічно підтримуються в нашому університеті. Бажаємо усім нашим студентам і аспірантам використовувати будь-яку можливість бути там де вони є з максимальною користю для інтелектуального і культурного розвитку, відвідувати такі цікаві місця і об’єкти та обов’язково ділитись про це з оточуючими.

P.S. Дану статтю було підготовлено ще 08 листопада 2022 року до визволення Херсону, а інформація так і залишилась на вінчестері стаціонарного ПК через відсутність електроенергії. Ми вирішили все ж таки опублікувати її зараз із відновленням нормального життя і присвятити місяцю визволення міста герою рідного Херсону!