Головна

Про університет / Новини університету / РЕЗУЛЬТАТИ ПРОМИСЛОВОГО ФОРУМУ «ПРОМИСЛОВІСТЬ, НАУКА, ОСВІТА ТА ВИМОГИ СЬОГОДЕННЯ»

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОМИСЛОВОГО ФОРУМУ «ПРОМИСЛОВІСТЬ, НАУКА, ОСВІТА ТА ВИМОГИ СЬОГОДЕННЯ»

31 травня у Херсонському національному технічному університеті на факультеті Інженерії та транспорту відбувся Науково-промисловий Форум «Промисловість, наука, освіта та вимоги сьогодення», присвячений взаємозв’язку освіти, науки і виробництва.

Відкривав Форум Перший проректор ХНТУ д.т.н., проф. Юрій Георгійович Розов. Під час проведення були заплановані наступні заходи: науковий семінар кафедри Автоматизації робототехніки і мехатроніки із доповідями аспірантів 3-го курсу навчання Федорчук Д.Д., 2-го курсу Клюєва О.О., 1-го курсу Чурсов С.О. та викладачів по пріоритетним напрямам досліджень; обговорення щодо удосконалення складу освітніх компонент ОПП і ОНП за спеціальностями 131, 132, 133, 151; екскурсія разом із студентами на виробниче підприємство «ЮГСВЕТ».

Активну участь у обговорені наукових доповідей та освітніх компонент, професійних компетенцій, програмних результатів навчання освітньо-наукової програми 132 – Матеріалознавство прийняли завідувач кафедри Технології виробництва літальних апаратів Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського д.т.н., проф. В'ячеслав Андрійович Тітов та начальник навчально-методичного управління д.т.н., проф. Сергій Петрович Гожій.

Традиційно наукові заходи на факультеті Інженерії та транспорту передбачають ознайомлення з передовими виробництвами Херсонського регіону, обмін досвідом, залученням представників промисловості до освітньо-наукових процесів. Тому викладачі кафедри АРМ, студенти та учасники форуму запрошені з інших міст відвідали підприємство «ЮГСВЕТ» що входить до ТОВ «Торговий Дім «Ватра-Південний регіон».

«ЮГСВЕТ» вважається експертом сучасного власного виробництва із гуртових продажів світлотехнічної, кабельно-провідникової, електротехнічної продукції та автоматики. Місією компанії є об’єднання виробників електротехнічної продукції та кінцевого споживача, з метою налагодження тісних взаємовигідних відносин і формування єдиного професійного простору фахівців галузі. На екскурсії разом із студентами спеціальностей 131 і 151 ми долучилися до місії компанії.

Підприємство виробляє енергоефективні світлодіодні освітлювальні прилади, друковані плати для світлодіодних матриць, обладнання для освітлення аеродромів та злітно посадкових смуг, а також великих виробничих підприємств. Виробничі потужності компанії дозволяють виконувати проектування електрощитового обладнання, розробку обладнання і систем електроживлення, виробництво та випробовування електрощитового обладнання та здійснювати монтаж і пусконалагоджувальні роботи.

Спостерігали високий технічний рівень забезпечення співробітників та злагодженість команди фахівців. Обладнання, роботу якого нам демонстрували було цікаве всім напрямкам студентів, адже ми бачили як зборку плат для освітлення на сучасному роботизованому станку з ЧПУ, так обробку і зборку великих металевих конструкцій, що утримують освітлюючи прибори.

Особливо приємно було зустріти і привітати серед фахівців компанії знайомі обличчя колишніх своїх студентів і навіть студентів, які в нас ще завершують навчання.

Наприкінці зустрічі нам розповідали про основні напрямки діяльності підприємства сьогодні, це «Розумне освітлення» і «Бездротове управління промисловим освітленням». Ці сучасні напрямки було продемонстровано студентам на виставочних стендах.

Студенти були у захваті, ставили багато запитань, а ведучі спеціалісти компанії із задоволенням і гордістю поділилися своїм досвідом, розповіли які направлення в навчанні були більше доцільні і знадобилися на даному виробництві, які сучасні технології, програмні середовища і елементну базу використовують сьогодні при виробництві продукції.

Завершували ми екскурсію на позитивній ноті з далекоглядними намірами на подальшу співпрацю із заключенням домовленостей і договорів про надання студентам можливості проходити виробничу практику на даному виробництві, а фахівці виробництва будуть залучені до вдосконалення складу освітніх компонент.

Дякуємо усім учасникам науково-промислового форуму «Промисловість, наука, освіта та вимоги сьогодення» за продуктивну роботу і бажаємо подальшого розвитку, наукових звершень та плідної співпраці!