Головна

Про університет / Новини університету / І міжнародна науково-практична конференція «Мова як засіб міжкультурної комунікації»

І міжнародна науково-практична конференція «Мова як засіб міжкультурної комунікації»

11-12 травня 2018 р., до дня Дня науки в Україні, у ХНТУ відбулася Перша міжнародна науково-практична конференція «Мова як засіб міжкультурної комунікації».

За ініціативи кафедр іноземних мов і теорії та практики галузевого перекладу нашого університету було залучено до участі в конференції науковців зі всієї України, близького та дальнього зарубіжжя. Співорганізаторами нашої конференції стали Херсонський державний університет, Чорноморський державний університет ім. Петра Могили, Павлодарський державний університет ім. С. Торайгирова (Казахстан), Азербайджанський університет мов (м. Баку), Асоціація українських германістів. У конференції взяли участь близько 200 учасників з більш ніж 20 міст України, Білорусі, Росії, Азербайджану та Казахстану. Приємною новиною була участь також і колег з Німеччини, Швейцарії, Угорщини, Канади, США, Китаю.

Конференцію відкрило пленарне засідання, на якому з привітальними словами виступили ректор університету проф. Бардачов Ю.М., проректор з наукової роботи проф. Г.Г. Савіна, декан факультету міжнародних економічних відносин, управління та бізнесу А. В. Софієнко.

Під час пленарного засідання учасники мали змогу ознайомитися з доповідями д. філол. н., проф. Т.М. Жужгіной-Аллахвердян, д. н. держ. управл., проф. І.П. Лопушинського, д. пед. н., проф. Л.В. Кнодель, к. філол. н., проф. О.В. Ємця та к. філол.н., доц. О.В. Мазур. Окремою родзинкою став майстер-клас з користування корпусом української мови «ГРАК» від к. філол. н. М.О. Шведової. З доповідями наших закордонних колег, котрі в останню мить не змогли взяти участь в конференції, бажаючі мають змогу ознайомитися на сайті університету.

Учасники отримали на початку конференції усі матеріали: програму, сертифікати, збірки матеріалів конференції – Перша Міжнародна конференція зібрала матеріали у 4 томи – випуски №№ 31-32 «Наукового Віснику. Серія Лінгвістика» зі статтями з актуальних проблем лінгвістики та перекладу та дві книги «Наукового часопису», що охопили статті з методики викладання іноземних мов та перекладу.

Організатори та учасники конференції виразили одностайне сподівання на те, що проведення таких заходів щороку стане доброю традицією в ХНТУ з розширенням географії учасників та кола наукових проблем, що сприятиме розвитку освіти і науки в Україні та світі.

Детальніше з матеріалами конференції та доповідями заочних учасників можна ознайомитись за посиланнями: