Про університет / Новини університету / УЧАСТЬ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ІХ-Й МІЖНАРОДНІЙ ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ |
УЧАСТЬ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ І МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ІХ-Й МІЖНАРОДНІЙ ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ
Дата 17.11.2022 15:22
15 листопада 2020 року науково-педагогічні працівники та аспіранти кафедри державного управління і місцевого самоврядування взяли участь у ІХ-ій Міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції «Організаційно-правові аспекти публічного управління», що проводилася на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
До проведення конференції як співорганізатор уже кілька років поспіль долучається і кафедра державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету.
Мета конференції – узагальнення напрацювань визнаних фахівців з питань здійснення публічного управління та впровадження пропозицій щодо його вдосконалення. Конференція має високий рівень та є значним науково-комунікаційним заходом не тільки в межах України, але й у європейському вимірі.
У вступному слові Вадим Вадимов, т. в. о. проректора з наукової та міжнародної роботи Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор архітектурних наук привітав учасників Конференції та зазначив, що цьогорічний Захід проходить у дуже важкий для нашої держави час Саме тому вироблення нових підходів та інструментів для публічного управління, а також обмін теоретичним доробком та практичними напрацюваннями буде слугувати наближенню нашої Перемоги.
З вітальним словом до учасників Конференції від кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету виступив завідувач кафедри д. держ. упр., професор, заслужений працівник освіти України Іван Лопушинський.
Він, зокрема, сказав: «Дозвольте мені вітати всіх учасників такого поважного Заходу, насамперед Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», бажати якнайскорішого миру в Україні, завершення війни нашою Великою Перемогою над Російською Федерацією й успішної відбудови наших поселень і закладів вищої освіти там, де вони були зруйновані і розграбовані, як, зокрема, у Херсоні.
До участі в ІХ-й Міжнародній Інтернет-конференції, що наразі проходить у славетному місті Полтава, долучилися й науково-педагогічні працівники та аспіранти нашої кафедри, яких війна наразі розкидала по всьому світу. Хтось із нас працює в Хмельницькому, Івано-Франківську, Києві чи Дніпрі, хтось у Республіці Польща, Німеччині та Туреччині, а хтось залишався в тимчасово окупованому на той час Херсоні. Попри відсутні там світло, телефонний зв’язок, Інтернет, мої колеги все ж таки спромоглися написати і передати на Конференцію свої тези, оскільки не уявляли проходження такого поважного Заходу без нашої участі.
І найбільший, найцінніший подарунок нам, херсонцям, до початку роботи цього Форуму стало блискавичне визволення 11 листопада 2022 року героїчними Збройними Силами України міста Херсон. Учора, 14 листопада, за участі Президента України Володимира Зеленського на найвищій точці нашого рідного міста, на березі Дніпра, на 70-метрову високу злетів великий і величний Державний стяг України, який видно як з правого, так і з лівого берега Славутича, і який символізуватиме скоре визволення не лише Херсонщини, а й усієї території України.
Сьогодні, відкриваючи нашу Конференцію, від імені всіх херсонців як Почесний громадянин міста-героя Херсона бажаю учасникам Конференції плідних успіхів у роботі, нових наукових ідей і задумів, конструктивних пропозицій щодо організаційно-правового забезпечення в нашій Україні публічного управління як у воєнний, так і повоєнний час!
Дякую за увагу! Щасти вам усім!»
Потім професор І. П. Лопушинський передав слово своєму колезі й учневі професорові кафедри, докторові наук з державного управління, професорові, заслуженому працівникові освіти України Миколі Олександровичу Дурману.
Микола Дурман, д. держ. упр., професор, заслужений працівник освіти України у вітальному слові розповів про реалії роботи релокованої кафедри державного управління і місцевого самоврядування ХНТУ. «В умовах воєнного стану, тимчасової окупації Херсонської області та розірванням зв’язків зі школами та органами публічної влади Херсонської області, що є основною базою для залучення абітурієнтів, ми змогли зібрати всі сили, розвернули широку агітаційну кампанію і на сьогодні маємо 36 нових студентів та аспірантів, що в майбутньому складуть основу системи публічного управління нашої держави та Херсонщини. Ще одним викликом стала територіальна роз’єднаність викладачів кафедри як основної адміністративної одиниці університету, а така ж роз’єднаність викладачів і студентів. Єдиним виходом з цієї ситуації та можливістю продовжувати освітній процес стало активне використання цифрових інструментів таких, як системи дистанційного навчання, месенджери, соціальні мережі тощо. Використовуючи ці інструменти, ми змогли закінчити минулий навчальний рік, ефективно провести вступну кампанію та розпочати новий навчальний рік. Більш детально я зупинюсь на цьому у своїй доповіді «Інструменти диджиталізації соціально-гуманітарної сфери».
У конференції також узяли участь доценти кафедри Олена Дурман та Володимир Демченко, аспіранти Любомир Грицак, Денис Микитюк, Марія Хмельницька, Яна Лінецька та Олександр Козир.
Наприкінці заходу Інна Кульчій, в. о. завідувача кафедри публічного управління, адміністрування та права, к. держ. упр., доцент подякувала всім присутнім за участь та за цікаві доповіді, а також запропонувала наступного року зібратися на ювілейну, Х-ту Міжнародну науково-практичну Інтернет-конференцію «Організаційно-правові аспекти публічного управління».