Головна

Про університет / Новини університету / СПІВПРАЦЯ, ПІДТРИМКА, РОЗВИТОК - ЄДИНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ХНУ ТА ХНТУ

СПІВПРАЦЯ, ПІДТРИМКА, РОЗВИТОК - ЄДИНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ХНУ ТА ХНТУ

На сьогодні вкрай необхідна підтримка закладам вищої освіти, що перебувають в евакуації, а матеріально-технічна база, яких знаходиться у зоні активних бойових дій. Фізична неможливість використання стаціонарного лабораторного обладнання при викладанні технічних дисциплін є суттєвою але не непереможною перепоною для викладачів і гарантів освітніх програм ХНТУ.

Саме на принципах взаємодопомоги, співпраці, академічної мобільності та автономності викладання знаходять вихід та порозуміння викладацький склад кафедри Автоматизації, робототехніки і мехатроніки ХНТУ із колегами викладачами з інших університетів в Галузі знань «Механічна інженерія» та споріднених спеціальностей. Так колеги Хмельницького національного університету з кафедри Технології машинобудування в особі завідуючого кафедрою к.т.н., доцента Ткачука Віталія Павловича погодились провести декілька спільних занять з Навчального центру HASS ХНУ для студентів ХНТУ спеціальності 131-Прикладна механіка.

Перше заняття відбулось 14 жовтня 2023 р. дистанційно але з демонстрацією наживо всіх етапів програмування та елементів роботи верстатів з числовим програмним керуванням на прикладі верстатної стійки керування фрезерним верстатом з ЧПК американської фірми HAAS (https://abplanalp.ua). На початку лекції Віталій Павлович розповів про історію та вимоги створення сертифікованих навчальних центрів в Україні і зокрема на кафедрі Технології машинобудування ХНУ. Наочно було представлено зовнішнє оформлення аудиторій за вимогами американської фірми HAAS, договірні стосунки, що передували встановленню обладнання, про навчання студентів та підтримку промислового комплексу Хмельниччини. Далі почалась практична робота з оволодіння завантаженням програм керування, вивчення функціоналу верстатної стійки, наведення прикладів налагодження та механічної обробки. Студентам було продемонстровано типові програми, функції корекції інструменту, візуалізація руху інструменту і багато корисних технологічних прийомів щодо управління сучасним машинобудівним обладнанням.

Родзинкою даної зустрічі була демонстрація роботи токарного верстату ТПК125, що було модернізовано зусиллями і завдяки кваліфікації працівників кафедри Технології машинобудування та обладнано новітньою системою ЧПК. продемонстровано програмно-апаратну частину верстату, конструкцію приводів головного руху шпинделю та подач і автоматичної заміни інструменту. Студенти ХНТУ залучились до виготовлення складних виробів і здобули навички з освітньої компоненти "Роботомеханічні комплекси та обладнання з ЧПК", що заплановано освітньою програмою "Прикладна механіка".

Викладачі, студенти і адміністрація ХНТУ безмежно вдячні колегам ХНУ за підтримку та розраховують на подальшу плідну співпрацю.

Автор тексту, в.о. завкафедри АРМ ХНТУ Дмитрієв Д.О