Новини кафедри


18.12.21 відбувся захист дисертації Передерія В.І., тема: "Моделі, методи та інформаційні технології прийняття рішень в організаційно-технічних системах критичного застосування". В результаті голосування комісія одноголосно проголосувала за присудження Передерію В.І. наукового ступеня доктора технічних наук. Наші вітання!


23.12.2021 на кафедрі інформатики і КН відбувся захист магістерських робіт зі спеціальності 122 "Комп'ютерні науки", освітньо-професійної програми: "Консолідована інформація", гр.6КІ.

Вітаємо студентів з успишним захистом робіт!


18-19 січня 2024 року на кафедрі Інформатики і комп’ютерних наук відбулися захисти магістерських кваліфікаційних робіт студентів освітньо-професійної програми «Консолідована інформація» спеціальності 122 Комп’ютерні науки.

Захист проходив онлайн у системі Moodle (Recosha meet conference program), було представлено 10 презентацій магістерських робіт. Більшість здобувачів отримала оцінку "відмінно". Голова та члени ЕК вітають випускників та дякують за наполегливість у навчанні, відзначаючи високий рівень підготовки та знань!

   

Кафедра пишається вами і бажає успіхів у професійній діяльності.


Науковці ХНТУ в міжнародних заходах та академічній мобільності

З 27 червня по 3 липня 2024 року завідувач кафедри інформатики і комп’ютерних наук професор, д.т.н. Володимир ЛИТВИНЕНКО взяв участь в міжнародному IEEE-SPIE симпозіумі WILGA 2024 на базі Любельської Політехніки, Польща.

Метою заходу поширення перспективної науково-технічної та інженерної інформації з найважливіших досягнень в галузі оптико-електронних та лазерних технологій, біомедичної інженерії, створення наноматеріалів і нанокомпозитів для використання в промисловості.

Серед основних напрямків роботи симпозіуму слід відзначити такі: методи та системи оптико-електронної і цифрової обробки зображень та сигналів; системи технічного зору та штучного інтелекту з обробкою та розпізнаванням зображень; оптична та квантова електроніка в комп’ютерних та інтелектуальних технологіях інтернет речей; біомедичні оптико-електронні системи та прилади; інтернет речей; оптико-електронні технології захисту інформації; оптичні та оптико-електронні сенсори та перетворювачі в системах керування та екологічного моніторингу; інтернет речі в інформаційних та енергетичних мережах; наноматеріали та нанокомпозити; сенсори та інтернет речі в енергозберігаючих технологіях.

В роботі симпозіуму взяло участь науковці з понад 10 країн: Польщі, України, Казахстану, США, Чехії, Еквадору, Португалії та інш.

З метою подальшої організації та проведення спільних наукових і освітніх досліджень та проєктів в рамках академічної мобільності учасники конференції ознайомилися з технологічним обладнанням лабораторій інноваційного технологічного парку.

Було запозичені досвід своїх колег з Любельської Політехніки у застосуванні сучасних методів реалізації сенсорів для біомедичного застосування, а також технологічної підготовки виробництва, технологічної підготовки матеріально-технічного забезпечення, управління якістю виготовлення наноматеріалів та нанокомпозитів, інновацій в застосуванні методів лезвійного та енергетичного оброблення матеріалів, ефективних технологій переробки та дослідження процесів горіння різноманітних видів палива, тощо.

Набуті знання та досвід планується використовувати за освітніми програмами 122 «Комп’ютерні науки», 132 «Інформаційні системи та технології» вже в 2024-2025 навчальному році.

Довідка:

ЛЮБЕЛЬСЬКА ПОЛІТЕХНІКА є головним освітнім та консалтинговим центром міста Люблін – столиці Люблінського воєводства. Сьогодні в Любєльській Політехніці працюють понад 1100 співробітників, з яких понад 560 ‒ це академічні викладачі. На 6-ти факультетах – механіки, будівництва і архітектури, інженерії навколишнього середовища, управління, основ техніки, а також на факультеті електротехніки та інформатики – навчається понад 10 000 студентів.

На базі Люблінської Політехніки створений суперсучасний технологічний парк Любєльської Політехніки, де студенти та викладачі мають змогу виконувати заплановані й замовлені наукові дослідження, ставити експерименти на сучасному лабораторному обладнанні, що сприяє покращенню зокрема й фінансового забезпечення.

Працює Центр інновацій в архітектурі, що створює наукову базу для проведення досліджень і володіє сучасними лабораторіями комп’ютерних технологій, що використовують в архітектурі, кадастрі та містобудуванні. Центральна лабораторія впроваджень надає доступ до спеціалізованого обладнання для проведення сертифікаційних і вимірювальних робіт


Які професії будуть потрібні через 5-10 років і на які предмети налягати в школі

Більшість професій, які є сьогодні, не існували в 1940-му. І ринок праці продовжує стрімко мінятися. Кореспондент ВВС News Україна Олег Карп'як розказує про те, які роботи будуть потрібні в найближчому майбутньому.