Структура / Кафедри університету / Економіки, підприємництва та економічної безпеки / Науково-дослідна робота / Залучення аспірантів до міжнародної наукової спільноти |
Залучення аспірантів до міжнародної наукової спільноти
Для покращення якості підготовки науковців спеціальності 051 Економіка за ОНП Економіка гарант освітньої програми д.е.н., професор Шандова Наталія Вікторівна разом із групою забезпечення спеціальності роблять все можливе для формування якісної програми підготовки, підвищення якості наукового керівництва, покращення необхідної інфраструктури та розвитку сучасного дослідницького середовища, зокрема, міжнародного.
Між Херсонським національним університетом та рядом зарубіжних організацій були укладені договори про співробітництво, в межах яких здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти можуть реалізувати право на міжнародну академічну мобільність, представлення, апробацію результатів власних наукових досліджень, залучення до розрозробки та реалізації проєктів тощо.
До уваги аспірантів - міжнародні партнери Херсонського національного технічного університету, які можуть бути корисними в рамках вашого навчання та науково-дослідної роботи.
Досвід міжнародного співробітництва у системі підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 051 Економіка:
27 листопада 2024 року аспірант Олександр Олійник успішно завершив курс підвищення кваліфікації «Емоційне здоров’я освітян: психологічна стійкість і турбота про себе», організований громадською організацією «Прогресильні» та благодійним фондом «Право на захист». Програма курсу була присвячена актуальним темам збереження психоемоційного здоров’я освітян, які щодня працюють у складних і динамічних умовах. Учасники курсу отримали можливість: ознайомитися з техніками розвитку психологічної стійкості та турботи про себе; дізнатися, як зберігати баланс між професійними обов’язками та особистим життям; засвоїти методи подолання стресу й емоційного вигорання у сучасних реаліях.
|
|
Після проходження курсу Олександр Олійник отримав сертифікат, який підтверджує освоєння нових знань та навичок, необхідних для збереження психологічного здоров’я та стійкості в умовах викликів сучасного освітнього середовища.
29 листопада 2024 р. аспіранти разом з викладачами кафедри взяли участь у VIII Міжнародній науково-практичній конференції «GLOBALIZATION OF SCIENTIFIC KNOWLEDGE: INTERNATIONAL COOPERATION AND INTEGRATION OF SCIENCES», яка проводилася у співорганізаторстві з LLC International Centre Corporative Management (Vienna, Republic of Austria)
|
Олександр Олійник отримав сертифікат щодо участі у цій конференції та публікації у виданні «Грааль науки»
Аспіранти спеціальності 051 «Економіка» пройшли навчання за програмою Всеукраїнського науково-практичного семінару «Інноваційні освітні технології та методики навчання: актуальні питання, досвід упровадження» в рамках Шістнадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті». Навчання відбулося за онлайн-формою. Організатором семінару виступила Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти».
|
Участь у семінарі стала важливим кроком у підвищенні компетентності слухачів, а отримані ними сертифікати підтверджують успішне завершення навчання та досягнення результатів:
- набуто теоретико-методичні знання, практичні навички з професійного розвитку педагогічних та науково-педагогічних працівників щодо реалізації інноваційних освітніх технологій;
- удосконалено професійні компетентності: науково-методичну компоненту, комунікативну, інформаційно-цифрову, проєктувальну, організаційну, інноваційну, оцінювально-аналітичну, побудови професійного розвитку, навчання впродовж життя.
Сертифікати отримали викладачі і 12 здобувачів вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня спеціальності 051 Економіка університету, які прослухали повний курс семінарів: Михайлюк А.В., Дежкунов Ю.О., Задумін Д.О., Кошовий Т.Е., Болгар М.С., Генс О.С., Годунов С.Є., Ільяшенко Д.М., Рибась Д.Є., Сидорук П.В., Смоляк О., Яковлєв О.О.
04-05 жовтня 2024 р. студенти, аспіранти спеціальності 051 «Економіка» та викладачі кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ взяли участь у роботі Х Міжнародної науково-практичної конференції «Економіко-правові аспекти господарювання: сучасний стан, ефективність та перспективи», яка відбулася у змішаному форматі: офлайн (м. Одеса, Одеський національний економічний університет) і онлайн (платформа Zoom). Мета конференції – обговорення актуальних проблем господарювання у сучасних умовах в економічній і юридичній площині та формування пропозицій відносно шляхів їх вирішення.
|
На конференції виступили з доповіддю та презентацією к.т.н., доцент Олійник Наталія Миколаївна, здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти Данюк Дмитро та здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Сенчин Олександр на тему «Європейський досвід планування на підприємстві (на прикладі німецької компанії «Zott SE & Co. KG»)» та д.е.н., професор, завідувач кафедри Шандова Наталія Вікторівна і здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Кошовий Тимур на тему «Трансформація економічних систем: виклики та можливості в умовах глобальної нестабільності».
