Головна

About University / Новини університету / НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА ЗДОБУВАЧІВ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА ЗДОБУВАЧІВ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

Здобувачі спеціальностей 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» і 292 «Міжнародні економічні відносини» пройшли навчання щодо розвитку ключових компетентностей, направлених на досягнення Цілей сталого розвитку (Sustainable Development Goals, SDGs), визначених ООН.

Здобувачі 2 курсу спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» ОП «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» ОП «Державна податкова та митна справа» та 292 «Міжнародні економічні відносини» ОП «Міжнародний бізнес» успішно пройшли курси: «Громадська та політична участь: базовий курс», «Україна на шляху до ЄС» та «Право на бізнес: як залучати ресурси на власну справу» на платформі неформальної освіти Prometeus. Ці курси сприяли розвитку ключових компетентностей, направлених на досягнення Цілей сталого розвитку (Sustainable Development Goals, SDGs), визначених ООН.

Курс «Громадська та політична участь: базовий курс» сприяв формуванню активної громадянської позиції, розвитку демократії та ефективного врядування (Ціль 16: Мир, справедливість та сильні інститути). Він допоміг здобувачам зрозуміти механізми впливу громадян на прийняття рішень, що є важливим для підвищення рівня прозорості й підзвітності влади.

Курс «Україна на шляху до ЄС» розширив знання здобувачів про європейські цінності, економічну інтеграцію та міжнародне співробітництво (Ціль 17: Партнерство заради стійкого розвитку). Розгляд питань адаптації українського законодавства до норм ЄС та впровадження реформ сприяв усвідомленню важливості сталого економічного розвитку та соціальної справедливості.

Курс «Право на бізнес» забезпечив здобувачів знаннями щодо залучення ресурсів для власної справи, фінансових інструментів та правового регулювання підприємництва. Він безпосередньо пов’язаний із Ціллю 8 (Гідна праця та економічне зростання) та Ціллю 9 (Індустріалізація, інновації та інфраструктура), оскільки підкреслює значення підприємництва як рушійної сили економіки та джерела інновацій.

Проходження зазначених курсів здобувачами 2 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» та 292 «Міжнародні економічні відносини» не лише сприяє професійному розвитку здобувачів, а й допомагає сформувати відповідальне ставлення до сталого розвитку, усвідомлення важливості громадянської активності, економічної інтеграції та підприємницької ініціативи.

Отже, неформальна освіта є ефективним інструментом для підготовки майбутніх фахівців, здатних працювати в умовах глобальних викликів та сприяти сталому розвитку суспільства.