Structure / Кафедри університету / Department of Economics, Entrepreneurship and Economic Security / Department news and events |
Department news and events
ІННОВАЦІЇ В ОСВІТІ: УЧАСТЬ АСПІРАНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 051 ЕКОНОМІКА ТА ВИКЛАДАЧІВ ХНТУ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОМУ СЕМІНАРІ
Аспіранти спеціальності 051 «Економіка» та викладачі кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки д.е.н., професор Наталія Шандова, к.т.н., доцент Наталія Олійник і к.е.н., доцент Алла Тарасюк пройшли навчання за програмою Всеукраїнського науково-практичного семінару «Інноваційні освітні технології та методики навчання: актуальні питання, досвід упровадження» в рамках Шістнадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті». Навчання відбулося за онлайн-формою. Організатором семінару виступила Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти».
Безпека в умовах війни: відпрацювання дій персоналу у разі виникнення пожежі після артилерійського обстрілу
Проведення інструктажу з дій сил цивільного захисту є важливим етапом у забезпеченні безпеки університетського співтовариства. Заходи цивільного захисту повинні бути вбудовані в загальну стратегію безпеки Херсонського національного технічного університету для забезпечення ефективної реакції та захисту у разі надзвичайних ситуацій воєнного характеру. Тому 23 жовтня 2024 р. колектив нашої кафедри в онлайн-форматі відвідав спеціальне об'єктове тренування з цивільного захисту
Розпочинаючи тренування, начальник відділу з питань цивільного захисту ХНТУ Євтушенко Володимир оголосив його тему: «Об'єктове тренування з цивільного захисту щодо відпрацювання дій формувань університету в умовах НС: пожежа після артилерійського обстрілу».
СТУДЕНТИ, АСПІРАНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ ХНТУ ПРЕЗЕНТУВАЛИ РЕЗУЛЬТАТИ СВОЇХ ЕКОНОМІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НА МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ
04-05 жовтня 2024 р. студенти, аспіранти спеціальності 051 «Економіка» та викладачі кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ взяли участь у роботі Х Міжнародної науково-практичної конференції «Економіко-правові аспекти господарювання: сучасний стан, ефективність та перспективи», яка відбулася у змішаному форматі: офлайн (м. Одеса, Одеський національний економічний університет) і онлайн (платформа Zoom).
На конференції виступили з доповіддю та презентацією к.т.н., доцент Олійник Наталія Миколаївна, здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти Данюк Дмитро та здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Сенчин Олександр на тему «Європейський досвід планування на підприємстві (на прикладі німецької компанії «Zott SE & Co. KG»)» та д.е.н., професор, завідувач кафедри Шандова Наталія Вікторівна і здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Кошовий Тимур на тему «Трансформація економічних систем: виклики та можливості в умовах глобальної нестабільності».
УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ ТА АСПІРАНТІВ КАФЕДРИ ЕКОНОМІКИ, ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ХНТУ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ
17-18 вересня 2024 р. в секції «Сучасні управлінські та соціально-економічні аспекти розвитку аграрного сектору в умовах цифровізації та глобальної інтеграції» в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні вектори розвитку аграрної науки», яка відбулася в режимі онлайн на базі Херсонського державного аграрно-економічного університету, виступили з презентацією та доповіддю на тему «Сучасні аспекти забезпечення стійкості та конкурентоспроможності аграрних підприємств Херсонського регіону в умовах війни» к.т.н., доцент кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ Олійник Наталія Миколаївна та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (РhD) спеціальності 051 «Економіка» Олійник Олександр і Болгар Максим.
Запрошуємо науковців взяти участь у написанні колективної монографії
Шановні колеги!
Кафедра економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ запрошує науковців, фахівців, викладачів, аспірантів до участі у створенні наукової монографії: «ЕКОНОМІЧНІ СИСТЕМИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ НЕСТІЙКОСТІ: ШЛЯХИ ОНОВЛЕННЯ І МОДЕРНІЗАЦІЇ ».
Мета написання наукової колективної монографії – поглиблення теоретичних засад та розробка прикладних рекомендацій щодо відновлення та модернізації економічних процесів та систем в умовах глобальної нестійкості, оприлюднення результатів науково-дослідницьких робіт та акумуляція знань задля поліпшення якості підготовки фахівців економічних спеціальностей. Монографію буде видано з отриманням рекомендацій до друку Вченої ради Херсонського національного технічного університету та присвоєнням їй УДК і міжнародного номеру ISBN, з розсилкою її примірників у провідні бібліотеки України та розміщено на офіційному сайті Херсонського національного технічного університету. Всі автори отримають електронний примірник монографії.
