Головна

Про університет / Новини університету / УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ «ВІДКРИТЕ СУСПІЛЬСТВО ЧЕРЕЗ КУЛЬТУРУ ПАМʼЯТІ: НІМЕЦЬКИЙ ДОСВІД»

УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ «ВІДКРИТЕ СУСПІЛЬСТВО ЧЕРЕЗ КУЛЬТУРУ ПАМʼЯТІ: НІМЕЦЬКИЙ ДОСВІД»

Дводенний семінар «Відкрите суспільство через культуру памʼяті: німецький досвід», проведений 24-25.11.23 в м. Київ Подвойською О.В., в.о. завідувача кафедри галузевого перекладу та іноземних мов, став логічним продовженням семінару, відвіданого нею в рамках підвищення кваліфікації в м. Берлін 29.10-05.11.23.

В роботі семінару змогли взяти участь як очно, так і онлайн, вчителі іноземної мови херсонських шкіл та викладачі ХНТУ. Інформацію під час презентацій, обговорень, відвідування музею Голодомору, учасники сприймали як рефлексію на сьогоднішні події, які переживає наша країна. Створення культури памʼяті як крок до відкритого суспільства, відповідального за своє минуле, сьогодення та майбутнє, це головна думка, до якої дійшли учасники заходу. Дата семінару була теж обрана не випадково, бо 25.11 українці вшановували памʼять всіх жертв Голодомору, які загинули внаслідок геноциду радянського режиму. Під час екскурсії музеєм всі чітко усвідомили паралелі минулого і сьогодення… усвідомили важливість культури памʼяті, важливість збереження всіх спогадів, всіх фактів, свідчень - нас як свідків того, що переживає наша країна внаслідок російської агресіі. ХНТУ висловлює щиру подяку товариству dAch Projekte für die offene Gesellschaft і особисто Петеру Лізегангу за роботу над проєктом, таким важливим для нашої країни, та можливість проведення семінару в Україні. За словами учасників участь у семінарі стала для них як ковток свіжого повітря, поштовхом для нових ідей, нових планів!