Головна

About University / Новини університету / Вебінар «ACADEMIC LIFE DURING THE RUSSIAN WAR IN UKRAINE»

Вебінар «ACADEMIC LIFE DURING THE RUSSIAN WAR IN UKRAINE»

12 липня 2022 року викладачі кафедри державного управління і місцевого самоврядування д.держ.упр., професор Микола Дурман та к.держ.упр., доцент Олена Дурман взяли участь у вебінарі «Academic life during the Russian war in Ukraine».

Вебінар було організовано Інститутом східноєвропейських та центральноазіатських досліджень (США) та присвячено висвітленню сучасного стану науки та освіти України в умовах повномасштабної воєнної агресії Російської Федерації проти України. Наші науковці були запрошені на цей вебінар як члени редакційної колегії наукового видання «The Journal of Eastern European and Central Asian Research» (JEECAR, USA, https://www.ieeca.org), що індексується одночасно в двох науковометричних базах Scopus i Web of Science.

На початку вебінару доктор Микола Мегіц, Президент і співзасновник Інституту та головний редактор журналу JEECAR, привітав учасників вебінару (викладачів, науковців та студентів) з початком цього заходу, а також ознайомив їх з основними напрямками діяльності Інституту та його вкладом в підтримку українських науковців під час війни з Росією.

Професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування Микола Дурман, як один з головних спікерів, виступив з доповіддю «The main goals in the development in research and innovation sector during the Russian war in Ukraine and after the end of the war». В доповіді було висвітлено основні проблеми та виклики, що постали в українській науковій та освітній сферах після російського вторгнення, а також було визначено основні цілі розвитку цієї сфери в поствоєнний час та шляхи досягнення цих цілей. Основний наголос було зроблено на необхідності повсюдного запровадження цифрових інструментів в сферу досліджень, а також на всезагальну цифровізацію процесів управління різними галузями (освіта, наука, економіка, державне управління тощо).

У ході дискусії особливу увагу викликали доповіді українських науковців щодо їх досвіду роботи та життя в перші дні воєнної агресії, а також виступи представників США, Польщі, Грузії, Словенії та Угорщини щодо можливості підтримки українських науковців у цей нелегкий час.

Наприкінці заходу доктор Микола Мегіц подякував учасникам та запевнив, що вся міжнародна наукова спільнота шукає шляхів підтримки українських науковців та викладачів і спрямує всі свої зусилля на їх дальшу інтеграцію в міжнародне наукове середовище та подолання наслідків воєнної агресії.

https://ieeca.org/journal/index.php/JEECAR/announcement/view/48