Structure / Кафедри університету / Програмних засобів і технологій / Освітньо-професійна програма «Програмування смарт-пристроїв та вбудованих систем» |
Освітньо-професійна програма «Програмування смарт-пристроїв та вбудованих систем»
Created 19.06.2019 08:37
Освітньо-професійна програма «Програмування смарт-пристроїв та вбудованих систем»
"Програмування смарт-пристроїв та вбудованих систем" – це освітньо-професійна програма спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення», яка передбачає підготовку розробників вбудованого програмного та програмно-апаратного забезпечення різного призначення на всіх стадіях інженерного циклу його розробки.
Підготовка ведеться у відповідності до затвердженого стандарту вищої освіти з спеціальності 121 «Програмна інженерія» та проекту професійного стандарту «Фахівець з розробки програмного забезпечення».
Акцент – на перспективні технології Індустрії 4.0, провідного тренду «Четвертої промислової революції», яка відбувається на наших очах: кіберфізичні системи, системи віртуальної і доповненої реальності, мережеві технології та Інтернет речей, «розумні» пристрої, технології та платформи, хмарні технології та штучний інтелект, мобільні високоінтелектуальні роботи тощо.
Програма узагальнює вимоги з боку держави та роботодавців до змісту вищої освіти, її розроблено відповідно до рекомендацій міжнародних нормативних документів в галузі програмної інженерії (SWEBOK) та базових компетентностей розробника програмного забезпечення, що визначені міжнародним стандартом SWECOM.
Навчальні плани підготовки за освітньо-професійною програмою «Програмування смарт-пристроїв та вбудованих систем» складено з урахуванням досвіду провідних європейських та американських університетів, а також потреб провідних ІТ-компаній.
Освітньо-професійна програма «Програмне забезпечення систем» відповідає міжнародним стандартам «Software Engineering», забезпечуючи академічну мобільність як в межах України, так і на міжнародному рівні.
Особливості програми:
Особливий акцент на технологіях розробки і програмування сучасних мікроконтролерних та мікропроцесорних систем з використанням інтелектуальних технологій, технологій віртуальної та доповненої реальності.
Протягом навчання застосовуються інноваційні технології змішаного, гнучкого та дуального навчання, дистанційне навчання на власних віртуальних навчальних ресурсах та в системі Moodle.
Мова викладання: українська та/або англійська (певні навчальні дисципліни можуть за бажанням студентів викладатися англійською мовою в окремо сформованих групах).
Практикується залучення кваліфікованих фахівців провідних IT-компаній до викладання спеціальних професійних дисциплін, проведення майстер-класів та гостьових лекцій, здійснюється цільова підготовка студентів старших курсів для компаній-роботодавців.
Студенти зможуть отримати достатню практичну підготовку та відповідний досвід розробки вбудованого програмного забезпечення у провідних компаніях Херсону і України.
Студенти зможуть пройти додаткову фахову підготовку за професійним стандартом «Розробник програмного забезпечення» в навчальному центрі, та скласти тестові випробування щодо певної професійної кваліфікації: «Embedded Linux Developer», «Embedded C/C++ Developer» тощо та отримати відповідні сертифікати міжнародного зразка.
Підготовка поки що ведеться за одним освітнім рівнем:
- «бакалавр» (відповідає професійному рівню Junior Developer / Junior QA, термін підготовки на базі повної загальної середньої освіти – 3 роки 10 місяців).
Для вибору студентів доступні вибіркові блоки:
- «Програмування вбудованих систем»
- «Програмування смарт пристроїв та Інтернет речей».
Крім нормативної частини підготовки, бакалаври вивчають наступні дисципліни (в залежності від обраного вибіркового блоку):
- Основи кіберфізичних систем
- Основи смарт пристроїв та технологій
- Сенсори, датчики та вимірювання
- Архітектура мікроконтролерів
- Низькорівневе програмування
- Системи віртуальної та доповненої реальності
- Програмування вбудованих систем
- Програмний інструментарій розробки вбудованих систем
- Комп'ютерна периферія вбудованих систем
- Програмування сучасних мікроконтролерів
- Проектування систем реального часу
- Проектний практикум програмування вбудованих систем
- Розробка смарт-пристроїв і технологій
- Платформи смарт-технологій
- Шлюзи, протоколи та інтерфейси передачі даних
- Цифрові методи обробки зображень і сигналів
- Інтелектуальні технології в смарт-пристроях
- Проектний практикум програмування смарт-пристроїв,
та виконують комплексні курсові проекти.
Працевлаштування випускників
Випускники за освітньо-професійною програмою «Програмне забезпечення систем» можуть працювати у вітчизняних та зарубіжних компаніях та підприємствах, що займаються розробкою вбудованих систем, «розумних» пристроїв, технологій та платформ, систем віртуальної і доповненої реальності, програмного та програмно-апаратного забезпечення кіберфізичних та робототехнічних систем.