About University / Новини університету / СТУДЕНТИ КАФЕДРИ ДИЗАЙНУ ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ МИСТЕЦЬКОМУ ПЛЕНЕРІ «ŠIRAVA ART 2022» У СЛОВАЧЧИНІ |
![](/var/ezwebin_site/storage/images/pro-universitet2/novini-universitetu/studenti-kafedri-dizajnu-prijnyali-uchast-u-miizhnarodnomu-mistec-komu-plenerii-sirava-art-2022-u-slovachchinii/567565-1-ukr-UA/STUDENTI-KAFEDRI-DIZAJNU-PRIJNYALI-UCHAST-U-MIIZHNARODNOMU-MISTEC-KOMU-PLENERII-SIRAVA-ART-2022-U-SLOVACHCHINII_medium.jpg)
СТУДЕНТИ КАФЕДРИ ДИЗАЙНУ ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ МИСТЕЦЬКОМУ ПЛЕНЕРІ «ŠIRAVA ART 2022» У СЛОВАЧЧИНІ
Created 14.12.2022 16:30
З 28 листопада по 2 грудня відбувся Міжнародний мистецький пленер «Širava ART 2022», який організовано Академією професійного навчання «Меркур» (Словаччина).
В ньому прийняли участь студенти та викладачі з різних міст України (м. Харків, м. Дніпро, м. Черкаси, м. Запоріжжя) та Словаччини, у тому числі, студенти кафедри дизайну ХНТУ Єрифа Софія та Бондаренко Катерина.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-25-39-160/567576-1-ukr-UA/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-25-39-160.jpg)
Талановиті студенти малювали три дні свої картини. І в останній день презентували їх на вернісажі поважним гостям, а саме: раднику Прем’єр-міністра Словацької республіки від Кошицького краю Рстиславу Ийлеку, керівниці міської ради м. Михайлівці Яні Морговій, раднику Прем’єр-міністра Словацької республіки з питань транскордонного співробітництва Едуарду Бурашу.
Найбільше всіх вразила картина талановитої студентки Софії із м. Черкаси, на якій метафорично «жінка-Україна» йде під воду, а «жінка-Словаччина» її підтримує й рятує з-під води. Передбачається, що картини далі будуть представлені на виставці у м. Кошице, а потім у столиці Словаччини – м. Братислава.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-25-41-367/567580-1-ukr-UA/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-25-41-367.jpg)
Цікавинками пленеру стали такі заходи, як: спільний українсько-словацький малюнок та майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок, який проводила заслужений майстер народної творчості України Мартинова Ольга.
![]() |
![]() |
Також викладачі з м. Ужгород пригощали національною кухнею – борщем та пиріжками. А словаки, у свою чергу, гуляшем, кнедликами, булочками на пару з ягідною начинкою.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-25-40-776/567601-1-ukr-UA/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-25-40-776.jpg)
Цей пленер – приклад того, що навіть попри складнощі ми продовжуємо дбати про українське. Бо наша перемога здобувається саме силою нашої єдності: нашого вміння працювати разом заради українських інтересів і здатності підтримати одне одного.
Дякуємо директору Академії професійного навчання «Меркур» інж. Яну Брецько за гостинність. Сподіваємось на плідну співпрацю у подальшому майбутньому!
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-25-39-460/567610-1-ukr-UA/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-25-39-460_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-25-38-712/567614-1-ukr-UA/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-25-38-712_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-17-27-263/567618-1-ukr-UA/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-17-27-263_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-25-41-922/567622-1-ukr-UA/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-25-41-922_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-19-12-104/567629-1-ukr-UA/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-19-12-104_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-15-45-653/567633-1-ukr-UA/izobrazhenie_viber_2022-12-08_00-15-45-653_ultralarge.jpg)