Головна

Про університет / Новини університету / ХНТУ зустрічав членів Всеукраїнського науково-практичного семінару

ХНТУ зустрічав членів Всеукраїнського науково-практичного семінару

6 грудня 2011 року Херсонський національний університет у своїх стінах гостинно приймав численних гостей – учасників Всеукраїнського науково-практичного семінару на тему: «Організація виховної роботи з учнівською та студентською молоддю: досвід та перспективи».

Захід був організований за ініціативи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Національної академії педагогічних наук України, Спілки ректорів ВНЗ України, а також активну підтримку у підготовці та проведенні заходу виявили Херсонська обласна державна адміністрація, Херсонська обласна рада, Управління освіти і науки, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації та багато інших організацій. Така надзвичайна увага владних та освітніх структур до проведення науково-практичного семінару свідчить про неабияку важливість піднятих проблем гуманітарної сфери сучасної освіти.

На пленарному засіданні семінару

На семінар були запрошені посадові особи Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської обласної ради, представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, ректори та відповідальні працівники вищих начальних закладів Херсонської області, проректори, декани факультетів, начальники відділів, завідувачі кафедр та коменданти гуртожитків Херсонського національного технічного університету, директори базових навчальних закладів нашого вузу, провідні вчені, викладачі вищої школи, відповідальні працівники закладів культури, аспіранти, представники органів учнівського та студентського самоврядування. У роботі семінару також взяв активну участь й іноземний гість – перший секретар Посольства держави Ізраїль в Україні пан Марка Довве, який поділився досвідом виховання молоді у його країні.

Метою проведення заходу стало широке громадське обговорення стратегії розвитку гуманітарної сфери, проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року, обмін досвіду вирішення актуальних завдань виховання молоді, визначення перспективних напрямків та форм організаційно-виховної діяльності закладів освіти і культури, органів учнівського та студентського самоврядування. До участі в семінарі було надіслано більш ніж 90 доповідей з багатьох регіонів України, що стосувалися питань виховання сучасної молоді.

З привітальними словами до учасників Всеукраїнського науково-практичного семінару звернувся Ю.М.Бардачов, голова обласної ради ректорів ВНЗ ІІІ-ІV акредитації, ректор нашого вузу, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, голова організаційного комітету; А.А.Яценко, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації; О.М.Кравець, начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації; В.Ю.Меренков, заступник начальника Управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації; А.О.Кияновський, депутат Херсонської обласної ради, директор Херсонської школи гуманітарної праці; Д.В.Муценко, директор Херсонського обласного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Херсонської обласної державної адміністрації.

 

З привітальними словами до учасників семінару звернулися Ю.М.Бардачов, А.А.Яценко, А.О.Кияновський та О.М.Кравець, В.Ю.Меренков та Д.В.Муценко

 

Виступ іноземного гостя

На пленарному засіданні семінару були заслухані доповіді, які стосувалися надзвичайно актуальних питань сучасної середньої та вищої освіти, а саме: основні позитивні та негативні сторони Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року проаналізував В.Г.Бутенко, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, голова гуманітарного комплексу ХНТУ, завідувач кафедри педагогіки і психології нашого університету; питання виховання учнівської молоді як пріоритетного напряму діяльності сучасної загальноосвітньої школи порушила у свої доповіді Л.М.Назаренко, член-кореспондент Української академії акмеологічних наук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики виховної роботи Херсонської академії неперервної освіти, начальник відділу освіти Цюрупинської районної державної адміністрації; визначила та проаналізувала актуальні проблеми виховання дітей та молоді в умовах взаємодії школи та сім’ї І.М.Лобастова, директор Голопристанської гімназії – базового навчального закладу Херсонського національного технічного університету; про особливості виховання обдарованої молоді доповідав М.І.Бабенко, директор фізико-технічного ліцею при ХНТУ, кандидат технічних наук; викладач Харківського національного автомобільно-дорожнього університету Н.В.Руденко поділилася з присутніми досвідом позааудиторної роботи зі студентами їхнього вузу; П.Шмулевич, студент гр. 4ЕП1, розповів про мотивацію та соціалізацію діяльності наукового товариства ХНТУ, яке він очолює; актуальні проблеми виховання молоді у процесі взаємодії закладів освіти і культури підняв В.І.Яценко, генеральний директор Палацу молоді і студентів, заслужений працівник культури України.

 

На пленарному засіданні семінару з доповідями виступили В.Г.Бутенко, Л.М.Назаренко, М.І.Бабенко, І.М.Лобастова, Н.В. Руденко, П.Шмулевич та В.І.Яценко

 

По закінченню пленарного засідання семінару розпочалася робота в секціях, які стосувалися таких питань:

Секція 1. Актуальні питання стратегічного розвитку гуманітарної сфери та удосконалення освітньо-виховної практики

Секція 2. Психолого-педагогічне забезпечення виховної роботи в закладах освіти

Секція 3. Участь учнівської та студентської молоді у вирішенні актуальних питань соціально-гуманітарного та освітньо-виховного змісту.

Загалом, робота Всеукраїнського науково-практичного семінару на тему: «Організація виховної роботи з учнівською та студентською молоддю: досвід та перспективи» була дуже плідною, адже його учасники порушили чимало актуальних проблем виховання молоді в умовах сьогодення, поділилися власним досвідом. Вони дійшли висновку, що організація виховної роботи у закладах освіти потребує постійного вдосконалення, пошуку і приведення в дію нових форм впливу на молодь, відпрацювання нових методик. Разом з тим, потрібно активізувати традиційні види діяльності, збереження досягнень минулого, що сприятиме набуттю молодим поколінням соціального досвіду, успадкуванню духовних надбань українського народу, досягненню високої культури міжнаціональних взаємин, формуванню у них рис громадянина української держави, розвиненої духовності, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури. Також виховання повинно носити творчий характер, орієнтуючись на проблеми пов’язані із специфікою кожного навчального закладу. Надзвичайно важливе завдання адміністрації навчальних закладів і органів самоврядування полягає у створенні належних умов для розвитку та задоволення культурних потреб їхніх вихованців, що сприятиме їхній самореалізації.

У рамках семінару проводилися виставки передових наукових праць у галузі виховної роботи з молоддю та нагород нашого університету

За результатами семінару були ухвалені пропозиції, що стосувалися проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року та шляхів модернізації сучасної практики виховної роботи з молоддю, які будуть надіслані Президенту Спілки ректорів ВНЗ України академіку Л.В.Губерському.

Учасники Всеукраїнського науково-практичного семінару на тему: «Організація виховної роботи з учнівською та студентською молоддю: досвід та перспективи»