17-18 вересня 2024 р. в секції «Сучасні управлінські та соціально-економічні аспекти розвитку аграрного сектору в умовах цифровізації та глобальної інтеграції» в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні вектори розвитку аграрної науки», яка відбулася в режимі онлайн на базі Херсонського державного аграрно-економічного університету, виступили з презентацією та доповіддю на тему «Сучасні аспекти забезпечення стійкості та конкурентоспроможності аграрних підприємств Херсонського регіону в умовах війни» к.т.н., доцент кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ Олійник Наталія Миколаївна та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (РhD) спеціальності 051 «Економіка» Олійник Олександр і Болгар Максим.
|
У роботі Міжнародної науково-практичної конференції взяли участь представники більше ніж 50 науково-дослідних та навчальних закладів з 6 країн світу. Захід зібрав видатних вчених та експертів у різних галузях науки, що сприяло плідному обміну думками та ідеями. Конференція стала платформою для презентації новітніх досліджень та обговорення актуальних проблем, що стоять перед наукою сьогодні. Учасники мали можливість налагодити нові контакти та співпрацю, що, безумовно, стимулюватиме подальший розвиток наукових проєктів.
18-19 квітня 2024 року к афедрою Економіки, підприємництва та економічної безпеки було проведено VІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Модернізація економіки: сучасні реалії, прогнозні сценарії та перспективи розвитку», на базі Херсонського національного технічного університету (м. Херсон – м. Хмельницький, Україна) у дистанційному форматі.
|
|
Сертифікати участі отримали: О. Олійник, О. Яковлєв, Т. Лиженкова, Т. Осадча, Ю. Дежкунов
У День Європи. 9 травня 2024 року, в Херсонському національному технічному університеті відбулась І міжнародна науково-практична конференція «Європейське майбутнє: філософсько-освітні студії». Участь у конференції взяли біля трьохсот учасників, у тому числі з п’яти іноземних країн, від Сполучених Штатів Америки до Нової Зеландії. Під час роботи конференції були проаналізовані: проблеми філософії освіти, виховання, мови, історії, математики, економіки, права, штучного інтелекту, екології, здоров’я, політики, спілкування, а також ЗМІ, комунікації, дезінформації та педагогіки вищої школи.
|
|
В роботі конференції взяли участь і аспірант кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки Ігор Мельник.
З 24 до 26 квітня 2024 року під егідою МОН відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Синергія науки і бізнесу у повоєнному відновленні регіонів України». Захід присвячено широкому колу питань, пов'язаних із трансформацією підходів до підготовки кадрів та відбудовою ключових галузей економіки. В роботі конференції взяли участь і аспіранти кафедри економіки, підприємництва та економічної без пеки Осадча Т.А., Дежкунов Ю.О.
|
|
Аспірант Дежкунов Ю.О. виступив з доповіддю в секції «Соціально-економічні та управлінські аспекти регіонального розвитку в умовах повоєнного відродження» на тему «Аналіз кіберзагроз соціально-економічній безпеці в умовах війни».
Наприкінці січня 2024 року викладачі та аспіранти кафедри взяли участь у Зимовій економічній школі «Україна-ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір», де було розглянуто різноманітні та актуальні теми: від економічної складової європейської інтеграції України до правил поводження з відходами за стандартами ЄС, а також ми дізналися більше цікавого про закони економіки, транскордонні перекази, медіацію та миротворчість. Захід проводвся за підтримки ВГО «Українська Асоціація Економістів-міжнародників» та Хмельницького національного університету і на нього зареєструвались близько 800 учасників з усієї України: студенти, аспіранти, докторанти, професори і доценти, наукові співробітники, дипломати, економісти, юристи, представники влади і бізнесу.
|
|
2024 рік почався для наших молодих науковців низкою вебінарів «Clarivate Essential» та «Research Smarter» у січні-лютому за запрошенням консультантки з регіональних рішень компанії «Clarivate» Ірини Тихонкової, які пройшли на платформі ZOOM: .
