Життя кафедри

Життя та діяльність кафедри висвітлюється в соціальних мережах Інстаграм ( https://instagram.com/kafedra.perekladu.kntu?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==), Фейсбук (https://m.facebook.com/groups/364128097464882/?ref=share), Тік Ток (https://www.tiktok.com/@kafedra.perekladu.kntu?_t=8fNg1nIVU9O).

11.02.2022

 

Науково-дослідна робота учнів членів Малої академіїнаук України і викладачів нашої кафедри

Протягом грудня-лютого 2021-2022 рр. викладачі кафедри галузевогоперекладу та іноземних мов Подвойська О.В., Мазур О.В., Гончарова-ІльїнаТ.О., Козоріз І.С., Дуднік Г.С. як члени журі наукового відділення«Мовознавство» брали активну участь у І та ІІ етапах Всеукраїнськогоконкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академіїнаук України у 2021-2022 навчальному році. На Конкурсі були представленідослідницькі роботи проблемно-пошукового характеру, які насьогодні єдосить актуальними, а самі школяри, незважаючи на перші кроки у науковійдіяльності, продемонстрували обізнаність та високу зацікавленість упроблемах сучасного мовознавства та перекладознавства. Чекаємо на нихсеред наших майбутніх студентів!

20.12.2021

Захист дипломів студентів-магістрів нашої кафедри

 

20 грудня 2021 р. пройшов захист дипломів студентів-магістрів нашої кафедри галузевого перекладу та іноземних мов. Вiн пройшов у теплій та дружній обстановці змішаного формату - голова комісії була онлайн. Жодні епідеміологічні та карантинні обмеження не стали перепоною на шляху до успішного завершення навчання у магістратурі, випускники якої тепер і де юре можуть по праву називатися нашими колегами-перекладачами.

21.03.2019

Вітроенергетична Херсонщина

20 та 21 березня на Херсонщині відбулися дві значні події у сфері відновлюваної енергетики, організовані головою херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Анатолійовичем Гордєєвим.

20 березня 2019 року на території Чаплинського району у с. Григорівка Херсонської області проведені громадські обговорення щодо будівництва вітрової електростанції ТОВ "Сивашенергопром" потужністю 250 МВт за участі голови херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва. У рамках проведення профорієнтаційної роботи, до обговорення долучилися студенти та представники кафедр енергетики, електротехніки і фізики та теорії та практики галузевого перекладу.

21 березня було урочисто розпочато будівництво Дніпро-Бузької вітрової електростанції потужністю 110 МВт ( с. Олександрівка Білозерського району Херсонської області). Сума інвестицій у проект складає майже 200 млн. євро.

У рамках відкриття у Олександрівському будинку культури відбулася інформаційна зустріч з громадськістю Білозерського району. Інвестор Том Хансон ( співзасновник компанії Greenworx Holding, королівство Бельгія ) наголосив, що для реалізації проекту потрібні місцеві кваліфіковані кадри: інженери, будівельники, енергетики, IT-спеціалісти, для яких планується створення 40 нових робочих місць.

Делегацію університету очолив ректор ХНТУ Юрій Миколайович Бардачов, який зазначив що ХНТУ готовий здійснити відповідну підготовку кадрів. У заході взяли активну участь студенти та співробітники кафедри енергетики, електротехніки і фізики, які провели плідне спілкування з підрядними організаціями з приводу працевлаштування та з місцевим населенням про можливості отримання фахової освіти.

Під час заходів було проінформовано абітурієнтів та їх батьків про спеціальності та освітньо-професійні програми, за якими можна отримати певну кваліфікацію. Присутні отримали консультації з питань щодо вступу до університету та організації освітньго процесу в цілому. На завершення усіх було запрошено на День відкритих дверей до ХНТУ.

02.04.2019 рік

Семінар - вікторина "Umbekanntes Deutschland"

28 березня на кафедрі теорії та практики галузевого перекладу відбувся семінар - вікторина "Umbekanntes Deutschland" . У семінарі приймали участь студенти спеціальності переклад , а також учні 10 класу Херсонського обласного ліцею. Студенти мали змогу продемонструвати свої знання німецької мови, лінгвокраїнознавства Німеччини, а також прийняли участь у творчому конкурсі.

