День науки

Професійне свято працівників науки — День науки — встановлений Указом Президента від 14.02.1997 № 145/97 та відзначається в Україні у третю суботу травня. Науковий потенціал Україні вважається одним з найкращих в Європі. Українські вчені є авторами безлічі винаходів в різних областях науки. Всесвітній день науки був заснований ЮНЕСКО тільки в 2001 році, офіційно називається «Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку» та щорічно відзначається 10-го листопада. День науки в Україні відзначається в третю суботу травня. З'явилося свято в 1997 році у зв'язку з підписанням відповідного президентського указу. Науковий потенціал Україні вважається одним з найкращих в Європі. Українські вчені є авторами безлічі винаходів в різних областях науки. Науково-технічну діяльність регулює закон, прийнятий в Україні в 1999 році. Особливо почесним це свято є для членів Національної Академії Наук України, яка була заснована в 1918 році. Це одна з найстаріших академій на території колишнього Радянського Союзу. День науки відзначають співробітники 167 наукових установ, які входять до складу НАН України. Їх наукові досягнення представлені роботами 12740 тисяч висококваліфікованих наукових спеціалістів. За статистикою, в установах, підконтрольних Національної Академії Наук України, зараз працюють близько 35 000 чоловік. Найбільшими регіональними науковими центрами країни є Придніпровський, Донецький, Південний, Західний, Північно-Східний і Кримський центри. Крім того, наукові розробки постійно ведуться в 330 вищих навчальних закладах країни, в яких також проводиться святкування Дня науки.

Сьогодні в Україні працюють:

  • Національна Академія Наук України (НАН України), утворена в 27 листопада 1918 і має тепер 3 секції, 14 відділень, близько 170 інститутів та інших наукових установ.
  • 1400 науково-дослідних інститутів.
  • 330 вищих навчальних закладів.
  • 7000 докторів, 78000 кандидатів наук.

За статистикою, в установах, підконтрольних Національної Академії Наук України, зараз працюють близько 35 000 чоловік. Найбільшими регіональними науковими центрами країни є Придніпровський, Донецький, Південний, Західний, Північно-Східний і Кримський центри.