Головна

Структура / Кафедри університету / Державного управління і місцевого самоврядування / Студентське самоврядування / Лекція на тему «Новий стандарт бібліографічного опису документації».

Лекція на тему «Новий стандарт бібліографічного опису документації».

16 жовтня 2020 року для студентів спеціальності «Публічне управління та адміністрування» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, а також для викладачів кафедри державного управління і місцевого самоврядування проводилась лекція щодо особливостей використання ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічний опис». Цей захід проводився у відповідності з планом організаційно-виховної роботи кафедри державного управління і місцевого самоврядування на 2020‑2021 навчальний рік

З вступним словом виступила заступник завідувача кафедри з організаційно-виховної роботи, доцент кафедри Олена Дурман, яка зазначила, що документація, як і мова, постійно змінюється та має свої стандарти оформлення. Фахівці з публічного управління та адміністрування повинні досконало володіти як державною мовою, так і знати, як правильно оформлювати інформацію у вигляді документів та правильно посилатися на них. Тому така лекція буде корисною для всіх присутніх.

Лекцію проводили Лілія Михайлівна Віжічаніна – завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії та Тетяна Донченко, завідуюча відділу документів іноземними мовами Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара.

Лілія Віжічаніна зазначила, що стандарт установлює види бібліографічних посилань на друковані та електронні документи, визначає правила та особливості їхнього складання й розміщування у текстах. Стандарт поширюється на бібліографічні посилання в опублікованих і неопублікованих документах незалежно від носія інформації.

Найчастіше в студентському, викладацькому та науковому середовищі бібліографічний опис використовується для посилання на джерела, про які згадується в рефератах, дипломних та курсових роботах, наукових статтях та дисертаціях. Він дає можливість чітко ідентифікувати, звідки взято ту чи іншу інформацію, і знайти її за цим описом.

Стандартів бібліографічного опису у світі доволі багато і в зарубіжних виданнях можуть використовуватися стандарти, відмінні від вітчизняного. Тому при публікації своїх наукових доробок за кордоном слід використовувати ті стандарти посилання, які вимагає те чи інше видання або науковометрична база.

З деякими із доступних наукових зібрань та науковометричних баз присутніх ознайомила Тетяна Донченко. Особливу увагу присутніх вона звернула на безкоштовні бібліотеки з повними текстами документів, такі як: eLibraryUSA, iStor, Gale Academic …, які можна використовувати для навчання та наукової роботи.

Лекція була цікавою, викладення навчального матеріалу було побудовано відповідно до сучасних викладацьких трендів.

У цілому, захід пройшов у невимушеній дружній атмосфері, а його результатом стане краще знання стандартів бібліографічного опису студентами та викладачами кафедри державного управління і місцевого самоврядування.