About University / Новини університету / Вітаємо з Днем Соборності України! |
![](/var/ezwebin_site/storage/images/pro-universitet2/novini-universitetu/vitaemo-z-dnem-sobornosti-ukrayini!/425058-1-ukr-UA/Vitaemo-z-Dnem-Sobornosti-Ukrayini!_medium.jpg)
Вітаємо з Днем Соборності України!
Created 22.01.2020 09:31
22 січня святкуємо День Соборності України!
Вперше День соборності України відсвяткували у 1939 році в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України - чехословацької автономії. А офіційно святкувати День соборності в Україні почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році - проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше - 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/sobor18/425065-1-ukr-UA/sobor18_ultralarge.jpg)