Новини та події кафедри

Обговорення проєктів освітніх програм спеціальності 051 Економіка

16 червня на кафедрі Економіки, підприємництва та економічної безпеки в онлайн-форматі на платформі ZOOM відбулося обговорення проєктів освітніх програм спеціальності 051 «Економіка»:

- освітньо-професійної програми «Економіка» початкового рівня (короткого циклу) вищої освіти
- освітньо-професійної програми «Економіка підприємства і бізнес-аналітика» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
- освітньо-професійної програми «Економічна безпека» другого (магістерського) рівня вищої освіти
- освітньо-наукової програми «Економіка» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (РhD)

В обговоренні взяли участь в.о. завідувача кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки, гарант ОНП «Економіка», члени проєктної групи та члени групи забезпечення спеціальності.

Студенти спеціальності 051 Економіка доєдналися до участі у І Всеукраїнському студентському круглому столі

05 травня 2023 року команда студентів Херсонського національного технічного університету спеціальності 051 «Економіка» – учасників постійно діючого студентського наукового гуртка «Економіст» у складі:

  • - Іванченко Олександри (здобувачки освітнього ступеню «магістр» освітньо-професійної програми «Економіка підприємства»);
  • - Остапюк Олександри (здобувачки освітнього ступеню «магістр» освітньо-професійної програми «Економіка підприємства»);
  • - Іщук Ілони (здобувачки освітнього ступеню «магістр» освітньо-професійної програми «Економічна безпека»);
  • - Данюка Дмитра (здобувача освітнього ступеню «бакалавр» освітньо-професійної програми «Економіка підприємства і бізнес-аналітика»);
  • - Дорогань Олександри (здобувачки освітнього ступеню «бакалавр» освітньо-професійної програми «Економіка підприємства і бізнес-аналітика»);
  • - Леська Євгенія (здобувача освітнього ступеню «молодший бакалавр» освітньо-професійної програми «Економіка»)

під керівництвом доцента кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки Олійник Наталії Миколаївни брали участь у роботі І Всеукраїнського студентського круглого столу «Командна робота в умовах воєнного стану в Україні», організованого та проведеного Державним торговельно-економічним університетом у форматі Zoоm-конференції.

📢 Збірник матеріалів за підсумками V Міжнародної науково-практичної конференції "Модернізація економіки: сучасні реалії, прогнозні сценарії та перспективи розвитку" готовий!

З радістю повідомляємо вам, що кафедра Економіки, підприємництва та економічної безпеки Херсонського національного технічного університету представляє вашій увазі Збірник матеріалів, який був складений за підсумками V Міжнародної науково-практичної конференції "МОДЕРНІЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ: СУЧАСНІ РЕАЛІЇ, ПРОГНОЗНІ СЦЕНАРІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ". Ця конференція, що відбулася 27-28 квітня 2023 року на базі нашого університету, стала неабияким досягненням, враховуючи складні випробування для нашої країни загалом та для Херсонщини зокрема.

ДЕНЬ НАУКИ В УКРАЇНІ: НАГОРОДЖЕННЯ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ЕКОНОМІКИ, ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

30 травня 2023 року на засіданні Вченої ради Херсонського національного технічного університету, відбулося нагородження наших науково-педагогічних працівників грамотами за їхні досягнення з нагоди Дня науки в Україні.

Зокрема ректор університету Володимир Шерстюк вручив грамоти за сумлінну і плідну працю, високий професіоналізм, творчий підхід до розробки, впровадження новаторських ідей в освітній і наукових сферах та з нагоди Дня науки і подякував науковцям за невпинний освітній процес навіть у період воєнного стану.

Грамоти отримали завідувач кафедрою Економіки, підприємництва та економічної безпеки, д.е.н., проф. Наталія Шандова, к.т.н., доцент Наталія Олійник та старший викладач Наталія Мєшкова-Кравченко.

ПЕРЕВАГИ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ

Розуміння загальної картини подій, системне уявлення взаємодії політичних та економічних процесів, навички комунікації – це основні якості фахівців, що необхідні для повоєнного відновлення економіки нашої країни. Ці навички ви можете здобути, за умови вступу на спеціальність 051 «Економіка».

Навчання за спеціальністю 051 ЕКОНОМІКА здійснюється у форматі дистанційної освіти

Дистанційну або онлайн-освіту сьогодні пропонують багато закордонних навчальних закладів. Наприклад, така форма освіти давно доступна в Стенфордському університеті, Паризькій Політехнічній школі, Лондонській школі бізнесу й фінансів.

Ми пішли шляхом провідних закладів вищої освіти та набули досвіду надання якісної онлайн-освіти.

Отже, які Переваги дистанційної освіти?

