Головна

About University / Новини університету / Відзначення Дня Європи в ХНТУ

Відзначення Дня Європи в ХНТУ

Святкування Дня Європи давно вже стало доброю традицією для викладачів, співробітників і студентів ХНТУ. Щороку до цього дня в університеті готують низку різноманітних заходів. Усі охочі можуть не лише дізнатися безліч цікавого про країни Європи, а й здобути корисну інформацію щодо можливості участі в освітніх програмах академічних обмінів.

Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

  • формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
  • ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
  • популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
  • залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС;
  • поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.

Варто зауважити, що наш університет і цього року активно приєднався до підготовки та проведення культурно-просвітницьких заходів, присвячених святкуванню Дня Європи в Україні.

Так, співробітниками відділу міжнародних зв’язків для студентів та аспірантів нашого університету було проведено ряд семінарів, учасники яких мали можливість дізнатися більш детальну інформацію щодо напрямів міжнародної співпраці нашого університету, участі в міжнародних освітніх та наукових програмах і проектах, а також змогли отримати практичні поради щодо оформлення документів, необхідних для участі в такого роду заходах. Окрім цього, кожен бажаючий міг поставити питання, які його хвилюють, та поділитися власним досвідом участі у підготовці та реалізації міжнародних проектів за грантовими програмами.

Також у рамках відзначення Дня Європи за ініціативи кафедри менеджменту нашого університету спільно з асоціацією ЛАНЦІХІВ (Польща) було проведено мобільний міжнародний науково-практичний семінар «Сучасні проблеми управління підприємствами в умовах глобалізації та інтернаціоналізації». Учасники семінару порушили чимало питань, які стосувалися, зокрема, екологічної політики, логістики, сучасного управління підприємствами, соціальної сфери підприємництва та ін. Семінар відбувався на території 3 європейських держав: Польщі, Німеччини та Чехії. Учасники заходу мали можливість провести чимало круглих столів, дискусій, диспутів, відвідати деякі європейські підприємства, ознайомитись з сучасними технологіями та ринковими підходами до управління. Також у межах семінару була проведена зустріч з керівництвом та представниками Слов’янської вищої школи (м. Прага, Чехія), під час якої була зроблена доповідь про проект створення єдиної слов’янської мови, яку могли б розуміти представники усіх слов’янських народів.

Зазначимо, що в ХНТУ докладають чимало зусиль, щоб інтегруватися в Європу на різних рівнях – і на науковому, і на освітньому. Саме тому відділом міжнародних зв’язків було підготовлено фотовиставку, присвячену активній партнерській співпраці нашого університету з європейськими вищими навчальними закладами.

Неабиякий інтерес студентської аудиторії викликала демонстрація у холі головного корпусу інформаційних роликів, у яких розповідалось про напрями міжнародної діяльності ХНТУ, впровадження європейських стандартів вищої освіти, про Європейський Союз, євроінтеграцію України й ін., а також розповіді наших студентів про їхню участь у різноманітних європейських освітніх та наукових програмах і проектах.

Студенти із задоволенням знайомилися з представленими матеріалами, висловлювали бажання більше дізнатися про ЄС, ділилися своїм баченням євроінтеграційних перспектив нашої держави. Ми можемо з упевненістю констатувати, що завдяки проведеним заходам наш університет, зокрема, і Україна в цілому стали ще на крок ближче до Європейського Союзу!

Довідково

Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.

У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії, Туреччині, Хорватії).

Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи. Багаторічній досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів.