Головна

Про університет / Новини університету / Студенти ХНТУ зустрілися із учасниками АТО – сучасними героями країни

Студенти ХНТУ зустрілися із учасниками АТО – сучасними героями країни

15 квітня 2019 р. до нашого університету завітали почесні гості – люди, яким ми маємо дякувати за мирне небо над своїми головами – учасники бойових дій на Сході України: Вадим Свириденко – Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, герой АТО; Костянтин Винниченко – помічник Уповноваженого президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, доброволець АТО; Владислав Назаров – підполковник Збройних сил України, начальник відділу цивільно-військового співробітництва ОК "Південь"; Ольга Данилова – представник Ради волонтерів при Міністерстві оборони України.

Метою візиту учасників бойових дій та волонтерів стало бажання поспілкуватися зі студентами, які, за переконаннями гостей, і є саме тою рушійною силою, яка завжди першою реагує на суспільні виклики, будучи рупором змін.

Почесних гостей радо зустрів ректор нашого університету Юрій Миколайович Бардачов.

Підполковник Владислав Назаров, виступаючи перед студентством, розповів, що в зоні АТО військові не лише виконують бойові завдання, але й намагаються проводити профілактичну роботу з населенням на звільнених територіях, супроводжують гуманітарні вантажні перевезення в зоні АТО, допомагають відновлювати комунікації та налагоджувати взаємодію з органами місцевого самоврядування.

Далі перед студентами тримав слово Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. Боєць з дивовижною силою духу, жагою до життя у вільній Україні поділився з молоддю своїм досвідом боротьби за незалежність нашої країни. Дійсно, історія життя цієї надзвичайно мужньої людини вразила кожного присутнього в залі. «Війна – це дуже брудна справа. Все зовсім не так, як показують у фільмах: і снаряди по-іншому підриваються, і очі у людей зовсім інші. Те, що сталося зі мною, – це десь між пеклом і дивом. Пеклом, бо таке важко пережити. Дивом, бо я це витримав і вижив, не втративши любові до життя», – зауважив герой АТО.

Маючи освіту фельдшера, Вадим Свириденко одним із перших подався боронити Україну від окупантів та надавати допомогу пораненим побратимам. У лютому 2015 року він брав участь в боях за Дебальцево, був пораненим, три доби у 20 градусні морози знаходився із загиблими побратимами у розтрощеній машині і вже не надіявся на порятунок. З машини, яка везла тоді поранених бійців, вижив лише Вадим, але віддав свою жертву заради майбутнього України. Після того, як пораненого, замореного та промерзлого до кісток бійця знайшли сепаратисти, а пізніше по обміну віддали Україні, Вадим залишився без чотирьох кінцівок. Лікарі змушені були ампутувати відморожені кістки рук та ніг. Після реабілітації та протезування, Вадим Свириденко прийняв рішення допомагати бійцям. Сьогодні він уповноважена особа Президента з питань реабілітації бійців, що зазнали ушкоджень чи контузії.

На сьогоднішній день наш гість займається моніторингом ситуації щодо забезпечення реалізації права на реабілітацію учасників антитерористичної операції, створенням сучасних центрів реабілітації для бійців АТО, проводить зустрічі з ветеранами АТО та діючими військовими, сприяє реалізації державних програм з реабілітації ветеранів АТО, медичного та соціального супроводження військових, проблем, з якими стикаються ветерани, та шляхів їх вирішення.

Окрім різнопланової громадської діяльності, Вадим Свириденко бере активну участь в різних міжнародних марафонських забігах (Марафон військової піхоти (США), Ігри нескорених та ін.), та є натхненником для інших військовослужбовців та ветеранів АТО, людиною, яка вселяє незламну віру в життя.

Під час свого виступу перед студентами Костянтин Винниченко (брав участь у формуванні першого добровольчого батальйону) закликав молодь не стояти осторонь державотворчих проблем України, а самим ставати за кермо нашої держави, змінюючи її на краще.

По закінченню візиту студенти проводжали героїв оплесками. Переконані, що такі зустрічі зі щирими розмовами допомагають краще зрозуміти потреби та проблеми сьогодення нашої держави й військових та сприяють патріотичному вихованню молоді, яка у майбутньому стоятиме на захисті своєї Вітчизни.