Головна

Про університет / Новини університету / «Підприємницький університет» стартував в ХНТУ вибірковою дисципліною «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами»

«Підприємницький університет» стартував в ХНТУ вибірковою дисципліною «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами»

У 2020-2021 навчальному році Херсонський національний технічний університет став одним з учасників пілотного проєкту «Підприємницький університет».

Проєкт запроваджений громадською організацією «Платформа інноваційного партнерства» (YEP™) та реалізовується за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації, Дія.Бізнес, prof. Lewis Sheats (Entrepreneurship Clinic, State North Carolina University), Elena Donets (co-founder of DUCO Innovation, Israel), Maret Ahonen (IdeaLab, University of Tartu, Estonia), Ruben Nieuwenhuis (former director of StartupAmsterdam). Ментором від ХНТУ є доцент кафедри зовнішньоекономічної діяльності, кандидат економічних наук Якимчук Тетяна Вікторівна, яка має багаторічний досвід стратегічного та проєкт-менеджменту, пройшла онлайн тренінг щодо викладання дисципліни «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами» від іноземних стартап-коучів.

Розвиток стартап культури в українських університетах та підприємницьких навичок у студентів і викладачів є критично важливою складовою створенням ефективної екосистеми розвитку інноваційного підприємництва в Україні. У будь-якій розвинутій стартап екосистемі в світі університети відіграють одну з найголовніших ролей. Україна не є виключенням. Інновації та підприємництво поступово стають головним драйвером зростання та виходу університетів на якісно новий рівень.

Слухачами дисципліни «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами» стали студенти таких спеціальностей: 073 Менеджмент (ОПП Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності), 292 Міжнародні економічні відносини (ОПП Міжнародний бізнес), 126 Інформаційні системи та технології (ОПП Інформаційні системи та технології в економіці, менеджменті та управлінні проектами), 121 Інженерія програмного забезпечення, 122 Комп’ютерні науки, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, для яких важливими навичками є робота над власними проєктами. Проходження цього курсу значно розширює можливості студентів для професійного розвитку, а також дає опцію створення власного підприємства ще під час навчання в університеті. Програма запроваджена у формі дисципліни на вибір студента, що дає можливість здобувачам освіти формувати індивідуальну освітню траєкторію.

Впровадження навчальної дисципліни у партнерстві з YEP дозволяє гарантувати якість викладання, постійну підтримку кваліфікації викладачів, перспективи для студентів продовжити розвиток своїх проєктів після закінчення семестру в рамках інкубаційної або преакселераційної програми YEP та партнерських акселераторів. Студенти зможуть легко та без ризиків спробувати себе у підприємництві, відчути себе частиною стартап екосистеми і підготувати свій стартап до етапу виходу на ринок чи пошуку перших інвестицій.