Термін подання статей для публікації в монографії – до 15 січня 2025 року.
Написання Монографії здійснюється в межах наукової теми: "Відновлення та модернізація економічних процесів та систем в умовах глобальної нестійкості" з відповідним номером реєстрації.
Інформація щодо вимог до написання монографії.
Участь науковців-економістів у роботі круглого столу: міжнародні тренди та виклики підготовки фахівців для відбудови України
Аспіранти спеціальності 051 «Економіка» разом з доцентом кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки Наталією Олійник взяли участь у ХVІІІ Всеукраїнському круглому столі «Якість підготовки менеджерів: принципи, технології, перспективи», долучившись до обговорення ключової тематичної онлайн-панелі «Використання генеративного штучного інтелекту в навчанні, наукових дослідженнях та менеджменті: потенціал та ризики». В обговоренні тематики круглого столу, який пройшов під гаслом «Якісна освіта – передумова нашої перемоги та успішного бізнесу!», взяли участь представники урядових і громадських організацій, представники бізнесу закладів вищої освіти України, Європи і США
Покращення якості підготовки економістів: результати засідання роботи робочої групи ОНП "Економіка"
Наш університет прагне забезпечити найвищу якість освіти. Ми постійно працюємо над вдосконаленням наших освітніх програм, щоб наші студенти та аспіранти отримували актуальні знання та навички, необхідні для успішної кар’єри. Завдяки системному підходу до забезпечення якості, ми гарантуємо, що наші випускники є конкурентоспроможними фахівцями.
Наприкінці червня 2024 р. відбулося засідання робочої групи ОНП «Економіка» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 051 Економіка, метою якого було обговорення пропозицій щодо внесення змін у проєкт ОНП «Економіка» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 051 Економіка на 2024-2025 н. р. На засідання були запрошені декан факультету Міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу, представники Ради роботодавців та представники наукової спільноти.
Члени робочої групи здійснили детальний аналіз чинної освітньо-наукової програми та разом із запрошеними обговорили перспективи її розвитку.
КОМАНДА КАФЕДРИ ЕКОНОМІКИ, ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ - ПРИЗЕР КОНКУРСУ ІННОВАЦІЙ, ТЕХНОЛОГІЙ ТА СТАРТАПІВ
ХНТУ став базою регіонального акселератору GCIP (RА GCIP) для інновацій, технологій та стартапів у Херсонській області, де відбувся фінал 3-ї хвилі Акселерації UNIDO/GEF GCIP Ukraine. Впродовж місяця чотири групи півфіналістів під час навчання у Business Academy GCIP Ukraine разом з менторами проф. Наталією Шандовою та проф. Лілією Корчевською працювали над розвитком своїх проєктів.
До команди кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки увійшли креативні викладачі кафедри - Наталія Олійник і Наталія Мєшкова-Кравченко та колишній випускник кафедри, а зараз – вчитель вищої категорії Херсонського Фізико-технічного ліцею, Мєшков Олександр. До речі, Олександр став і автором ідеї стартапу від кафедри - освітнього екоресурсу «Школа «зеленої» економіки».
Мета проєкту – допомогти суспільству вирішувати завдання безпечного соціально-економічного виховання, усвідомленого споживання і збереження здоров’я нашої планети. Освітньо-розвиваюча програма спрямована на невідкладне формування навичок відповідального поводження з довкіллям для споживачів.
📢 Вийшов Збірник матеріалів VІ Міжнародної науково-практичної конференції "Модернізація економіки: сучасні реалії, прогнози та перспективи розвитку"
Економіка змінюється, і ми змінюємося разом з нею!
Кафедра економіки, підприємництва та економічної безпеки Херсонського національного технічного університету з радістю презентує збірник матеріалів VI Міжнародної науково-практичної конференції "Модернізація економіки: актуальні виклики, прогнози та перспективи розвитку".
Чому це круто?
- 🔷 Найактуальніші теми: Цифрові інновації, стійкість бізнесу, фінанси, безпека, прогнози та багато іншого в сфері економіки й управління!
- 🔷 Досвід і знання науковців з усього світу: Україна, Грузія, Молдова, Німеччина, Польша, Швеція, Бельгія, Туреччина, Пакистан, Китай, Австралія та США - ось звідки родом знання, що зібрані в цьому збірнику!
- 🔷 Практичні поради: корисні наукові розробки в сфері економіки й управління стануть важливою складовою у плані одержання нової інформації та формування перспективних напрямків власних наукових досліджень!