Активну участь брали і запрошені гості, серед яких мовний асистент Гете-Інституту Хайнріх Аммон, декан факультету МЕВ,УіБ Софієнко А.В., заступник декана Пустова Н.О., викладач Херсонського обласного ліцею Кордонук О.А.. керівник Херсонського центру німецької культури Дворнікова Л.М., завідувач кафедри теорії та практики галузевого перекладу Радецька С.В., а також викладачі кафедри Богдан Ю.Б.. Подвойська О.В..Козоріз І.С.. Вінниченко М.Ю.

11.04.2019

X Всеукраїнська студентська науково-практична конференція

11 квітня 2019 року в Херсонському національному технічному університеті відбулася ювілейна X Всеукраїнська студентська науково-практична конференція "Іноземні мови у сучасному комунікативному просторі".

Організатор конференції - кафедра теорії та практики галузевого перекладу факультету міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу Херсонського національного технічного університету.

Конференцію " Іноземні мови у сучасному комунікативному просторі" Херсонського національного технічного університету відкрив ректор Бардачов Юрій Миколайович, з привітальним словом до учасників виступили декан факультету міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу Софієнко Альона Володимирівна, завідувач кафедри теорії та практики галузевого перекладу Радецька Світлана Валеріївна , завідувач кафедри практики іноземних мов Херсонського державного університету Кіщенко Юлія Володимирівна, завідувач кафедри англійської мови в судовій енергетиці Херсонської державної морської академії Літікова Олександра Іванівна, керівник херсонського центру німецької культури Дворнікова Лариса Миколаївна та координатор від Гете-Інституту в Україні Корданук Оксана Анатоліївна.

Конференція проходила в рамках пленарного та секційних засідань: "Проблеми розвитку та функціонування мовних систем" ( керівник секції Подвойська Оксана Володимирівна), "Актуальні проблеми перекладу" ( керівник секції Мазур Олена Вікторівна ), "Мовна картина світу в аспекті професійної комунікації " ( керівник секції Кудрявцева Наталя Сергіївна ). конференція організовувалася разом з Херсонським державним університетом, Херсонською державною морською академією, Херсонським міським центром німецької культури.

За 10 років географія конференції досить широка: Житомирський державний університет ім. І. Франка, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Харківський авіаційний інститут ім. М.Є. Жуковського "ХАІ", Херсонський національний технічний університет, Київський національний університет імені тараса Шевченка, Національний університет "Острозька академія", Херсонський державний університет, херсонська державна морська академія, Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту, Луганський національний університет Тараса Шевченка.

Цього року загальна кількість доповідачів склала 50 осіб, а всього до збірника увійшло 105 статей.

Після реєстрації кожен учасник отримав збірник статей конференції, що були надруковані у видавництві ХНТУ та сертифікат учасника.

23.04.2019 .

Інтелектуальна гра-вікторина "Битва інтелектів"

23 квітня 2019 року кафедрою теорії та практики галузевого перекладу факультету міжнародних економічних відносин управління і бізнесу було проведено інтелектуальну гру-вікторину "Битва інтелектів", присвячену 60-річчу Херсонського національного технічного університету.

У грі взяли участь команди:

- "3VTeam" Херсонського фізико-технічного ліцею Херсонської міської ради при Херсонському національному технічному університеті.

- "Друзі-Друзі" Херсонської багатопрофільної гімназії № 20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради.

- "Клік-Клак" економічного факультету Херсонського державного аграрного університету.

- "Фул-Хауз" та "Blue Water" факультету міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу херсонсько національного технічного університету.

Студенти ХНТУ Андрій Костиря та Дмитро Туряниця подарували глядачам та учасникам гарний настрій вокально-інструментальними композиціями "October-April" групи "Rasmus" та "Love of my life"групи "Queen".

у веселих та чесних інтелектуальних перегонах команда "Клік-Клак" студентів-економістів ХДАУ виборола перемогу в номінації "Світ без кордонів", команда учнів "Друзі-Друзі" гімназії № 20 була кращою в номінації "Мова про мову".