1) 25 січня 2024 року аспіранти спеціальності 051 «Економіка» взяли участь у вебінарі на тему: “Найвпливовіші нові спеціалізації та напрямки досліджень у 2023 році” організований компанією Clarivate. Учасники вебінару почули про те як відстежувати розвиток та еволюцію ідей, знаходити найперші відкриття в матеріалах конференцій, як знаходити споріднені дослідження за допомогою посилань та як проводити дослідження, що вимагають великих обсягів даних.
|
|
2) 1 лютого 2024 р. викладачі разом з аспірантами відвідали вебінар Clarivate на тему "Базові можливості Web of Science для наукової діяльності". Учасники дізнались як знайти та проаналізувати публікації за своєю темою, як отримувати повідомлення про нові статті та визначити основні видання в які варто подавати статті, а також як знайти установи та науковців що більше доклалися до вирішення цікавої для здобувачів вищої освіти теми.
|
3) 8 лютого аспіранти відвідали вебінар на тему «Світ журналів: хороші, погані та хижацькі» від компанії Clarivate у межах серії безплатних лекцій для українських науковців. Цього разу слухачі могли дізнатися про критерії оцінювання якості наукового журналу та про те, як не віддати свою статтю в хижацькі видання, втративши гроші, час і репутацію. На зустрічі говорили про критерії якості наукового журналу, основні атрибути та метрики: ISSN, Doi, ORCID, імпакт-фактор, JCI, квартиль та інші, а також про те, як знайти та проаналізувати видання за допомогою Web of Science, My Journal List, Journal Citation Reports, щоб не потрапити до різного типу хижацьких видань. Сертифікати участі отримали: Ю. Дежкунов, О. Яковлев, О. Олійник, Д. Рибась, О. Генс, А. Ваюцький, І. Мельник.
|
|
4) 15 лютого молоді науковці кафедри відвідали черговий вебінар на тему«Відкритий доступ» від Clarivate - власника і виробника потужних ресурсів та інструментів, що допомагають науковцям проводити, аналізувати, презентувати наукові дослідження на світовому рівні. Слухачі дізналися, що у 2002 р. було оприлюднено Будапештську ініціативу відкритого доступу (BOAI), де було сформульовано поняття відкритого доступу. Проаналізували відкриті публікації українських науковців за допомогою «Web of Science» та «InCites», зупинилися на нових індексах препринтів та дисертацій, а також згадали бізнес моделі журналів і як знайти видання відкритого доступу і ті, що з безкоштовними публікаціями. Сертифікати участі отримали: П. Сидорук, О. Олійник, Д. Рибась, С. Годунов, О. Генс, О. Смоляк
|
|
5) Міжнародна співпраця відкриває можливості проведення наукових досліджень на більш якісному рівні, кращій презентації наукових здобутків, та отриманню додаткового фінансування. 22 лютого здобувачі взяли участь у наступному вебінарі від компанії Clarivate на тему «Оцінка міжнародної співпраці», де дізнались як визначити наявні та потенційні співпраці, оцінити їхню ефективність за допомогою Web of Science Core Collection та In Cites. Відвідувачі проаналізували співпрацю як України в цілому так і окремої установи та отримали відповіді на питання з реєстраційних анкет. Сертифікати участі отримали: В. Парфьонов, О. Олійник, О. Яковлєв, С. Годунов, Т. Лиженкова
|
|
6) Вебінар на тему «Підтримка чесності досліджень за допомогою надійних інструментів та даних» від компанії Clarivate відбувся 29 лютого 2024 року і став заключним у лютневій серії. Аспіранти А. Ваюцький, В. Парфьонов, О. Олійник приєднались до цієї сесії, щоб дізнатися, за допомогою яких інструментів та форм роботи, якими методами компанія Clarivate сприяє підвищенню чесності досліджень задля підтримки суспільної довіри до наукових досліджень. Після заходу кожен учасник отримав сертифікат, що підтверджує участь у даному вебінарі.
|
|
Наприкінці січня 2024 року викладачі та аспіранти кафедри взяли участь у Зимовій економічній школі «Україна-ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір», де було розглянуто різноманітні та актуальні теми: від економічної складової європейської інтеграції України до правил поводження з відходами за стандартами ЄС, а також ми дізналися більше цікавого про закони економіки, транскордонні перекази, медіацію та миротворчість. Захід проводвся за підтримки ВГО «Українська Асоціація Економістів-міжнародників» та Хмельницького національного університету і на нього зареєструвались близько 800 учасників з усієї України: студенти, аспіранти, докторанти, професори і доценти, наукові співробітники, дипломати, економісти, юристи, представники влади і бізнесу.
|
|
В листопаді 2023 р. аспірантів спеціальності 051 «Економіка» було запрошено до участі в ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток територіальних громад: правові, економічні та соціальні аспекти» на базі Миколаївського національного аграрного університету, в якій взяли участь понад 115 науковців із 25 закладів вищої освіти, наукових установ, організацій як вітчизняних, так і зарубіжних. До заходу долучились також і практичні працівники органів державної влади та місцевого самоврядування, які поділилися власним досвідом та знаннями щодо розвитку територіальних громад. Аспіранти Годунов Сергій і Олійник Олександр виступили з презентацією та доповіддю на тему «Фінансова спроможність територіальної громади у контексті сучасних ризиків та економічних загроз». За підсумками конференції було сформовано відповідну резолюцію, до якої увійшли основні ідеї та практичні рекомендації від учасників заходу.
