Головна

About University / Новини університету / РОЛЬ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ У ПОВОЄННОМУ ВІДНОВЛЕННІ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ

РОЛЬ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ У ПОВОЄННОМУ ВІДНОВЛЕННІ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ

Секція «Роль інформаційних систем і технологій у повоєнному відновленні регіональної економіки» була однією з найпопулярніших серед всіх заходів Міжнародної конференції «Синергія науки і бізнесу у повоєнному відновленні Херсонщини» і зібрала 68 учасників. І це зрозуміло, адже використання сучасних IT-технологій прискорить післявоєнне відновлення, як вважає GlobalLogic щонайменше на 20%.

ІТ-складову має загальний план відновлення України, і для Херсонського регіону ІТ-сфера є теж вкрай актуальною. Спікерами на секції були представники ІТ-бізнесу та науковці. Модератор, в.о.декана факультету інформаційних технологій та дизайну ХНТУ Віктор Козел, провів роботу секції в формі активного діалогу.

Проблематика зустрічі охоплювала широке коле питань від стабільно зростаючого ВВП регіону, як результат фінансування ЗВО та інших учбових закладів до застосувань ІТ-технологій в умовах війни

Дмитро Щедролосєв, керівник центру розробки DataArt у Херсоні, підкреслив необхідність більш активного розвитку ІТ-освіти на Херсонщині, бо це є інвестицією в економіку регіону. Юрій Величко, Technical Project Manager IT-індустрія Postindustria, розповів про можливості інформаційних платформ і програмного забезпечення для розвитку малого бізнесу Херсонщини. Павло Зуб та Тетяна Недбай, керівники групи компаній HOTKEY, представили нові принципи та методику автоматизації SIMBIOZ EMS, використання якої дозволить підвищити інвестиційну привабливість підприємств в умовах відновлення повоєнної Херсонщини. Вони також підкреслили, що студенти можуть долучитися до розробки модулів системи, випробуючи себе ще під час навчання. Дмитро Чорний, науковець ХНТУ, доповів про перспективи використання безпілотних літальних апаратів в повоєнному відновлені сільського господарства.

Крім того, були окреслені сфери використання ІТ, які в умовах війни набувають особливої актуальності:

- інформування населення за допомогою інтерактивної мапи територій регіону, які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами (Вадим Хохлов, Senior IOS-Developer IT-індустрія Postindustria);

- автоматизація моніторингу надзвичайних ситуацій в системах підтримки прийняття рішень (Ігор Олійник, к.е.н., доцент кафедри менеджменту та інформаційних технологій ХДАЕУ);

- використання сучасних інформаційних технологій для моніторингу соцмереж з метою виявлення і висвітлення нових кіберзагроз (Олег Боскін, старший викладач ХНТУ).

В результаті дискусії учасники секції дійшли висновків, що, по-перше, розвиток ІТ-освіти в регіоні - це інвестиція в його стабільний розвиток та розвиток сучасних підприємств, які працюють за кращими світовими технологіями. При цьому, слід враховувати, що ІТ-фахівець повинен бути обізнаний з економікою, менеджментом та кібербезпекою.

По-друге, рівень підготовки на Факультеті Інформаційних технологій та дизайну ХНТУ дозволяє студентам вже зараз разом з науковцями працювати над проєктами. Це свідчить про високу конкурентоспроможність випускників ІТ-спеціальностей ХНТУ на ринку праці, не тільки України, але й Європи і світу.

По-третє, для реалізації інвестиційних проєктів, як і в інших галузях економіки, потрібна підтримка держави.

Слід зазначити, що в роботі цієї секції взяло участь багато студентів, що свідчить про високу активність молоді, залученої до навчання в ІТ-галузі, та значну їх інтеграцію до наукової і практичної діяльності за обраним напрямком.

ПОСИСИЛАННЯ НА ФОТО УЧАСНИКІВ

ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО

ПОСИЛАННЯ НА СЕРТИФІКАТИ