Головна

Structure / Кафедри університету / Транспортних систем і технічного сервісу / Спеціальність 133 Галузеве машинобудування ОПП Будівельні, дорожні машини і автомобільна спецтехніка

Спеціальність 133 Галузеве машинобудування ОПП Будівельні, дорожні машини і автомобільна спецтехніка

 

Після перемоги України перед нашим суспільством, економікою та промисловістю постане ціла гама викликів пов'язаних з відновленням інфраструктури та житлового фонду, будівництвом та реконструкцією підприємств та доріг.

Значний обсяг робіт вимагатиме застосування автомобільної, будівельної, дорожньої та спеціалізованої техніки на базі автомобілів.

В цих умовах затребуваними будуть інженерні кадри, які знайомі з будовою та роботою таких машин, вміють забезпечувати їх виготовлення, експлуатацію та обслуговування.

Саме з метою підготовки таких кадрів в ХНТУ започатковано підготовку зі спеціальності 133 – галузеве машинобудування, освітня програма «Будівельні, дорожні машини і автомобільна спецтехніка».

Випускники цієї спеціальності мають можливість працевлаштування у організаціях, що займаються виробництвом, експлуатацією та ремонтом будівельних та дорожніх машин, дилерських центрах з продажу та обслуговування спеціальної автомобільної техніки, портовому господарстві сільськогосподарському будівництві.

Вступ на спеціальність 133 - це раціональний внесок у власне майбутнє і відновлення нашої Держави.

Кафедра готує фахівців першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 133-галузеве машинобудування, спеціалізація – автомобільна спецтехніка.

Нова спеціалізація була розроблена і відкрита 2023 року, орієнтуючись на перспективу розбудови України та зростання у зв'язку з цим попиту у фахівцях знайомих з будовою, роботою та експлуатацією спеціальних машин на автомобільному шасі. До таких машин належить будівельна, дорожня, піднімально-транспортна, рятувально-евакуаційна, комунальна, портова перевантажувальна техніка на автомобільному шасі.

Освітня програма передбачає підготовку фахівців у галузі проектування, ремонту та сервісу спеціальної автомобільної техніки, що застосовується в транспортній галузі, на будівництві, підприємствах комунального, портового, сільськогосподарського профілю, а також при рятувальних роботах.

Спеціальна техніка на автомобільному шасі має достатньо складну будову, тому з метою реалізації мети освітньої програми в навчальному плані передбачено грунтовний блок загальної інженерної підготовки з метою розвинення компетенцй щодо аналізу та синтезу механічних систем, вивчення питань вибору матеріалів для виробництва та ремонту, розрахунків міцності та витривалості деталей, конструювання елементів спеціальних машин. Для цього передбачається вивчення студентами дисциплін «Нарисна геометрія та інженерна графіка», "Технологія конструкційних матеріалів", "Теоретична механіка", "Опір матеріалів", "Теорія механізмів і машин", "Взаємозамінність, стандартизація і технічні вимірювання", "Деталі машин" з виконанням відповідних курсових проектів та робіт.

Окремим блоком йде комплекс автомобільних дисциплін, направлений на вивчення студентами основ функціонування автомобільних шасі, що застосовуються як база для спеціальної техніки, це дисципліни: «Автомобілі», «Електронне та електричне обладнання автомобільної спеціальної техніки», «Системи автоматизованого проектування автомобільних конструкцій».

Будова та процеси роботи власне спеціальних машин вивчають дисципліни «Піднімально-транспортні машини», «Будівельні та дорожні машини», «Комунальна та рятувальна техніка».

З метою забезпечення компетентностей у галузі виготовлення та ремонту передбачені дисципліни «Технологічні основи машинобудування» та «Основи технології ремонту машин», де вивчаються методи механічної та фізико-технічної обробки в машинобудуванні, основи побудови технологічних процесів виготовлення та ремонту деталей машин загального та спеціального призначення.

Випускник освітньої програми «Будівельні, дорожні машини і автомобільна спецтехніка» має можливість займати посади:

- механік груповий перевантажувальних машин;

- механік з кранового господарства;

- механік з ремонту транспорту;

- механік перевантажувальних машин;

- технік-конструктор;

- технік-кресляр;

- технік з налагодження та випробувань;

- технік-механік з ремонту технологічного устаткування;

- інженер з технічного нагляду.

Передбачається також можливість продовження навчання в магістратурі.