Новини та події кафедри

Участь викладачів і аспірантів ХНТУ у гостьовій лекції щодо інтеграції штучного інтелекту у вищу освіту

10 грудня 2024 року аспірант спеціальності 051 Економіка Олександр Олійник та викладачі кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ д.е.н., професор Наталія Шандова і к.т.н., доцент Наталія Олійник мали унікальну можливість долучитися до гостьової лекції всесвітньо відомого фахівця з штучного інтелекту, почесного професора Університетського коледжу Лондона (Великобританія) Роуз Лаккін. Захід було організовано Національним університетом фізичного виховання і спорту, а всього його відвідало більше 4 тис. фахівців з усіх міст України. Лекція професора Роуз ЛАККІН «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні» («Empowering Ukrainian Higher Education: Navigating the AI Revolution in Teaching and Learning») була дуже цікавою і 2 години зустрічі минули непомітно.

Продовжено прийом матеріалів до монографії «Економічні системи в умовах глобальної нестійкості: шляхи оновлення і модернізації»

Шановні колеги!

Продовжуємо прийом матеріалів до колективної монографії «Економічні системи в умовах глобальної нестійкості: шляхи оновлення і модернізації» під загальною редакцією професора кфедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки, д.е.н. проф. Шандової Н.В. Монографія буде видана з отриманням рекомендацій до друку Вченої ради Херсонського національного технічного університету та присвоєнням їй УДК і міжнародного номеру ISBN, з розсилкою її примірників у провідні бібліотеки України та розміщено на офіційному сайті Херсонського національного технічного університету. Всі автори отримають електронний примірник монографії.

Продовжений термін для надсилання матеріалів – 31 січня 2025 року.

Нагадуємо, що участь в монографії – безкоштовна.

Аспіранти-економісти ХНТУ на круглому столі з питань конкурентоспроможності

Викладачі та аспіранти Херсонського національного технічного університету спеціальності 051 «Економіка» взяли активну участь у Х Всеукраїнському круглому столі «Конкурентоспроможність підприємств торгівлі: сучасні реалії та стратегічні прогнози», проведеного 26 листопада 2024 р. на базі Державного торговельно-економічного університету. Цей захід об’єднав представників бізнесу, освіти та державного сектору для обговорення ключових викликів і перспектив розвитку підприємств в умовах воєнного стану та глобальних змін. Спікери представили надзвичайно актуальні теми, від нового впровадження штучного інтелекту в бізнес-процеси до глибокої синергії освіти та реального сектору економіки.

Курс підвищення психологічної стійкості для освітян

27 листопада 2024 року аспірант Олександр Олійник і викладачі кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки професор Наталія Шандова та доцент Наталія Олійник успішно завершили курс підвищення кваліфікації «Емоційне здоров’я освітян: психологічна стійкість і турбота про себе», організований громадською організацією «Прогресильні» та благодійним фондом «Право на захист».

Загинув, захищаючи Україну

З глибоким сумом повідомляємо, що в бою за Україну, її суверенітет та незалежність, виконуючи свій військовий обов'язок на Донецькому напрямку 4 грудня 2024 року героїчно загинув випускник нашого університету Легкий Богдан Валерійович. Богдан Валерійович навчався на кафедрі Економіки та підприємництва факультету економіки, випускник 2014 року. Героєві було 32 роки.

Висловлюємо співчуття рідним полеглого Воїна. Доземний уклін, шана та вдячність хороброму Захиснику за жертовний подвиг. Ти назавжди в наших серцях.

Твої однокурсники, викладачі та співробітники університету, земляки. Висловлюємо щирі слова скорботи рідним, близьким та друзям Богдана...

Героям Слава!

Смачні знання з економіки: студентський Джем 2.0

15 та 16 листопада у Херсонському національному технічному університеті пройшов другий Студентський Джем, який цьогоріч зібрав ще більше учасників та спікерів. Подія, яка вже стала традиційною, була започаткована адміністрацією та студентським парламентом ХНТУ у 2023 році з метою розкриття перспектив навчання та сприяння активній участі студентів у наукових та освітніх заходах.

