Музей історії Херсонського Національного Технічного Університету

 

Музей історії Херсонського національного технічного університету був відкритий 14 жовтня 2009 року, на честь 50-річчя вищого навчального закладу.

Херсонський національний технічний університет, пройшовши на шляху свого становлення й розвитку безліч реорганізацій, став провідним освітнім, науковим , культурним і громадським центром Півдня України.

Гордістю університету вважається музей. Його створенню сприяло вдосконалення структури начального закладу, розвиток матеріально — технічної бази, розширення міжвузівського співробітництва на пострадянському просторі, зміцнення творчих і наукових контактів з вищими навчальними закладами близького і далекого зарубіжжя, зростання авторитету Херсонського національного технічного університету на міжнародній арені.

 

Музей університету став центром вивчення, збереження, популяризації історичної та культурної спадщини ХНТУ.

Джерельна база музею, що нараховує понад 2000 одиниць, широко використовується для підготовки і проведення міжнародних і республіканських конференсій. Музейні предмети є основою не тільки наукових експозицій, але й тематичних, і ювілейних виставок.

 

Традиційним стало знайомство першокурсників усіх факультетів з історією університету, архівними матеріалами про минуле ХНТУ, його сьогоденням та планами на майбутнє.

Діяльність вузівського музею спрямовано на увічнення етапів великого шляху, пройденого одним з найкращих навчальних закладів Півдня України, пам’яті викладачів і студентів, зусиллями яких були закладенні, збереженні та примноженні славні традиції освітнього, наукового, культурного і громадського життя Херсонського національного технічного университету.