I місце з результатом 78 балів посіла команда "3VTeam" херсонського фізико-технічного ліцею.

II місце з результатом 69 балів виборола команда студентів-перекладачів "Фул-Хауз" факультету міжнародних економіних відносин. управління і бізнесу ХНТУ.

III місце, набравши 64 бали , лишила за собою команда студентів -менеджерів "Blue Water" факультету міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу ХНТУ.

30.09.2020рік

У рамках Всеукраїнського заходу Лукаш - фест програма перекладознавчого семінару "Микола Лукаш - геній українського перекладу" кафедри теорії та практики галузевого перекладу Херсонського національного технічного університету.

Секція "Переклад як життя"

1) Відкрита лекція Олени Мазур "Микола Лукаш - митець".

2) Доповідь Ніни Лапіцької "Микола лукаш - людина високого благородства".

Секція "Переклад як подвижництво"

1) Доповідь Дар`ї Авдєєвої "Драматичні твори у перекладі Миколи Лукаша".

2) Доповідь Олександри Шилової "Микола Лукаш - перекладач музичних творів".

Секція "Переклад як мовотворчість"

1) Доповідь Нурі Аджигельдієва "Мовний світ перекладів Миколи Лукаша".

2) Доповідь Єлизавети Візнічак "синонвми перекладів Миколи Лукаша" -

3) Доповідь Анастасії Дворянської "Микола Лукаш - лексикограф і критик".

25 вересня 2020 року для студентів та викладачів спеціальності 035 Філологія факультету міжнародних економічних відносин,управління і бізнесу проводилась лекція на тему: «БІБЛІОГРАФІЧНИЙ УОРОК. ПРО НОВИЙ СТАНДАРТ «БІБЛІОГРАФІЧНЕ ПОСИЛАННЯ, ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ТА ПРАВИЛА СКЛАДАНЯ(ДСТУ8302:2015)»

З вступним словом виступила заступник завідувача кафедри теорії та практики галузевого перекладу професор Кудрявцева Наталя Сергіївна.

Лекцію читали Віжічанина Лілія Михайлівна – завідувач відділом наукової інформації та бібліографії Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара –історик, викладачка курсів української мови та Донченко Тетяна Вікторівна – завідувач відділом документів іноземної мови Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Лекція була цікавою, інформативною та, звісно, корисною. Студенти та викладачі дізналися нового про оформлення сучасного бібліографічного посилання та бібліографічного оформлення списку використаних джерел для написання, як курсового проекту, так і випускної кваліфікаційної роботи магістра. Завдяки інтерактивній презентації та харизмі лекторок увага студентів залишалася від початку і до кінця на найвищому рівні. Завершилася лекція активним обговоренням, адже у студентів з’явилося багато питань і бажання поглибити свою обізнаність.

У цілому захід пройшов у дружній невимушеній атмосфері. У результаті студенти та викладачі кафедри теорії та практики галузевого перекладу поглибили свої знання норм бібліографічного посилання та бібліографічного оформлення, отримали відповіді на всі свої запитання і, таким чином, покращили навички.

Лекторки зазначили, що їм було приємно працювати з такою аудиторією та пообіцяли повернутися з цікавими та інформативними лекціями!

Es muss immer im Leben einen Platz für Münchhausen lassen!!!

23 жовтня Херсонський центр німецької культури спільно зі студентами Херсонського національного технічного університету провів інформативний захід присвячений надзвичайному барону Мюнхаузену.

Його "правдиві" розповіді не залишать жодного байдужим.

Діти познайомилися з цікавою історією життя відомого Мюнхаузена, спробували уявити себе на його місці и скласти свої "правдиві" історії.

Ну і звичайно куди ж без Kahoot, солодкого столу та сувенірів.

Проект пройшов за ініціативою Ради німців України при фінансовій підтримці Уряду Німеччини через БФ "Товариство Розвитку".

Студентки скуштували національні німецькі смаколики та ознайомились з історією і традиціями свята врожаю.