Головна

Про університет / Новини університету / Зустріч зі стейкхолдерами освітньої програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції»

Зустріч зі стейкхолдерами освітньої програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції»

23 січня 2020 року на кафедрі хімічних технологій, експертизи та безпеки харчової продукції відбулася зустріч магістрів і бакалаврів спеціальності 181 – Харчові технології освітньої програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» зі стейкхолдерами: начальником відділу кадрів Данчишиною Іриною Володимирівною та технологом ПрАТ «Херсонський хлібокомбінат» Коваленко Іриною Ігорівною.

Коваленко Ірина Ігорівна поділилась своїм досвідом роботи на посаді технолога та розповіла про новітні технології хлібопечення, які дозволяють поліпшити якість продукції та розширити асортимент. Технологи компанії розробляють нові види хліба на спеціальних заквасках, вироби з додаванням насіння і горіхів, кураги та ізюму. На сьогодні ПрАТ «Херсонський хлібокомбінат» є одним з лідерів хлібопекарської промисловості Півдня України, який займається виробництвом хлібобулочних, кондитерських та борошномельних продуктів.

Ірина Ігорівна розповіла про новинки підприємства – круасани, які дозволяють йти в ногу з часом, бути на хвилі сьогодення, допомагають виробництву бути конкурентоспроможним. Студенти прослухали лекцію про історію виникнення круасану, його місце в культурі споживання їжі європейців, відсутність державних стандартів на таку продукцію в Україні, і, як наслідок, необхідність розробки ТУ підприємства, що виробляє круасани, тонкощі розробки технічних умов. Бакалаври та магістри подивились відеоролик про підприємство та особливості виробництва круасанів з шоколадом, ірискою, плодовою начинкою та круасанів для сендвічів. Стейкхолдери ознайомили студентів зі статистикою підприємства та зазначили, що ПрАТ «Херсонський хлібокомбінат» щодня випікає понад 20 000 круасанів з різними начинками під двома торговими марками «Хліба Херсонщині» та «Кlod». Продукція реалізується в торгівельній мережі Херсонської, Миколаївської та Одеської областей. Термін зберігання такої продукції – 144 години. Для розширення географії продажу технологами виробництва було розроблено продукт під торговою маркою «Кlod», з терміном зберігання 6 місяців у фольгованій упаковці із застосуванням технології вприску парів спирту безпосередньо в упаковку. Вказана технологія дозволяє збільшити термін споживання продукту без додавання шкідливих консервантів, які можуть впливати на безпечність готової продукції.

Дружня атмосфера зустрічі сприяла широкому діалогу. Так, студентів цікавили перш за все контроль технологічного процесу виготовлення хлібобулочних та кондитерських виробів, системи якості та впровадження системи безпеки харчової продукції НАССР, стан обладнання та модернізація підприємства, нормативно-технічна документація. Не стали виключенням і питання перспектив кар’єрного росту, заробітних плат та соціального захисту робітників підприємства.

Данчишина Ірина Володимирівна запропонувала студентам старших курсів проходження практики на підприємстві з подальшим працевлаштуванням, ознайомила з умовами роботи на ПрАТ «Херсонський хлібокомбінат» та запросила на екскурсію у виробничі цехи і лабораторію контролю якості.

Представники ПрАТ «Херсонський хлібокомбінат» обговорили з викладачами кафедри, членами проектної групи освітньої програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» доц., к.т.н. Куник О.М., завідувачем кафедри ХТЕБХП д.т.н., проф. Сарібєковою Д.Г. зміст освітньо-професійних програм бакалаврів та магістрів, зробивши акцент на фахових компетентностях, результатах навчання та проведенні виробничої практики. Представники компанії відмітили попит на ринку праці фахівців з якості та безпеки харчової продукції, широкі перспективи їх працевлаштування та висловили підтримку і готовність до подальшої співпраці.

Зустріч виявилась не тільки цікавою і корисною, а й стала смачною для студентів і викладачів. Всі присутні мали змогу продегустувати принесені гостями смаколики, а саме круасани з різними видами начинки.

Кафедра ХТЕБХП вдячна ПрАТ «Херсонський хлібокомбінат» в особі Данчишиної І.В. та Коваленко І.І. за проведену лекцію, надану можливість ознайомитись з роботою лідера хлібопекарської промисловості Півдня України та сподівається на подальшу плідну співпрацю.