 

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ЕКОНОМІКИ, ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ОПАНУВАЛИ НАВИЧКИ З ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В МЕЖАХ КУРСУ «ЦИФРОВІ ІНСТРУМЕНТИ GOOGLE ДЛЯ ОСВІТИ»

Вітаємо завідувача кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки професора Наталію Шандову, доцентів Наталію Олійник і Аллу Тарасюк та старшого викладача Наталію Мєшкову-Кравченко з успішним завершенням онлайн навчання і отриманням сертифікатів за програмою “Google Digital Tools for Education / Цифрові інструменти Google для освіти” (першопрохідником на кафедрі був Дмитро Карлюка, який пройшов програму дещо раніше). Програма реалізується Міністерством освіти і науки України за підтримки Google Україна задля розширення можливостей використання цифрових інструментів для організації дистанційного навчання й підвищення ефективності освітнього процесу.

Вітаємо переможців І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Економіка»

З 11 по 12 травня 2023 року на факультеті міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу Херсонського національного технічного університету відбулась підсумкова відеоконференція І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2022/2023 навчальному році, за підсумками якого серед наукових робіт студентів університету визначались учасники другого туру.

Результати роботи секції науково-практичної конференції «Синергія науки і бізнесу у повоєнному відновленні Херсонщини»

Закінчила роботу конференція «Синергія науки і бізнесу у повоєнному відновленні Херсонщини». Секція «Соціально-економічні та державно-управлінські аспекти регіонального розвитку в умовах повоєнного відродження територій» стала активним майданчиком обміну ідеями і думками, науковими розробками і практичним досвідом щодо питань економіки, фінансів, менеджменту і безпеки всіх сфер економіки регіону. В роботі секції прийняли участь викладачі та аспіранти кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки.

Вітаємо з успішним проходженням акредитації двох освітніх програм «Економіка»!

25 квітня 2023 року відбулося чергове засідання Національного агентства із забезпечення якості освіти, на якому було підтримано рішення про успішне проходження Херсонського національного технічного університету акредитації за двома освітніми програмами спеціальності 051 «Економіка»:

Концептуальні підходи та механізми стимулювання розвитку соціально-економічних систем та суб’єктів ринку

Вітаємо науковців кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ з виходом в світ монографії «Концептуальні підходи та механізми стимулювання розвитку соціально-економічних систем та суб’єктів ринку», підготовленої за загальною редакцією д.е.н, проф. Шандової Н.В. Виданню присвоєно ISBN: 978-617-7941-94-0 (електронне видання).

Кафедра Економіки, підприємництва та економічної безпеки запрошує на щорічну міжнародну конференцію

Шановні колеги, студенти та молоді дослідники!

Кафедра Економіки, підприємництва та економічної безпеки запрошує взяти участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «Модернізація економіки: сучасні реалії, прогнозні сценарії та перспективи розвитку», яка відбудеться 27-28 квітня 2023 року у дистанційному форматі.

Міжнародне підвищення кваліфікації професора кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки Боровік Л.В.

З 20 по 27 лютого 2023 року викладач кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки д.е.н., проф. Любов Боровік проходила міжнародне підвищення кваліфікації (вебінар) на тему: «Неформальна освіта при підготовці бакалаврів в країнах європейського союзу та Україні», організоване Інститутом Науково-дослідного Люблінського науково-технологічного парку (м. Люблін (Республіка Польща)) та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян.

Участь представників кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки у Міжнародній науково-практичній конференції, Ломж (Польща)

26 січня 2023 року викладач кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки д.е.н., проф. Любов Боровік та здобувач PhD освітньо-наукової програми 051 «Економіка» Осадча Тетяна, взяли участь у Міжнародній конференції «Цифрова трансформація та диджитал технології для сталого розвитку всіх галузей сучасної науки і практики». Конференція була проведена на базі Міжнародної Академії Прикладних Наук в Ломжі (Польща) спільно з Державним біотехнологічним університетом (Харків, Україна) для науково-педагогічних, педагогічних працівників, аспірантів, студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, в рамках підвищення кваліфікації як складової навчання впродовж життя.

Розпочалася виробнича практика у студентів спеціальності 051 «Економіка»

В умовах воєнного стану для забезпечення ефективної практичної складової у підготовці фахівців та у відповідності до робочого навчального плану і Положення про організацію і проведення практики в ХНТУ, було встановлено бази дистанційної виробничої практики для студентів спеціальності 051 «Економіка». З огляду на те, що Херсонщина відноситься до територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), студентам було дозволено проходження практики в дистанційному форматі.

Запрошуємо до написання наукової монографії

Шановні колеги!

Кафедра економіки, підприємництва та економічної безпеки запрошує науковців, фахівців, викладачів, аспірантів до участі у створенні наукової монографії: «КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПІДХОДИ ТА МЕХАНІЗМИ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ ТА СУБ’ЄКТІВ РИНКУ».

Мета написання наукової колективної монографії – поглиблення теоретичних засад та розробка прикладних рекомендацій щодо відновлення та модернізації економічних процесів та систем в умовах глобальної нестійкості, оприлюднення результатів науково-дослідницьких робіт та акумуляція знань задля поліпшення якості підготовки фахівців економічних спеціальностей. Термін подання статей для публікації в монографії – до 25 лютого 2023 року.

Написання Монографії здійснюється в межах наукової теми: "Відновлення та модернізація економічних процесів та систем в умовах глобальної нестійкості" з відповідним номером реєстрації.

Інформація щодо вимог до написання монографії.