Головна

About University / Новини університету / Міжнародна науково-практична конференція Україна-Болгарія-Європейський союз

Міжнародна науково-практична конференція Україна-Болгарія-Європейський союз

18 вересня 2012 р. вперше відбулася міжнародна науково-практична конференція “Україна – Болгарія – Європейський Союз: сучасний стан та перспективи”,

яку ініціювала кафедра менеджменту та маркетингу Херсонського національного технічного університету на чолі з завідувачем кафедри д.е.н., професором Савіною Галиною Григорівною та заступником зав. каф. з питань міжнародних зв’язків к.е.н., доцентом Корчевською Лілією Олександрівною. Конференцію проведено на базі Варненського економічного університету.

Основна мета проведення конференції − підвищення рівня освіти студентів і викладачів економічних вищих учбових закладів регіонів України та Болгарії, адаптація якісної системи освіти до міжнародних стандартів, формування круга молодих учених із перспективами подальшого співробітництва у галузі наукових досліджень.

З вітальною промовою зустріли учасників конференції доц., д-р Веселин Хаджиєв – заступник ректора з науково-дослідної діяльності Варненського економічного університету та доц., д-р Віолета Янєва Димитрова – заступник ректора з міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю.

У конференції взяли участь приблизно 175 учених і фахівців у сфері економіки із 49 університетів України та Болгарії, із яких 80 осіб прийняли очну участь.

В пленарному засіданні та дискусіях в рамках «круглого столу» брали участь представники 17 українських та болгарських ВНЗ із різних місць: Варни, Русе, Харкова, Кіровограда, Київа, Борисполя, Кривого Рогу, Запоріжжя, Сімферополя, Вінниці, Миколаїва, Одеси, Маріуполя, і звісно, Херсона.

Програма конференції передбачала виступи як болгарських, так і українських вчених і студентів. Серед болгар можна виділити: асоційованого професора, доктора філософії Стоянова Михайла (м. Варна) (фото внизу); асоційованого професора, доктора філософії Ковачева Миколая (м. Русе); здобувача Станоєву Інну (м. Варна).

Серед українців можна відзначити: д.е.н., професора Лозовую Тамару Іллівну (м. Київ) (фото внизу); к.е.н., доцента Горового Дмитра Анатолійовича (м. Харків); к.е.н., доцента Гуменну Олександру Віталієвну (м. Київ); студентів - Чистякову Яну, Петренко Дмитра, Дихтяренко Валентину (м. Кіровоград).

Результатом проведення міжнародної науково-практичної конференції «Україна-Болгарія-ЄС: сучасний стан та перспективи» стало підписання договору про співпрацю між Херсонським національним технічним університетом та Варненським економічним університетом.

Результатом обговорення доповідей та обміну досвідом стало вручення учасникам конференції сертифікатів та публікація тез доповідей у збірнику.

Після конференції було проведено екскурсію в стінах університета-хазяїна. Варненський економічний університет оснований у 1920 р. На сьогодні у ньому навчаються понад 12000 болгарських та іноземних студентів. Університет налічує 270 викладачів, 120 із яких є хабілітованими. Вони поєднані на 20 кафедрах та згруповані у чотири факультета.

Завдяки європейським коштам університет реалізував проект щодо модернізації бібліотеки, яка на сьогодні є найсучаснішою в Болгарії:

  • уміщає 210 місць, серед яких 60 оснащені комп'ютерами;
  • має комп’терний термінал для людей з порушеним зором;
  • впроваджено самообслуговуючий автомат по поверненню книг за допомогою спеціальної безконтактної читацької карти (на фото Димитрова Віолета демонструє його).

Надзвичайно насиченою була культурна програма. Так, учасники мали змогу поніжитися на пісках курортного місця Св. Костянтин та Олена та покупатися у теплому морі. У непогоду вони могли поплавати у гарячих термальних водах басейну, який насиченний сірководнем.

Екскурсія по м. Варна відкрила для учасників конференції унікальне за своєю красою місто, яке вважається третім по величині містом Болгарії. На площі Кирила та Методія, вони мали змогу відвідати кафедральний собор Успіння Богородиці. За бажанням учасники могли завітати до величезного Приморського парку, площа якого складає біля 80 га і тягнеться уздовж морського узбережжя. На його території знаходяться Дельфінарій, Акваріум, Лунапарк, Зоопарк, Планетарій і Тераріум.

У 8 км від Варни розташована літня резиденція болгарської царської родини на березі Чорного моря, яка називається Євксиноград. На сьогодні вона використовується для проведення офіційних президентських і урядових приймань (фото внизу).

Учасники конференції також мали змогу відвідати м. Бухарест (Румунія). Більш всього вразив палац Парламенту, який займає друге місце у всьому світі за площею. Він містить 6000 кімнат, від яких так і віє життям давніх часів.

Також створила враження Тріумфальна арка, яка була зведена у 1920 році. Її побудували на честь румунських солдат, що воювали у Першій світовій війні (на фото студентка 4 курсу спеціальності «Менеджмент організацій» ХНТУ Стасюк Кристина).

Велику підтримку в організації конференції здійснили ректор ХНТУ д.е.н., професор Бардачов Ю.М., керівник відділу міжнародних зв’язків к.т.н., доцент Маломуж Т.В., а також декан факультету економіки к.е.н., доц. Софієнко А.В, за що їм велика вдячність.

Необхідно відзначити, що ініціювання кафедрою менеджменту та маркетингу міжнародної науково-практичної конференції є вагомим внеском у формуванні, насамперед, українських студентів, як майбутніх фахівців. Адже сьогодні, щоб бути конкурентноздатним на ринку праці, мало просто одержати диплом про вищу освіту, необхідно багато знати, бути мобільним і вміти швидко орієнтуватися в ситуації.