Зацікавились?
📥 Завантажити збірник можна на сторінці кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ.
Разом ми зробимо економіку кращою!
P.S. Не пропустіть наші наступні наукові заходи!
Звітування аспірантів спеціальності 051 «Економіка» про виконання індивідуального плану
26 червня 2024 р. відбулося засідання кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ, на якому заслухали щорічні звіти аспірантів І-IV років навчання спеціальності 051 Економіка. Звіт передбачав інформацію про виконання індивідуального навчального плану та індивідуального плану наукової роботи аспірантів в ХНТУ за 2023-2024 н.р. Наразі на кафедрі здійснюється підготовка 19 здобувачів ІІІ освітньо-наукового рівня вищої освіти (PhD) ОНП «Економіка».
Атестаційний екзамен – важливий етап у підготовці майбутніх економістів
25 червня 2024 року кафедрою економіки, підприємництва та економічної безпеки за допомогою системи Moodle було проведено атестаційний екзамен підготовки фахівців на початковому рівні (короткому циклі) вищої освіти спеціальності 051 «Економіка» освітньо-професійної програми «Економіка». Екзаменаційна комісія у складі: Голови ЕК Наумова О.Б., членів Шандової Н.М., Олійник Н.М., Мєшкової-Кравченко Н.М., перевіряли професійні компетентності майбутніх спеціалістів, оцінювали їх теоретичну підготовку, практичні уміння й навички та здатність застосовувати їх у фаховій діяльності. Атестаційний екзамен проводився як комплексна перевірка знань здобувачів з таких навчальних дисциплін: «Економіка підприємства», «Організація та планування підприємницької діяльності», «Економіка праці і соціально-трудові відносини», «Обґрунтування господарських рішень у підприємництві». Атестаційний екзамен складався з двох частин: теоретичної та практичної. Відзначимо що наші студенти блискуче впоралися з усіма завданнями, подолавши енергетичні перешкоди.
Захист кваліфікаційних робіт бакалаврів-економістів
19 та 20 червня 2024 р. відбулися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів першого бакалаврського рівня освіти спеціальності 051 «Економіка».
На фінальний рубіж вийшли всі тринадцять здобувачів освітньо-професійної програми «Економіка підприємства і бізнес-аналітика». Теми наших бакалаврів були досить різноманітні та цікаві – від удосконалення асортиментної політики підприємства та удосконалення управління витратами підприємства до удосконалення планування в європейській молочній компанії з Німеччини. Тепер ми з впевненістю можем сказати, що наші фахівці-економісти з легкістю впораються з будь-якою кризовою ситуацією на підприємстві, організації чи в установі.
Дмитро Данюк ‒ призер Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 051 «Економіка»
7 червня 2024 року на базі кафедри економіки Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбулася підсумкова конференція Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 051 «Економіка».
Цьогоріч на розгляд журі даного престижного міжнародного конкурсу було представлено 103 студентські наукові роботи 177 авторів (серед яких 41 – представники іноземних ЗВО), що надійшли з 61 закладу вищої освіти (з них 29 – українських; 32 – іноземних). На підставі результатів подвійного анонімного рецензування та підсумкового засідання Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 051 «Економіка» конкурсна комісія визнала переможцями та нагородила 77 здобувачів-авторів робіт (з них 43 – українських; 34 – іноземних).
Пишаємося, що серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 051 «Економіка» ‒ здобувач кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки Данюк Дмитро.
Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт: перемоги економістів у І турі
Вітаємо студентів спеціальності 051 Економіка з перемогою у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, який пройшов у Херсонському національному технічному університеті у форматі науково-практичної конференції в онлайн режимі. Серед усіх фіналістів конкурсна комісія визначила переможців і відзначила дипломами першого ступеня здобувачів першого (бакалаврського) ступеня вищої освіти:
Магістр з економіки ділиться досвідом від "Erasmus+" для європейського єднання в часи кризи
Як сучасна молодь може донести європейську ідею в часи кризи? Що потрібно, щоб протистояти фейковим новинам і як відрізнити їх від правдивої інформації? Як будувати сучасне громадянське суспільство?
Валерія Ворошило - магістрантка спеціальності 051 Економіка, точно знає відповіді на усі ці питання, адже вона взяла участь у проекті Erasmus+, який цьогоріч відбувся у м. Магдебург (Германія) з 23 по 28 березня. Багатосторонній експертний захід «Critical Europe - communicating Europe in times of crisis» об’єднав експертів з міжнародної роботи з молоддю з кількох європейських країн для вдосконалення навичок та знань у глобальному масштабі.