Головна

About University / Новини університету / В ХНТУ пройшла настановча сесія для слухачів очно-заочної школи «Юний дослідник» Херсонського відділення МАН України

В ХНТУ пройшла настановча сесія для слухачів очно-заочної школи «Юний дослідник» Херсонського відділення МАН України

З метою залучення учнівської молоді області до пошукової, дослідницької, експериментальної роботи у різних галузях науки, поглибленого вивчення профільних дисциплін 17 грудня 2013 року на базі нашого університету відбулась настановча сесія для слухачів очно-заочної школи здібної учнівської молоді «Юний дослідник» Херсонського відділення МАН України.

Під час урочистого відкриття настановчої сесії до учасників заходу з привітальним словами звернулися перший проректор ХНТУ Юрій Георгійович Розов, декан факультету міжнародних економічних відносин нашого університету Крючковський Віктор Володимирович, завідувач кафедри енергетики, електротехніки і фізики Баганов Євген Олександрович та завідувач кафедри хімічних технологій та біохімічного синтезу Сарібекова Діана Георгіївна та ін. Всі вони бажали юним науковцям цікавої та плідної роботи, яка стане авансом у їхнє успішне майбутнє.

Обдаровані школярі Херсонщини, які займатимуться в очно-заочній школі для здібної учнівської молоді «Юний дослідник» Херсонського відділення МАН України, отримали змогу попрацювати з кращими викладачами вищих навчальних закладів міста, ознайомитися з новітніми тенденціями в обраній галузі, налагодити контакти для майбутньої співпраці.

Під час секційних занять (діяли секції з наступних дисциплін: фізика, математика, хімія, біологія людини, валеологія та медицина, екологія та охорона довкілля, географія, історія, українська мова, література та фольклористика, англійська мова) учні змогли не тільки послухати лекції провідних фахівців ХНТУ та інших вишів міста, а й провести експерименти в сучасних навчальних лабораторіях нашого університету, отримати індивідуальні консультації за напрямками секцій та ін.

Тож бажаємо юним дослідникам, які займаються в школі здібної учнівської молоді «Юний дослідник», і надалі розширювати власний кругозір, адже спілкування з викладачами ВНЗ допомагає їм глибше пізнати матеріал, зрозуміти розв’язки та краще осягнути предмет вивчення.

Нагадаємо, що освітній проект «Всеукраїнські заочні профільні школи Малої академії наук України» було започатковано 2007 року. Його реалізація передбачає співпрацю Малої академії наук з установами Національної академії наук України і провідними вищими навчальними закладами, створення на їх базах навчально-дослідницьких майданчиків. Метою проекту є включення обдарованих дітей із різних регіонів України в інтелектуально-інформаційне поле провідних вищих навчальних закладів та наукових установ, завдяки якому талановиті учні, в тому числі із сільської місцевості, можуть долучатися до високоякісної освіти і отримувати досвід проведення наукових досліджень. Серед основних завдань Всеукраїнських заочних профільних шкіл – поглиблення та систематизація знань учнів МАН, ознайомлення з методами наукових досліджень, проведення експериментальних досліджень за напрямами школи, написання, оформлення і захист результатів наукових досліджень. Школи спрямовані також на виявлення, розвиток та підтримку обдарованої молоді, створення сприятливих умов для її творчого самовдосконалення, залучення здібних учнів до експериментальної, конструкторської, винахідницької діяльності в галузі фізико-математичних, технічних, природничих та суспільно-гуманітарних наук.