Запрошення долучитись до написання колективної монографії «Теорія і методика викладання у технічних закладах вищої освіти»

Шановні колеги! Кафедра економіки, підприємництва та економічної безпеки, Кафедра державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету запрошують долучитися до участі у створенні наукової колективної монографії: «ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ У ТЕХНІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ».

Майбутнє видання стане результатом праці колективу авторів, об'єднаних спільною ідеєю представити підсумки своїх досліджень. Координацію роботи над колективною монографією буде здійснювати Берегова Галина Дмитрівна, д.філос.н., професор кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки.

До участі у написанні колективної монографії запрошуються науковці, викладачі та здобувач вищої освіти. Публікації можуть бути як одноосібні, так і в співавторстві.

Написання колективної монографії здійснюється в межах наукової теми «Теорія і методика викладання загальноосвітніх дисциплін у технічних закладах вищої освіти» з відповідним номером реєстрації.

Вітаємо авторський колектив кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки з отриманням свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір

Вітаємо авторський колектив кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ - проф. Наталію Шандову, доц. Наталію Олійник, ст. викладача Наталію Мєшкову-Кравченко та вчителя вищої категорії Херсонського Фізико-технічного ліцею Мєшкова Олександра з отриманням свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір! Свідоцтво на правила гри «Зелена Пригода» необхідне для подальшої роботи над бізнес-проєктом «Школа «зеленої» економіки», який у травні 2024 року було презентовано на Регіональному акселераторі GCIP (RА GCIP) для інновацій, технологій та стартапів у Херсонській області.

Участь викладачів ХНТУ у навчальному заході «Практичні аспекти участі у програмі “Горизонт Європа”»

30 жовтня 2024 року викладачі кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки д.е.н., професор Наталія Шандова та к.т.н., доцент Наталія Олійник взяли участь у навчальному заході «Практичні аспекти участі у Програмі “Горизонт Європа”», який відбувся у гібридному форматі. Подія була приурочена до першої річниці відкриття відділу «Офісу Горизонт Європа в Україні» на базі Національного фонду досліджень України як ключового Національного контактного пункту Рамкової програми «Горизонт Європа»

ІННОВАЦІЇ В ОСВІТІ: УЧАСТЬ АСПІРАНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 051 ЕКОНОМІКА ТА ВИКЛАДАЧІВ ХНТУ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОМУ СЕМІНАРІ

Аспіранти спеціальності 051 «Економіка» та викладачі кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки д.е.н., професор Наталія Шандова, к.т.н., доцент Наталія Олійник і к.е.н., доцент Алла Тарасюк пройшли навчання за програмою Всеукраїнського науково-практичного семінару «Інноваційні освітні технології та методики навчання: актуальні питання, досвід упровадження» в рамках Шістнадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті». Навчання відбулося за онлайн-формою. Організатором семінару виступила Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти».

Безпека в умовах війни: відпрацювання дій персоналу у разі виникнення пожежі після артилерійського обстрілу

Проведення інструктажу з дій сил цивільного захисту є важливим етапом у забезпеченні безпеки університетського співтовариства. Заходи цивільного захисту повинні бути вбудовані в загальну стратегію безпеки Херсонського національного технічного університету для забезпечення ефективної реакції та захисту у разі надзвичайних ситуацій воєнного характеру. Тому 23 жовтня 2024 р. колектив нашої кафедри в онлайн-форматі відвідав спеціальне об'єктове тренування з цивільного захисту

Розпочинаючи тренування, начальник відділу з питань цивільного захисту ХНТУ Євтушенко Володимир оголосив його тему: «Об'єктове тренування з цивільного захисту щодо відпрацювання дій формувань університету в умовах НС: пожежа після артилерійського обстрілу».

