Structure / Кафедри університету / Кафедра державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура публічного управління / НОВИНИ / УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ “ВІДНОВЛЕННЯ ГРОМАД: ПЛАН ДІЙ” |
УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ “ВІДНОВЛЕННЯ ГРОМАД: ПЛАН ДІЙ”
Created 27.03.2023 05:15
24 березня 2023 року професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування д.держ.упр., професор Микола Дурман взяв участь у засіданні Міжнародної конференції “Відновлення громад: план дій”. Основним організатором заходу виступив проєкт “Надання експертної та технічної допомоги уряду та обласним адміністраціям у розробці та реалізації планів відновлення”, який впроваджується Центром економічної стратегії за підтримки Уряду Великої Британії. Центр економічної стратегії – неурядовий дослідницький центр з питань економічної політики, заснований у травні 2015 року. Завдання ЦЕС – підтримка реформ в Україні з метою досягнення стійкого економічного зростання. Центр здійснює незалежний аналіз найбільш важливих аспектів державної політики, а також працює над посиленням громадської підтримки реформ.
Серед запрошених були заступники голів обласних військових адміністрацій, представники місцевих органів державної влади, представники громад, відповідальні за їх розвиток.
Під час заходу розглядалися питання цифрової підтримки розвитку громад під час війни та у повоєнний період, а також пропонувалися можливі підходи, механізми та цифрові інструменти для формування рішень.
Доповідачами розповіли про механізми підтримки територіальних громад та процедури збору інформації для наповнення інформаційних систем:
- збір ключових даних для опису актуального стану та потреб громад з відновлення;
- приклад застосування шаблонів найпростіших безкоштовних геоінформаційних систем (ГІС) громад та рекомендації з їх налаштування;
- використання безкоштовних панелей інструментів для аналізу даних та побудови інфографіки за базовими показниками соціально-економічного стану на прикладі ГІС “Стан містобудівної документації територіальних громад – 2023”.
У своєму виступі професор М.О. Дурман зауважив, що територіальні громади, які першими розпочнуть відбудову з використанням цифрових інструментів підтримки, стануть новими «центрами притягання» для людей. Коштів на відновлення буде недостатньо, найбільш імовірно вони будуть надходити з зовнішніх джерел і за них буде йти жорстка конкуренція. Тому наявність планів відновлення, розроблених за стандартами міжнародних інституцій, з використанням цифрових інструментів та забезпеченням прозорості управлінських рішень, буде слугувати запорукою отримання коштів від міжнародних донорів.
Наприкінці конференції присутні мали змогу протестувати відповідні цифрові інструменти (дашборди), а також подискутували щодо необхідності актуалізації наявної нормативно-правової бази місцевого розвитку, просторового планування та диджиталізації.
|
|
|
|