|
|
21-22 листопада 2023 року на базі кафедри фінансів, обліку та оподаткування Херсонського національного технічного університету (м. Хмельницький) відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична Інтернет-конференції «Сучасний стан та перспективи розвитку обліку, аудиту, оподаткування та аналізу в умовах міжнародної інтеграції», в якій взяли участь аспіранти Павло Сидорук і Негров Маким
|
|
З 12 жовтня по 21 листопада 2023 р. аспіранти спеціальності 051 "Економіка" та викладачі кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки (д.е.н., професор Наталія Шандова та к.т.н., доцент Наталія Олійник) успішно пройшли курс професійної підготовки з управління, комплаенсу та ризик-менеджменту «Governance, compliance and risk management». Заняття проводив керівник проєктів з глобальної безпеки та стійкості, керівник Програми МВА з внутрішньої безпеки Державного Університету Сан-Дієго, США (San Diego State University, USA) професор Марк Сигел (Dr. Marc Siegel).
|
|
28 вересня 2023 р. відбулася онлайн-зустріч аспірантів спеціальності 051 «Економіка» з амбасадором Education USA Луцишеним Віктором за темою: «Bridge to the Future: U.S. Study Programs for Ukrainian students (Міст до майбутнього: програми навчання в США для українських студентів та аспірантів)». Education USA – мережа Державного Департаменту США, що забезпечує промоцію вищої освіти у США серед студентів усього світу. Віктор Луцишен ознайомив учасників з програмами обміну, що фінансуються урядом США, типами докторських програм та розповів про вимоги до українських кандидатів. Учасники заходу скористались нагодою поставити амбасадору всі актуальні для них питання щодо студентського життя в США й отримали на них вичерпні відповіді і поради. Запитань було дуже багато, не на всі вистачило часу, тому учасники домовилися на наступній зустрічі обговорити сучасні тенденції розвитку спеціальності, напрямки наукових досліджень, відмінності освітніх компонент, та поділитися досвідом вибору компонент під час формування індивідуальної освітньої траєкторії
|
|
26 січня 2023 року здобувач PhD освітньо-наукової програми 051 «Економіка» Осадча Тетяна та її науковий керівник д.е.н., проф. Любов Боровік, взяли участь у Міжнародній конференції «Цифрова трансформація та диджитал технології для сталого розвитку всіх галузей сучасної науки і практики». Конференція була проведена на базі Міжнародної Академії Прикладних Наук в Ломжі (Польща) спільно з Державним біотехнологічним університетом (Харків, Україна) для науково-педагогічних, педагогічних працівників, аспірантів, студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, в рамках підвищення кваліфікації як складової навчання впродовж життя.
|
|
В грудні 2019 р. аспірант кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки ХНТУ Павло Шмулевич взяв участь у зимовій сесії престижних міжнародних наукових заходів у Болгарії – IV Міжнародній науковій конференції «Industry 4.0» та III Міжнародній науковій конференції «Mathematical Modeling». На конференції «Industry 4.0» Павло Шмулевич представив доповідь на тему «Tourism Economics within Industry 4.0: Corporatization Approach for Ukrainian Regions» за результатами власного дисертаційного дослідження під науковим керівництвом доктора економічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України М.В. Шарко. Доповідь була високо оцінена та відзначена дипломом Програмного комітету конференції. Фахову статтю за матеріалами доповіді, єдину за економічним напрямом, включено до першого випуску 2020 року міжнародного міждисциплінарного наукового журналу «Industry 4.0». Загалом у сесії конференцій взяло участь більше 150 учасників з 16 країн Європи та Азії, зокрема, Албанії, Боснії і Герцеговини, Північної Македонії, Туреччини, Грузії, Казахстану, Йорданії, Сербії та інших.
|
|
Аспіранти мають всі можливості для ефективної роботи над власними дисертаційними дослідженнями: приймають участь у форумах, конференціях, симпозіумах; публікують результати наукових досліджень у наукових журналах, періодичних фахових виданнях виданнях Херсонського національного технічного університету, щорічній Міжнародній науково-практичній конференції «МОДЕРНІЗАЦІЯ ЕКОНОМІКИ: СУЧАСНІ РЕАЛІЇ, ПРОГНОЗНІ СЦЕНАРІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»; проходять стажування з метою підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки, оволодіння новітніми унікальними методами, забезпечення інформаційного обміну і розширення наукових контактів. Херсонським національним технічним університетом надано доступ до відкритих міжнародних електронних наукових публікацій, а також до закритих, доступ до яких надається лише для користувачів мережі ХНТУ