СТУДЕНТИ, АСПІРАНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ ХНТУ ПРЕЗЕНТУВАЛИ РЕЗУЛЬТАТИ СВОЇХ ЕКОНОМІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НА МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

04-05 жовтня 2024 р. студенти, аспіранти спеціальності 051 «Економіка» та викладачі кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ взяли участь у роботі Х Міжнародної науково-практичної конференції «Економіко-правові аспекти господарювання: сучасний стан, ефективність та перспективи», яка відбулася у змішаному форматі: офлайн (м. Одеса, Одеський національний економічний університет) і онлайн (платформа Zoom).

На конференції виступили з доповіддю та презентацією к.т.н., доцент Олійник Наталія Миколаївна, здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти Данюк Дмитро та здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Сенчин Олександр на тему «Європейський досвід планування на підприємстві (на прикладі німецької компанії «Zott SE & Co. KG»)» та д.е.н., професор, завідувач кафедри Шандова Наталія Вікторівна і здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Кошовий Тимур на тему «Трансформація економічних систем: виклики та можливості в умовах глобальної нестабільності».

УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ ТА АСПІРАНТІВ КАФЕДРИ ЕКОНОМІКИ, ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ХНТУ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

17-18 вересня 2024 р. в секції «Сучасні управлінські та соціально-економічні аспекти розвитку аграрного сектору в умовах цифровізації та глобальної інтеграції» в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні вектори розвитку аграрної науки», яка відбулася в режимі онлайн на базі Херсонського державного аграрно-економічного університету, виступили з презентацією та доповіддю на тему «Сучасні аспекти забезпечення стійкості та конкурентоспроможності аграрних підприємств Херсонського регіону в умовах війни» к.т.н., доцент кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ Олійник Наталія Миколаївна та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (РhD) спеціальності 051 «Економіка» Олійник Олександр і Болгар Максим.

Запрошуємо науковців взяти участь у написанні колективної монографії

Шановні колеги!

Кафедра економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ запрошує науковців, фахівців, викладачів, аспірантів до участі у створенні наукової монографії: «ЕКОНОМІЧНІ СИСТЕМИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ НЕСТІЙКОСТІ: ШЛЯХИ ОНОВЛЕННЯ І МОДЕРНІЗАЦІЇ ».

Мета написання наукової колективної монографії – поглиблення теоретичних засад та розробка прикладних рекомендацій щодо відновлення та модернізації економічних процесів та систем в умовах глобальної нестійкості, оприлюднення результатів науково-дослідницьких робіт та акумуляція знань задля поліпшення якості підготовки фахівців економічних спеціальностей. Монографію буде видано з отриманням рекомендацій до друку Вченої ради Херсонського національного технічного університету та присвоєнням їй УДК і міжнародного номеру ISBN, з розсилкою її примірників у провідні бібліотеки України та розміщено на офіційному сайті Херсонського національного технічного університету. Всі автори отримають електронний примірник монографії.

Термін подання статей для публікації в монографії – до 15 січня 2025 року.

Написання Монографії здійснюється в межах наукової теми: "Відновлення та модернізація економічних процесів та систем в умовах глобальної нестійкості" з відповідним номером реєстрації.

Інформація щодо вимог до написання монографії.

Шаблони оформлення матеріалів для публікації в монографії за посиланням

Участь науковців-економістів у роботі круглого столу: міжнародні тренди та виклики підготовки фахівців для відбудови України

Аспіранти спеціальності 051 «Економіка» разом з доцентом кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки Наталією Олійник взяли участь у ХVІІІ Всеукраїнському круглому столі «Якість підготовки менеджерів: принципи, технології, перспективи», долучившись до обговорення ключової тематичної онлайн-панелі «Використання генеративного штучного інтелекту в навчанні, наукових дослідженнях та менеджменті: потенціал та ризики». В обговоренні тематики круглого столу, який пройшов під гаслом «Якісна освіта – передумова нашої перемоги та успішного бізнесу!», взяли участь представники урядових і громадських організацій, представники бізнесу закладів вищої освіти України, Європи і США